Russell K.

BEST PRODUCT 2016
HighFidelity.pl

Russell K.

 

Russell K. Red 50


Mimo niewielkich rozmiarów głośnik Red 50 obdarzony jest ogromnym muzycznym sercem i wielkimi możliwościami dźwiękowymi. Jak to ujął portal branżowy HifiCritic dzięki swoim zaletom Red 50 może być na tę chwilę uznany za jeden z najlepszych miniaturowych głośników na świecie.

Red 50 to dwudrożny, dwuprzetwornikowy monitor z umieszczonym z tyłu portem bas-refleks i cienkimi ściankami (16 i 19mm), z których żadna nie została wytłumiona, dzięki czemu uniknięto zmiękczenia basu. Obudowa, za to, została wzmocniona specjalną, poprzeczną przegrodą z 8 otworami, zamontowaną nad wooferem. Takie rozwiązanie umożliwia reprodukcję basu o dużej szybkości i bardzo klarownych tonów średnich. Unikalną i zarazem bardzo purystyczną konstrukcję ma również zastosowana w Red 50 zwrotnica. Projektanci z Russell K. pozbyli się z niej wszystkich zbędnych elementów, a pozostawili jedynie to co nieodzowne - jeden kondensator przy głośniku wysokotonowym i jedną cewkę przy nisko-średniotonowym. Efektem tej nowatorskiej konstrukcji jest dźwięk o niskiej koloryzacji, z bardzo dobrym oddaniem stereofonii, doskonałym timingiem i niesamowitą energią.

“Dają wiele przyjemności, są muzycznie wnikliwe, łatwo się z nimi zgrać i łatwo się w nich zakochać. Bardzo mocno polecam.”
-- Magazyn HiFi+ wyd. 123.
Dane Techniczne:

Konstrukcja:

MDF 16mm, przednia ścianka MDF 19mm

Niewytłumiona

Poprzeczna przegroda z 8 otworami
Przetworniki: 135mm, nisko i średniotonowy z impregnowaną membraną papierową
25mm, wysokotonowy z miękką kopułką
Pasmo Przenoszenia: 45Hz-22 KHz
Zwrotnica: 2.2kHz, 12dB na oktawę (nominalnie)
Impedancja: 8 omów
Czułość: 85dB/W/m
Wymiary: Wys. 310mm x szer. 205mm x gł. 200mm
Masa: 6kg

Russell K.

 
 
RED 50, mahoń, orzech włoski, dąb  5 060 zł     cena zawiera KGO: 1,82 zł
RED 50, wysoki połysk - czarny, biały  6 410 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
RED 50 grill  410 zł     cena zawiera KGO: 3,50 zł
na górę
Russell K. RED 50

HighFidelity.pl

Czyste granie i dźwięk o dużej skali nie są kolegami, szczególnie w niższych przedziałach cenowych. Dopiero wybitna rozdzielczość i spójność fazowa pozwalają to zrealizować w perfekcyjny sposób, a to zwykle oznacza duże pieniądze. Należy się więc szacunek panu Russellowi za to, co z polskimi inżynierami osiągnął. RED 50 to fantastycznie wykonane kolumny o dużym, czystym, bardzo dynamicznym dźwięku.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)