SOUNDSMITH

Soundsmith Hyperion / Helios

Prawdziwy testament jakości i skuteczności działania przy współpracy z dowolnymi komponentami – tak twierdzą ludzie związani z przemysłem audio.

Hyperion jest ulubioną wkładką najbardziej cenionych producentów sprzętu audio. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta  - Kiedy wystawiają oni swoje urządzenia na pokazach HiFi chcą, żeby ich gramofon, wzmacniacz, czy kolumny głośnikowe brzmiały jak najlepiej. Radykalny projekt Petera Ledermann’a wykorzystuje prawdziwy kolec kaktusa jako wspornik igły. Jego naturalny stożkowy kształt, układające się kolumnowo włókna oraz wytłumienie, jakie zapewnia wysuszona żywica, w perfekcyjny sposób spełniają ścisłe parametry idealnego wspornika takie jak: niska masa, ekstremalna sztywność, wytłumienie wewnętrzne i ogromna siła. Wkładka dostępna jest również w wersji  Hyperion LT z igłą o dwóch rodzajach podatności – innej dla ruchu pionowego i innej dla ruchu poziomego (Dual Compliance Design), która jest przeznaczona dla gramofonów tangencjalnych. Wkładki Hyperion są oferowane z dwoma opcjami szlifu nagiej igły diamentowej: liniowym (CL) lub o zoptymalizowanym konturze (OC-CL), dzięki któremu igła głębiej wnika w strukturę rowka płyty, co w sumie daje cztery różne wersje tego samego produktu.

Prawa fizyki określają zachowanie systemów ruchomych, dlatego wkładki muszą działać zgodnie z jej podstawowymi zasadami, aby mogły uzyskać jak najlepsze rezultaty. W zgodzie z prawami fizyki pozostaje z pewnością wykonany z igły kaktusa wspornik wkładki Hyperion – został on obdarzony przez Matkę Naturę najlepszymi możliwymi cechami. Inne wsporniki są syntetyzowane – te przeznaczone do wkładek Hyperion - są specjalnie HODOWANE.

Wszystkie wybitne projekty wsporników wkładek gramofonowych wymagały wykorzystania kształtu stożkowego – efekt ciężki do uzyskania przy materiale takim, jak aluminium i prawie niemożliwy w przypadku wytrzymałych materiałów o wysokim stopniu twardości, jak bor, rubin, czy też diament. Wsporniki muszą również posiadać wzajemnie wykluczające się właściwości – zarówno sztywność, jak i wysoki poziom wytłumiania. Stożkowe, podłużne włókna o kolumnowym kształcie, pokryte wyschniętą żywicą są dokładnie tym, co człowiek stworzyłby, gdyby tylko był w stanie- na szczęście „natura” zrobiła to za nas. Wszystko co najlepsze z dwóch różnych światów – ekstremalna sztywność, wytłumienie wewnętrzne i ogromna siła, definiują cechy najlepszego wspornika, jaki można stworzyć. Jeśli połączymy te cechy z najbardziej wyrafinowanym projektem wkładki o ruchomym rdzeniu, Hyperion okaże się ucieleśnieniem największej nadziei projektantów – aby  jeszcze bardziej zwiększyć radość słuchania płyt winylowych. Projekt ruchomego rdzenia pozwala na sztywne umocowanie stałych części magnetycznych w określonej pozycji, co umożliwia dramatyczną redukcję ciężaru masy ruchomej w systemie generującym drgania.

Wkładka jest również w pełni ekranowana, aby zapewnić całkowicie bezszumowe działanie, ochronę przed promieniowaniem RF oraz ekstremalną stabilność mechaniczną.


Helios

Wkładka Helios jest wersją wkładki Hyperion, która charakteryzuje się średnim poziomem wyjściowym. Wszystkie pozostałe parametry techniczne są takie same, jak dla wkładki Hyperion.

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

UWAGA! PORÓWNANIE WSZYSTKICH TYPÓW WKŁADEK - PATRZ TABELA

Dane Techniczne:
HYPERION
HELIOS
Igła:
Szlif liniowy, Nude, 0.100mm SQ
Promień krzywizny:
Liniowy (CL) lub Optymalizowany liniowy (OCL)
Wspornik:
Selekcjonowany, formowany ręcznie kolec kaktusa
Zalecana siła nacisku:
1.8 do 2.2 g
Efektywna masa końcówki:
0.30 mg
Podatność:

10μm/mN (niska)
Wersja LT | 12μm/mN pionowa | 7 μm/mN pozioma

Pasmo przenoszenia:
20-20,000 Hz ± 1.0 dB
Separacja kanałów (tylko wersja stereo):
1000 Hz >36 dB (LT: > 34dB) 50-15,000 >25 dB
Balans kanałów:

<0.5 dB (Stereo) <1.0 dB (Mono)

Napięcie wyjściowe:
0.4 mV
1.1 mV
Zalecane obciążenie wkładki:
≥ 470 Ω
≥ 1.5 kΩ
Waga:

10.25 g


Wilson Audio

 
 
Hyperion / Hyperion OCL / Helios  39 360 zł     cena zawiera KGO: 0,07 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)