SOUNDSMITH


Tone Audio
Awards
2009


StereoMojo
Product Of The Year
2009

 


Soundsmith The Voice / Sotto Voce

Pochwały, wyróżnienia i wiele nagród w kategorii „Produkt Roku”. The Voice stanowi szczytowe osiągnięcie projektowe w dziedzinie wkładek o wysokim poziomie wyjściowym. Oczywiście wkładka jest produktem firmy Soundsmith.

Od momentu wprowadzenia na rynek w roku 2009, wkładka The Voice otrzymała wiele nagród, a w słowach głównego inżyniera Soundsmith, Petera Ledermann’a, jest „prawdopodobnie najlepszą wkładką typu High Output produkowaną obecnie”. Założeniem projektu było stworzenie jak najniższej masy ruchomej wkładki, przy jej wysokim poziomie wyjściowym, wykorzystując w tym celu nowatorską i zaawansowaną technologię. W konstrukcji wkładki wykorzystano wspornik wykonany z pojedynczego kryształu rubinu oraz igłę ze szlifem liniowym o zoptymalizowanym konturze (Optimized Contour Line Contact Stylus). Opracowano specjalną technologię obróbki metalu, aby stworzyć ruchomy rdzeń o jak najniższej masie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, uzyskano wkładkę która całkowicie „znika” z systemu dźwiękowego. W końcu jeśli coś brzmi jak „dźwięk z płyty”, …to niedobrze. Wkładka gramofonowa powinna umożliwić słuchaczowi przeniesienie się wprost w środek wykonywanego utworu – a nie stanowić pośrednika pomiędzy słuchaczem, a muzyką.

Wkładka the Voice obala mit mówiący, że wkładki typu MC są jedyną ścieżką prowadzącą do perfekcji. Jaka jest bowiem powszechnie akceptowana „zaleta” wkładek z ruchomą cewką? Niska efektywna masa ruchoma, prawda? Cóż, Soundsmith proponuje masę jeszcze niższą. Znacznie niższą. A jeśli rozumiemy znaczenie masy ruchomej – mniej ZNACZY więcej.

40-letnia historia ewolucji wkładki The Voice pozwoliła na uzyskanie jeszcze niższej masy ruchomej. Wkładka posiada masę nawet o 40% niższą, niż w innych wkładkach z ruchomym rdzeniem, produkowanych przez Soundsmith. Kiedy obniżamy masę ruchomą, jesteśmy w stanie lepiej ją kontrolować i w efekcie igła wkładki może pozostawać w lepszym kontakcie ze ściankami rowka płyty. To z kolei pozwala na lepszy odczyt informacji zapisanych na płycie.

Czy będzie potrzebny wysokiej mocy przedwzmacniacz MC? - Nie będzie. Wkładka The Voice została zaprojektowana tak, aby współpracowała z przedwzmacniaczami do wkładek MM, bez konieczności stosowania  transformatorów dopasowujących, czy skomplikowanych przedwzmacniaczy wielostopniowych. Tutaj też sprawdza się powiedzenie „mniej oznacza więcej”.

Kiedy usłyszycie swoją nową wkładkę The Voice, nie będzie już powrotu do starego brzmienia.


Sotto Voce

Wkładka Sotto Voce jest wersją wkładki The Voice, która charakteryzuje się średnim poziomem wyjściowym. Wszystkie pozostałe parametry techniczne są takie same, jak dla wkładki The Voice.

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

UWAGA! PORÓWNANIE WSZYSTKICH TYPÓW WKŁADEK - PATRZ TABELA

Dane Techniczne:
THE VOICE
SOTTO VOCE
Igła:
Szlif liniowy, Nude, 0.100mm SQ, Selekcjonowana pod kątem niskiego poziomu szumów
Promień krzywizny:
OCL (Optimized Contour Contact Line)
Wspornik:
Rubin
Zalecana siła nacisku:
10mN / 1.0 gm (wysoka podatność) 13mN / 1.3 gm (średnia podatność)
Efektywna masa końcówki:
0.30 mg
Podatność:
28 μm/mN (wysoka) 22 μm/mN (średnia)
Pasmo przenoszenia:
20-20,000 Hz ± 1.0 dB
Separacja kanałów (tylko wersja stereo):
1000 Hz >30 dB 50-15,000 >25 dB
Balans kanałów:

<0.5 dB (Stereo) <1.0 dB (Mono)

Napięcie wyjściowe:
2.12 mV
1.1 mV
Zalecane obciążenie wkładki:
≥ 47 kΩ
≥ 1.5 kΩ
Waga:

6.8 g


Wilson Audio

 
 
The Voice / Sotto Voce  14 760 zł     cena zawiera KGO: 0,18 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)