SOUNDSMITH

Soundsmith Aida / Norma


Wkładka Soundsmith Aida (wcześniej model SMMC1) jest wkładką, która została przez magazyn Stereophile zakwalifikowana jako urządzenie klasy „A”. Jest to grupa sprzętu określana mianem „price is no object”, czyli cena nie gra roli. W jakim miejscu tabeli cenowej tego rodzaju wkładek znajduje się Aida? Na samym dole. Żadna inna wkładka nawet nie zbliża się do tego poziomu cenowego. Czy recenzent Michael Fremer zebrał za to cięgi? Jasne, że tak. Jak na to zareagował? Powiedział – „Umieściłem wkładkę w tej grupie, bo zasługuje aby tam BYĆ”.

W konstrukcji wkładki Aida wykorzystano wspornik wykonany z pojedynczego kryształu rubinu oraz igłę ze szlifem liniowym o zoptymalizowanym konturze (Optimized Contour Line Contact Stylus). Firma Soundsmith opracowała takie rozwiązanie, aby umożliwić odtwarzanie wewnętrznej części płyty gramofonowej z taką samą dokładnością, jak części zewnętrznej. Igła typu OCL posiada „ostrzejszy” kształt powierzchni odtwarzającej diamentu, dzięki czemu może w łatwy sposób odczytać modulacje rowka płyty nawet w najbardziej skomplikowanych pasażach oraz informacje wysokich częstotliwości, których inne wkładki po prostu nie przekazują. W rezultacie otrzymujemy prawdziwie znakomitą wkładkę gramofonową, przewyższającą najlepsze konstrukcje MC pod względem ilości powietrza, skupienia i tworzenia sceny dźwiękowej. Żadna inna wkładka na tym poziomie cenowym nie jest w stanie osiągnąć podobnych rezultatów.

Norma

Wkładka Norma jest wersją wkładki Aida, która charakteryzuje się średnim poziomem wyjściowym. Wszystkie pozostałe parametry techniczne są takie same, jak dla wkładki Aida.

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

UWAGA! PORÓWNANIE WSZYSTKICH TYPÓW WKŁADEK - PATRZ TABELA

Dane Techniczne:
AIDA
NORMA
Igła:
Szlif liniowy, Nude, 0.100mm SQ
Promień krzywizny:
OCL (Optimized Contour Contact Line)
Wspornik:
Rubin
Zalecana siła nacisku:
10mN / 1.0 gm (wysoka podatność) 13mN / 1.3 gm (średnia podatność)
Efektywna masa końcówki:
0.30 mg
Podatność:
28 μm/mN (wysoka) 22 μm/mN (średnia)
Pasmo przenoszenia:
20-20,000 Hz ± 2.5 dB
Separacja kanałów (tylko wersja stereo):
1000 Hz >30 dB 50-15,000 >20 dB
Balans kanałów:

<1.0 dB (Stereo) <1.0 dB (Mono)

Napięcie wyjściowe:
2.12 mV
1.1 mV
Zalecane obciążenie wkładki:
≥ 47 kΩ
≥ 1.5 kΩ
Waga:

6.8 g


Wilson Audio

 
 
Aida / Norma  9 840 zł     cena zawiera KGO: 0,18 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)