SOUNDSMITH

Soundsmith Otello


Podstawowy model wkładki gramofonowej Soundsmith Otello, dzięki zaawansowanej konstrukcji, jest w stanie przekazać znacznie więcej piękna muzyki zapisanej na płycie gramofonowej, niż można by przypuszczać. Otello kreuje olbrzymią scenę dźwiękową, wielką ilość muzycznych detali oraz znakomitą rozdzielczość – a wszystko to dostępne jest w rozsądnej cenie.

Otello jest najtańszą wkładką firmy Soundsmith z ruchomym rdzeniem, która stanowi dobry sposób na wejście do świata high-endowych wkładek gramofonowych, bez konieczności wydawania fortuny. Otello, tak jak wszystkie inne wkładki Soundsmith, jest wykonywany ręcznie. Model ten zapewnia dźwięk o doskonałym wyrównaniu tonalnym i o znakomitej rozdzielczości. Użytkownicy otrzymują produkt, który znakomicie radzi sobie bez względu na to, jaki rodzaj muzyki jest odtwarzany. Otello – tylko nieco odrobinę „cieplejszy”, niż inne wkładki Soundsmith -  dostarcza bogactwo brzmienia przesycone szybkością i dynamiką dźwięku, jaką nieczęsto można spotkać we wkładkach o podobnej cenie. Jest to znakomity produkt, który oferuje ciepłe brzmienie charakterystyczne dla wkładek typu MM, w połączeniu ze sprawnością dynamiczną wkładek z ruchomym rdzeniem.


Rzeczywistość związana z „mikroprodukcją”:

Pomimo, że większość budżetowych wkładek innych producentów jest wytwarzana maszynowo, wkładki Soundsmith są wytwarzane ręcznie. Musimy jednak pamiętać o fakcie, że jeśli produkujemy coś tak niewielkiego, co musi działać w doskonały sposób, w końcowym efekcie wkładki będą się od siebie różnić. Jeśli inni producenci nie mówią o tym otwarcie, oznacza to że nie chcą dzielić się tym „sekretem” oficjalnie, co jest zrozumiałe.


Jakie jest podejście firmy Soundsmith?

Każda wkładka jest wytwarzana ręcznie, testowana, a następnie w odpowiedni sposób opisywana. Te, które spełniają bądź przekraczają założone wymagania, są sprzedawane. Jednak zawsze kilka wkładek z danej serii nie spełnia stawianych im wymogów. Co się z nimi dzieje? Nie są wprowadzane do sprzedaży. Zostają zdemontowane, a części które się nadają wykorzystuje się ponownie. Czy takie działania kosztują? Pewnie, że tak. Ale dzięki temu wkładki które przejdą rygorystyczne testy wewnętrzne przewyższają działaniem wiele wkładek sprzedawanych za dwa, trzy, cztery lub nawet pięć razy więcej. Śmiało można stwierdzić, że Soundsmith jest dumny ze swoich ręcznie wytwarzanych wkładek gramofonowych.


Niektórzy słuchacze pytają: „Wkładki z ruchomym rdzeniem (MI) są lepsze?? Sądziłem, że wkładki z ruchomą cewką (MC) są najlepsze??”

Wyroby Soundsmith obalają mit mówiący, że wkładki typu MC są jedyną ścieżką prowadzącą do perfekcji. Jaka jest bowiem powszechnie akceptowana „zaleta” wkładek z ruchomą cewką? Niska efektywna masa ruchoma, prawda? Cóż, Soundsmith proponuje masę jeszcze niższą. Znacznie niższą. A jeśli mowa o EFEKTYWNEJ masie ruchomej – mniej ZNACZY więcej. Dlaczego rozwiązanie o którym mówimy jest dobre? Ponieważ gdy obniżamy masę systemu ruchomego, łatwiej jest go kontrolować. Jeśli łatwiej go kontrolować, igła może pozostawać w lepszym kontakcie ze ścianami rowka płyty. Rozwiązanie jest dobre, gdyż igła, która nie pozostaje w kontakcie z rowkiem płyty, nie odczytuje zawartej w nim informacji w odpowiedni sposób.


Czy będzie potrzebny wysokiej mocy przedwzmacniacz MC?

Nie będzie. Wkładka Otello została zaprojektowana tak, aby współpracowała z przedwzmacniaczami do wkładek MM, bez konieczności stosowania  transformatorów dopasowujących. Tutaj też sprawdza się powiedzenie „mniej oznacza więcej”.

Kiedy usłyszycie swoją nową wkładkę Otello, nie będzie już powrotu do starego brzmienia.

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

UWAGA! PORÓWNANIE WSZYSTKICH TYPÓW WKŁADEK - PATRZ TABELA

Otello - Dane Techniczne:
Igła: Szlif eliptyczny, oprawka tytanowa
Promień krzywizny: 6 x 17 μm
Wspornik: Stop aluminium
Zalecana siła nacisku: 12mN / 1.2 g (wysoka podatność) 14mN / 1.4 g (średnia podatność)
Efektywna masa końcówki: 0.50 mg
Podatność: 28 μm/mN (wysoka); 22 μm/mN (średnia)
Pasmo przenoszenia: 20-20,000 Hz ± 2.5 dB
Separacja kanałów (tylko wersja stereo): 1000 Hz >24 dB 50-15,000 >20 dB
Balans kanałów: <1.8 dB (Stereo) <1.0 dB (Mono)
Napięcie wyjściowe: >2.12 mV
Zalecane obciążenie wkładki: ≥ 47 kΩ
Waga:

6.8 g


Wilson Audio

 
 
Otello  2 360 zł     cena zawiera KGO: 0,18 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)