GOLDENEAR


The Absolute Sound
Editors Choice
2015


The Absolute Sound
Editors Choice
2014


The Absolute Sound
Editors Choice
2013


The Absolute Sound
Editors Choice
2012


Home Theater
Top Pick
Of The Year
2011


The Absolute Sound
Afforrdable Loudspeaker
Of The Year
2011


Home Theater
Best Affordable
Floorstanding Loudspeaker
2011


The Absolute Sound
Recommended Systems
2011


The Perfect Vision
Greatest Overachiever
2011


CEA TechHome
Mark of Excellence
2011


Electronic House
Product Of The Year
2011


CES Innovations
Design & Engineering
Award
2011

 

GoldenEar Triton Two


Kolumny głośnikowe Triton Two to wysokiej jakości urządzenie, wyposażone we wbudowany, zasilany subwoofer. Zostały one zaprojektowane w celu uzyskania znakomitej jakości zarówno w dwukanałowych systemach stereo, jak i wielokanałowych systemach muzycznych oraz systemach kina domowego. Ich smukła, elegancko zaokrąglona, stożkowa obudowa jest istotna zarówno ze względów stylistycznych, jak i dla walorów dźwiękowych. Znakomite wykończenie w czarnym lakierze fortepianowym, w połączeniu z wyjątkowo nowoczesnym wyglądem, przemawia do większości użytkowników. Dodatkowo, niezwykle wąska obudowa frontowa wnosi znaczny wkład w wyjątkową zdolność głośników do tworzenia trójwymiarowych obrazów dźwiękowych, co ma szczególne znaczenie przy zastosowaniu kolumn w systemach kina domowego 3D.

„To jest właśnie ten Święty Graal sprzętu audio, którego wszyscy poszukujemy.”
-- Robert Deutsch, Stereophile

Wbudowana, zasilana sekcja subwoofera, wykorzystuje zaprojektowany przez GoldenEar, kontrolowany przy pomocy procesora DSP, wzmacniacz o mocy 1200 W, który napędza dwa prostokątne, zamontowane na przedzie przetworniki niskotonowe o długich cewkach i wymiarach 5" x 9", sprzężone z montowanymi w bocznych ścianach obudowy, płaskimi radiatorami infradźwiękowymi o rozmiarach 7" x 10".

Wzmacniacz został wyposażony w oparty o PLD kontroler, z czasem reakcji na poziomie 278nS, co pozwala na zarządzanie niezliczoną ilością funkcji, włącznie z zabezpieczeniem przed przesterowaniem, kontrolą obecności składowej stałej, zabezpieczeniem przeciwnapięciowym stopnia wyjściowego oraz tranzystorowym ograniczeniem wielopasmowym. Wewnętrzne THD pozostają na niezwykle niskim poziomie, więc nie ma konieczności stosowania głębokiej pętli sprzężenia zwrotnego, co zapewnia optymalne odwzorowanie transjentów.

Kolumnę wyposażono w dwa przetworniki nisko-średniotonowe, o odlewanych koszach wsporników i rozmiarze 4,5", które zamontowano w konfiguracji D’Apollito – nad i pod głośnikiem wysokotonowym. Przetworniki wykorzystują unikalną technologię zamontowanego pośrodku głośnika, wielołopatkowego korektora fazy, jak również samodzielnie opracowaną komputerową optymalizację topologii membrany, dzięki której uzyskuje się wyrównaną odpowiedź liniową, wykraczającą poza zakres 20 kHz. Pomimo częstotliwości podziału zwrotnicy, ustalonej na poziomie 3,5 kHz, rozciągnięty zakres pasma i gładka, pozbawiona rezonansów odpowiedź liniowa, przekraczająca znacznie punkt częstotliwości podziału, pomaga przetwornikom w uzyskaniu niemal idealnego przetwarzania w zakresie, w którym będą użytkowane.

Przetwornik wysokotonowy, wykorzystany w modelu Triton Two, to głośnik wstęgowy własnego projektu firmy GoldenEar, oznaczany jako HVFR™. Membrana głośnika wstęgowego wykonywana jest z cienkiej warstwy materiału, kształtowanego pod wpływem wysokiej temperatury i zwiniętego na kształt mieszka akordeonu. Membrana jest umieszczana w polu silnego działania magnesów neodymowych. Inaczej, niż w przypadku konwencjonalnych głośników kopułkowych, czy wstęgowych, które zwyczajnie wytwarzają ruch powietrza, system HVFR wytwarza wyższe ciśnienie i prędkość strumienia ściskając warstwy powietrza pomiędzy fałdami membrany. W rezultacie, uzyskiwana impedancja jest lepiej dopasowana do impedancji powietrza otaczającego kolumnę głośnikową, co zapewnia dokładniejszą kontrolę, gładsze i lepiej rozciągnięte pasmo oraz znacznie pogłębiony zakres dynamiki wysokich tonów.

Dane Techniczne:

Przetworniki:

Dwa prostokątne przetworniki niskotonowe o długiej cewce, 5˝ x 9˝
Dwa płaskie, prostokątne radiatory infradźwiękowe, 7˝ x 10˝
Dwa przetworniki nisko/średniotonowe typu MVPP™, 4-1/2"
Wstęgowy przetwornik wysokotonowy typu HVFR™
Zalecana Moc Wzmacniacza: 20-500 W
Sprawność: 91 dB
Pasmo Przenoszenia: 16-35 kHz
Impedancja: 8 ohm
Wymiary (przy zainstalowanej podstawie, bez kolców): 13,33cm (5-1/4˝) W (przód) x 19,05cm (7-1/2˝) W (tył) x 38cm (15˝) D x 122cm (48˝) H
Waga: 27,2 kg netto
Wbudowany Wzmacniacz Subwoofera:

1200W


Wilson Audio

na górę
GoldenEar Triton Two - Stereophile 02/2012

HiFi Advice 04/2013

Biorąc pod uwagę technologię, jaką te głośniki reprezentują, nie wspominając nawet o jakości dźwięku, nie byłbym zaskoczony, gdyby były sprzedawane w cenie 10000$ za parę. Kosztują jednak tylko czwartą część tej kwoty – tzn. 2499,98$ za parę. Naprawdę ciężko mi zrozumieć, jak udaje się firmie sprzedawać Tritony Two w tej cenie i wciąż zarabiać na tym pieniądze...

Robert Deutsch


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)