GOLDENEAR

GoldenEar ForceField 4


Kompaktowy subwoofer Forcefield 4 wykorzystuje taki sam cyfrowy wzmacniacz o mocy 1200 W, jaki zaprojektowano dla kolumn głośnikowych Triton Two. Głośnik wyposażono w przetwornik niskotonowy wysokiej mocy o długiej cewce, w rozmiarze 10” oraz promieniujący do dołu prostokątny, płaski radiator infradźwiękowy o rozmiarach 11” x 13-7/8”.

Obsypane nagrodami subwoofery ForceField zostały zaprojektowane od zera, aby można było połączyć subtelną muzyczną detaliczność z mocą dorównującą trzęsieniu ziemi – a wszystko to zostało zamknięte w atrakcyjnej, kompaktowej obudowie, która wtopi się w każde otoczenie. Zespół inżynierów GoldenEar korzystał z ponad 20-letniego doświadczenia tworząc jedne z najlepiej brzmiących, najkorzystniej recenzowanych i najlepiej się sprzedających subwooferów na świecie. Fundamentalnym założeniem projektu, było to, aby nie poświęcać jakości dźwięku w celu zminimalizowania rozmiarów głośnika - jednak równie ważnym elementem była jego kompaktowa wielkość, co oznaczało, że subwoofery nie przekroczą założonych wymiarów w celu uzyskania bezkompromisowego, najwyższej jakości dźwięku. Natychmiast będziecie w stanie zobaczyć i usłyszeć, że te pozornie przeciwstawne cele zostały osiągnięte dzięki połączeniu kreatywnej myśli i znakomitego talentu technicznego.

Wiadomym jest, że aby stworzyć tak zaawansowaną technologicznie serię produktów jak ForceField, początkowa koncepcja jest najistotniejsza. Wszystkie subwoofery ForceField wykorzystują tę samą konstrukcję przetworników niskotonowych o ultra-długich cewkach, sprzężonych z prostokątnymi, płaskimi radiatorami infradźwiękowymi promieniującymi do dołu. Dzięki temu połączono znakomity przekaz transjentów i detaliczność niewielkich przetworników aktywnych z subsonicznymi właściwościami i wyjątkowo dobrze dopasowanym do otoczenia sprzężeniem radiatorów o dużych membranach. W zasadzie radiatory te, ze swoim skierowanym ku podłodze wylotem, osiągają niemal perfekcyjne dopasowanie impedancji do otaczającego głośnik powietrza, które jest charakterystyczne dla dobrze zestrojonego toru transmisji dźwięku. Taka kombinacja jest również niezwykle elastyczna pod względem wymagań dotyczących umieszczenia głośnika w pokoju odsłuchowym.

"Przekazywał spiętrzenia niskich tonów z pewnością, która wstrząsała podłogą."
-- Mark Fleischmann, Home Theater

Następny krok konstrukcyjny wiązał się z poświęceniem niezliczonej ilości godzin w celu zaprojektowania doskonałego, cyfrowego wzmacniacza wysokiej mocy opartego na procesorze DSP, pracującego w klasie D. Wzmacniacze charakteryzują się różnymi mocami w zależności od modelu subwoofera (FF 5 – 1500 W, FF 4 – 1200 W i FF3 – 1000 W). We wzmacniaczach wykorzystano inteligentne kontrolery typu PLD z niemal bezzwłocznym czasem reakcji, na poziomie 278nS, co pozwala na zarządzanie niezliczoną ilością funkcji, włącznie z zabezpieczeniem przed przesterowaniem, kontrolą obecności składowej stałej, zabezpieczeniem przeciwnapięciowym stopnia wyjściowego oraz tranzystorowym ograniczeniem wielopasmowym. Kontroler DSP również umożliwia precyzyjne ustawienie equalizera. Dodatkowo, wewnętrzne THD pozostają na niezwykle niskim poziomie, więc nie ma konieczności stosowania głębokiej pętli sprzężenia zwrotnego, co zapewnia optymalne odwzorowanie transjentów.

Ostatni etap projektu stanowił dobór odpowiedniego kształtu obudowy, który był istotny zarówno ze względów estetycznych, jak i pod kątem wpływu na jakość dźwięku. Nierównoległe ścianki obudowy w niezwykle istotny sposób redukują odbicia wewnętrzne, a jednocześnie usztywniają strukturę samej obudowy. Rezultat, jaki osiągnięto, stanowi połączenie zdumiewającej siły uderzenia niskich tonów, niezwykle muzykalnej ich artykulacji i olbrzymich możliwości wytwarzania wysokich poziomów ciśnienia akustycznego, które zapierają dech w piersiach słuchaczom obecnym w pokoju odsłuchowym. Unikalne osiągnięcia systemu ForceField oznaczają wniesienie brutalnej siły T Rex, subtelności muzyki Stinga, czy realistycznych dźwięków wiolonczeli YoYo Ma, bezpośrednio do salonów w waszych domach.

Dane Techniczne Subwoofera ForceField 4:

Przetworniki:

Wysokiej sprawnosci przetwornik niskotonowy o długiej cewce, 10"
Prostokątny, płaski radiator infradźwiękowy, 11˝ x 13˝
Filtr Dolnoprzepustowy: 12 dB na oktawę regulowany w przedziale 40 - 150 Hz
Wejście Niskopoziomowe: Niefiltrowane
Pasmo Przenoszenia: 14 Hz - 250 Hz
Wzmacniacz: 1200 W, cyfrowy
Wymiary (z zamocowanymi podstawkami): 34cm (13-3/8˝) W x 45,4cm (17-7/8˝) D x 33,3cm (13-1/8˝) H
Waga: 14,5 kg netto

Wilson Audio

 
 
ForceField 4  3 530 zł     cena zawiera KGO: 1,82 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)