MSB TECHNOLOGY
WATCH

Wzmacniacz Mono M204„MSB Platinum jest po prostu najlepszym wzmacniaczem, jaki słyszeliśmy.”

Paul Messenger, HI-FI CHOICE Sierpień 2009
Wybór Redakcji, 5/5 gwiazdek i okładka numeru!

Napędzany nowoczesnością

Ciągłe udoskonalenia, jakim poddawane były przetworniki DAC MSB, uniemożliwiały znalezienie odpowiednio przejrzystego wzmacniacza, który ukazałby całą złożoność technologiczną tychże konstrukcji. Po analizie produktów dostępnych na rynku, producent zdecydował się na stworzenie wzmacniacza od podstaw, wzmacniacza, który byłby w stanie w odpowiedni sposób zaprezentować muzykę płynącą z przetwornika DAC. Kolejna generacja wzmacniacza, w postaci modelu M204, wykorzystująca jeszcze śmielszą koncepcję projektową, została wyposażona w najnowocześniejsze transformatory, izolację uziemienia, ulepszone ekranowanie, a także w stopień wejściowy charakteryzujący się obniżonym o 20dB poziomem szumów w stosunku do starszej wersji – M203. Innowacje nigdy przedtem nie brzmiały tak dobrze.

Niekonwencjonalny projekt

Jak zapewne zauważyliście, wzmacniacze M204 są okrągłe. Funkcjonalność urządzenia była najważniejsza, a to zaowocowało powstaniem projektu dzięki któremu centralna część wzmacniacza posiada niezwykle zwartą strukturę. Ścieżki sygnałowe są wyjątkowo krótkie, na całej odległości od wejścia, aż do wyjścia. Specjalnie zaprojektowane, wieloelementowe ożebrowanie, pomaga w rozproszeniu mocy spoczynkowej o wartości około 300 W.

Funkcjonalne funkcje sterujące

Wzmacniacz M204 wyposażono zarówno w opcję odłączania napięcia on/off, jak i tryb czuwania (standby), które są sterowane przez podświetlony przełącznik na górnej pokrywie urządzenia. Dodatkowy, 12-wolotowy przełącznik zdalnego sterowania, umieszczono w tylnej obudowie. Kolejny podświetlany przełącznik pozwala na wybór pracy przy niskim i wysokim obciążeniu. Takie rozwiązanie znacznie redukuje energię zużywaną przy pracy w gorącym otoczeniu, jak i przy odsłuchach ze średnim poziomem głośności.

Całkowicie zbalansowana konstrukcja

Zarówno wejścia, jak i wyjścia wzmacniacza są całkowicie zbalansowane. Bez kompromisów. Prosty przełącznik, umieszczony tuż obok gniazdek wejściowych, pozwala przełączać wzmacniacz pomiędzy operacjami w trybie single-ended, zbalansowanym (high gain +6dB) oraz zbalansowanym (low gain).Modułowa struktura

MSB buduje wzmacniacze już od wielu lat i zdecydowano, że powinny być projektowane pod kątem jak najdłuższego użytkowania. To spowodowało, że wszystkie elementy urządzenia wrażliwe na poziom zasilania, umieszczono w prostej szufladzie z tyłu wzmacniacza. Umożliwia to wymianę obwodów zasilania przez użytkownika, w przypadku awarii spowodowanej przeciążeniem. Inaczej, niż w przypadku wzmacniaczy wyposażonych w zintegrowane ożebrowanie chłodzące, we wzmacniaczu M 204 można je zdemontować w celu wymiany, wysyłki, czy prac serwisowych.

Konstrukcja rdzenia

Podzespoły elektroniczne M204 są umieszczone wewnątrz rdzenia stanowiącego serce wzmacniacza, co stanowi wybitne osiągnięcie projektowe. Rdzenie są produkowane w całości przez MSB, dzięki czemu możliwa jest stała kontrola ich niezawodności i jakości wykonania. Każdy rdzeń poddawany jest rygorystycznym testom, zanim zostanie umieszczony wewnątrz wzmacniacza. Po przyjęciu zamówienia, rdzeń zamykany jest w metalowej obudowie i po dokonaniu pomiarów całości zostaje zamontowany wewnątrz ożebrowania.

Anodyzowane wykończenie

Wzmacniacze dostępne są w matowym srebrnym bądź matowym czarnym wykończeniu. Kolory dobierane indywidualnie przedłużają nieco realizację zamówienia.
 
 
M204 mono amplifier  98 280 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)