MSB TECHNOLOGY


Positive Feedback Online
Writers Choice Award
2011

 

Signature Universal Media Transport V

MSB Diamond DAC IV

Signature Universal Media Transport oferuje bezprecedensową jakość w stosunku do ceny. Urządzenie jest nie tylko wyposażone we wszystkie rodzaje wyjść cyfrowych, jakich możecie zapragnąć, odtwarza wszelkie możliwe rodzaje dysków, ale również może być wykorzystane w charakterze network streamera. Transport Signature V jest oparty na napędzie OPPO w wersji Darbee Edition. Urządzenie wyposażono we frezowaną, aluminiową tackę napędu o wysokiej sztywności i zwiększonej wytrzymałości. Transport posiada również ulepszone ekranowanie i izolację. Ten referencyjnej jakości sprzęt nie ma sobie równych, kiedy jest użytkowany przy wykorzystaniu dwóch podstaw zasilających - osobnych dla sekcji audio i wideo.


Przywództwo Technologiczne MSB

MSB przewodzi w swojej gałęzi przemysłu dzięki perfekcji nowych technologii odtwarzania. Firma stworzyła pierwszy odtwarzacz CD high-end, wykorzystując technologię drabinkową przetworników DAC już w latach 80-tych. Później przyszły konstrukcje AC3 oraz pierwszy zatwierdzony laserowy odtwarzacz THX, w latach 90-tych. Usprawnienie w postaci modułu XPORT umożliwiło dostęp do technologii SACD i muzyki w wysokiej rozdzielczości zapisanej na dyskach, a także przełomowego systemu iLink przeznaczonego dla iPod’a, który wprowadzono w roku 2007. Następnie, w 2010r. Uniwersalny Transport MSB stał się pierwszym, prawdziwie uniwersalnym odtwarzaczem, który akceptował wszystkie formaty w ich natywnych rozdzielczościach, włączając SACD. Urządzenie przesyła obrobione, pozbawione zniekształceń jitter, cyfrowe dane audio ze swojej solidnej pamięci wewnętrznej do dowolnego przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). Aktualnie oferowany jest model Signature UMT, posiadający prawdziwie unikalne cechy:

 • Dwa oddzielne zewnętrzne źródła zasilania toru audio i video.
 • Solidny metalowy mechanizm napędu.
 • Wewnętrzna sekcja zegara zapewniająca odtwarzanie z niskim jitter, przy współpracy z innymi przetwornikami DAC.
 • Interfejs MSB I2S umożliwiający Signature Universal Media Transport działanie w trybie slave, przy współpracy z wewnętrznym przetwornikiem MSB DAC o niskim jitter.
 • Najbardziej zaawansowana technologia zarządzania zegarami umożliwia wykorzystanie zegara wewnętrznego lub zewnętrznego.
 • Zaawansowany system ekranowania i izolacji.
 • Wielokanałowy odczyt wszystkich formatów.
 • Bezzwłoczne wykonywanie operacji we wszystkich trybach odtwarzania obrazu.
 • Steraming audio w systemie push and pull.

Jak Powstał Transport UMT

Firma MSB rozpoczęła od poszukiwań najlepszej dostępnej technologii odczytu danych. Okazało się, że nie istnieje żadna konkurencja dla technologii zaimplementowanej w odtwarzaczu Blu-ray OPPO BDP-103. Ten odtwarzacz jest po prostu naszpikowany funkcjami i radzi sobie ze zdumiewającym zakresem formatów audio-video. Posiada również system Darbee, zarządzający obróbką sygnału video.

Sekcja napędu - MSB produkuje własne metalowe napędy mechaniczne. Napędy są urządzeniami mechanicznymi i z czasem muszą się zużyć. Ten napęd zapewni, że kluczowy element Waszego systemu będzie tak solidny, jak to tylko możliwe.

MSB Diamond DAC IV

Sekcja wideo – Wideo stało się synonimem takich pojęć, jak formaty, dekodowanie i zabezpieczenia. Nawet przy 2-kanałowym systemie audio, sekcja wideo jest wykorzystywana do przeszukiwania zasobów muzycznych i wyboru formatów. Technologia wideo ciągle się rozwija, więc MSB pragnęło znaleźć sposób na to, aby ich urządzenie było zawsze „na czasie”. Znów należy wspomnieć tutaj o ogromnej korzyści, jaką zapewnilo wykorzystanie znakomitego przetwarzania toru wideo, jaki oferowało OPPO - bez żadnych modyfikacji. Firmowe aktualizacje są często wprowadzane na rynek i mogą zostać natychmiast zainstalowane, ponieważ nie przeprowadzono zbędnych modyfikacji w celu dopasowania procedur OPPO (jak np. zamiana logo firmy OPPO na logo MSB wyświetlane na ekranie). Wraz z fabrycznym oprogramowaniem OPPO, można czerpać korzyści z najnowszych aktualizacji i wsparcia klienta bezpośrednio przez producenta. MSB wykorzystało technologię przetwarzania obrazu OPPO, wyposażoną w system Darbee i w perfekcyjny sposób połączyło ją ze swoją sprawdzoną już technologią audio, jak również niskoszumowym źródłem zasilania, aby stworzyć urządzenie doskonałe.

Sekcja Audio – W tym punkcie zapominamy o OPPO i do głosu dochodzi MSB. Rozpoczyna się od obróbki surowego sygnału audio i przechowania go w pamięci. Niektóre formaty, jak np. SACD wymagają obróbki dziesiętnej bardzo obciążającej procesor, czym zajmuje się markowe oprogramowanie MSB, osiągając znakomite rezultaty. Inne formaty po prostu muszą zostać odczytane przy wykorzystaniu techniki bit-perfect, bez resamplowania, czy rozkodowywania. Przechowana muzyczna informacja jest następnie odtwarzana przy użyciu dwóch torów. Na początek, dane są wysyłane poprzez wyjścia cyfrowe S/PDIF. Ponieważ format PCM jest ograniczony do 24 bitów, formaty powyżej 24 bitów są obrabiane i dostarczany jest sygnał 24 bitowy najwyższej jakości. Te wyjścia PCM mogą zostać podłączone do każdego przetwornika DAC. Cztery wyjścia cyfrowe są przewidziane do każdego możliwego typu połączenia. Zamiennie, można używać wyjścia MSB PRO I2S - pozbawionego zniekształceń jitter, pokrywającego wszystkie rozdzielczości złącza, które jest markowym złączem MSB i wykorzystują je wszystkie ich produkty. To wyjście może zostać podłączone do każdego przetwornika DAC MSB zapewniając doskonałą koordynację czasową, brak przydźwięków i ekstremalnie niski jitter. Tak samo, jak przy technologii transportu iLink, nie istnieje bezpośrednie połączenie pomiędzy wejściem i wyjściem w urządzeniu. Odmiennie, niż w tradycyjnym transporcie CD, nigdy nie słuchacie danych bezpośrednio odtwarzanych z dysku optycznego. Zamiast tego, dane są zgrywane ze źródła, przechowywane, przetwarzane i odtwarzane ponownie, przy pomocy wysoko stabilnego zegara taktującego.

Zegar i Jitter – Kiedy zaczynamy rozmowę na temat jakości dźwięku, liczy się tylko jedno słowo – „jitter”. Jest ono kluczem do uzyskania dobrego brzmienia. Najistotniejszą cechą Signature Universal Media Transport, jest sposób, w jaki konstruktorzy podeszli do kwestii zniekształceń jitter zegara. Są dwa sposoby użytkowania transportu MSB – przy współpracy z firmowym DAC MSB, lub przy współpracy z jakimkolwiek innym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. W przypadku urządzenia DAC MSB, wykorzystuje się połączenie MSB I2S. To zaawansowane technologicznie złącze, zapewnia maksymalnie wysoką prędkość przesyłu danych cyfrowych w wysokiej rozdzielczości, bez połączenia uziemiającego, umożliwia przesłanie zegara o maksymalnie niskim jitter z DAC’a do transportu MSB, a jednocześnie utrzymuje synchronizację UMT z podłączonym przetwornikiem. To drastycznie redukuje szumy i zniekształcenia jitter w przetworniku DAC, ponieważ zarówno DAC, jak i transport, korzystają z tego samego zegara, a nie dwóch podobnych, jednakże nie do końca zsynchronizowanych zegarów obu urządzeń. Drugi przypadek dotyczy DAC’a nie będącego urządzeniem markowym MSB, Tutaj strumień wyjściowy danych z transportu, jest jednocześnie zegarem przetwornika DAC. Większość urządzeń DAC uzyskuje zegar ze strumienia danych dostarczanych przez transport. Aby zapewnić wyjście o możliwie najniższym jitter, wprowadzono regułę montowania podzespołu jednego z firmowych zegarów o super niskim poziomie zniekształceń jitter, jak Femto 140 lub Galaxy Femtosecond Clock. Przy wykorzystaniu jednego z tych zegarów, Universal Media Transport plus staje się transportem o najniższym jitter na świecie. Aby umożliwić taką samą jakość działania przetwornika DAC, dołączono wyjście zegara 512x, które może zostać podłączone do każdego przetwornika wyposażonego w wejście zegara zewnętrznego.

Odtwarzanie DSD – Signature Universal Media Transport oferuje najwyższą możliwą jakość odtwarzania płyt SACD. Kiedy jest odtwarzana płyta SACD, natywne DSD będzie podawane na wyjścia cyfrowe. Ten strumień danych DSD może zostać podłączony do każdego przetwornika DAC, który akceptuje sygnał w formacie DSD (tak, jak urządzenia MSB) lub może zostać zapisany na komputerze i dodany do listy utworów. Jeżeli nie posiadacie przetwornika DAC przystosowanego do przyjęcia sygnału DSD, istnieje możliwość zamiany w menu transportu, sygnału wychodzącego, na format PCM.

Zasilanie – Signature Universal Media Transport wykorzystuje zewnętrzne źródło zasilania DC. Dzięki temu wszelkie niepożądane produkty poboczne zasilania AC i jego konwersja nie mają wpływu na ważne funkcje zegara, ani na częstotliwość taktowania. Zasilanie DC jest ponownie filtrowane i regulowane wewnątrz transportu, a doskonale czysta energia jest doprowadzana do każdej części obwodów. Ale to jeszcze nie wszystko. Transport został podzielony na dwie, osobne części. Dla każdej z nich przewidziano osobne zasilanie zewnętrzne. Główne przyłącze zasilające dostarcza energię do modułów napędu i sekcji wideo. Drugi z obwodów zasila zegar i sekcję przetwarzania audio. Drugi obwód jest opcją dodatkową. Jeśli nie jest do niego podłączone napięcie, obwód główny jest połączony w taki sposób, aby zasilać całe urządzenie. Jeśli jednak podłączycie drugi obwód zasilania, obydwie części będą odłączone, a wyjścia audio całkowicie odizolowane od wyjść wideo.

Podwójny System Izolacji - Signature Universal Media Transport wykorzystuje unikalny podwójny system izolacji. Poza rozdzieleniem torów zasilania sekcji audio i video, zastosowano również izolację systemów obróbki sygnału audio i video, poprzez warstwy zapewniające izolację elektryczną i magnetyczną. Sieci Komputerowe wytwarzają szum. Monitory video również wytwarzają szum. Systemy audio wysokiej rozdzielczości z kolei, są wrażliwe i ciche. Te dwa światy po prostu się ze sobą nie łączą. Za każdym razem, kiedy poprawiamy poziom izolacji, możemy usłyszeć różnicę.

Obudowa - Jak zwykle, jeśli chodzi o produkty firmy MSB, urządzenie jest łatwe w użytku, bez niepotrzebnie wymyślnego menu, czy zbędnych gadżetów i zapewnia solidny i dokładny odczyt połączony ze znakomitym wyglądem zewnętrznym. Wystrój rodziny urządzeń Platinum jest prosty i elegancki. Poszczególne urządzenia wyposażono w zintegrowane ożebrowanie chłodzące – obróbka sygnału wideo wytwarza duże ilości ciepła. W urządzeniu zamontowano również znakomite podstawki wygłuszające MSB Isorack, które zapewniają doskonałą izolację od zakłóceń mechanicznych i wstrząsów.


Rezultaty

Rezultaty są nadzwyczajne. W porównaniu ze standardową technologią SACD, muzyką nagraną w wysokiej rozdzielczości, czy też systemem opartym na komputerze, Signature Universal Media Transport, zapewnia wyraźnie lepszą jakość dźwięku, dla każdego słuchacza i w każdym systemie. Ten transport uwalnia całą muzyczną magię zawartą w Waszej bibliotece mediów, jednak do tej pory przed Wami ukrytą.

Krótko mówiąc, MSB Signature Universal Media Transport stanowi unikalną integrację najlepszych dostępnych technologii. Jego najbardziej ekscytującą cechą jest zdolność odczytu tak różnorodnej gamy nośników, bez konieczności użytku komputera. Urządzenie czyta nie tylko popularne formaty, ale odtwarza cały dostępny ich wachlarz, podając na wyjścia sygnał cyfrowy w pełnej rozdzielczości. ŻADEN inny transport na świecie tego nie potrafi.


Oto wszystkie formaty odtwarzane przez Signature Universal Media Transport:

Wszystkie rodzaje dysków

SACD, DVD Audio, CD, Pliki z danymi z płyt DVD i Blu-ray – wszystkie będą działać w tym uniwersalnym odtwarzaczu. Odtwarza on dyski dwu- i wielokanałowe. Dyski muzyczne Dolby Digital HD i DTS HD również zostaną zaakceptowane. Oprócz tego sprzęt odtwarza wszystkie formaty wideo.

Streamer sieciowy

Pliki muzyczne do 192 kHz praktycznie w każdym formacie, mogą zostać odtworzone w trybie bit-perfect, bezpośrednio z dowolnego komputera w sieci. To fantastyczny sposób na dostęp do muzyki bez zaprzątania sobie głowy systemami operacyjnymi, aplikacjami, czy ustawieniami systemowymi.

Zewnętrzny dysk twardy

Pliki muzyczne do 192 kHz praktycznie w każdym formacie, mogą zostać odtworzone bezpośrednio z zewnętrznego twardego dysku.

Pamięć USB

Pliki muzyczne do 192 kHz praktycznie w każdym formacie, mogą zostać odtworzone w trybie bit-perfect bezpośrednio z podłączonej pamięci przenośnej.


Połączenia Wielokanałowe i Tryby Odtwarzania

Ten transport jest ośmiokanałowym odtwarzaczem. Dźwięk najwyższej jakości poddany najbardziej zaawansowanej obróbce cyfrowej, jest podawany na dwa przednie kanały, ale wszystkie 8 kanałów jest dostępnych na wyjściach cyfrowych, zarówno RCA, jak i złączu PRO I2S, włącznie z wielokanałowym odtwarzaniem płyt SACD lub wielokanałowymi źródłami przesyłanymi strumieniowo, jak np. wielokanałowe DSD . Kontrola ilości kanałów wyjściowych zawarta jest w opcjach menu.

Nie ma problemów z synchronizacją dźwięku i obrazu w urządzeniu MSB. We wszystkich przypadkach UMT pozostaje w synchronizacji z przetwornikiem DAC lub wyjściami cyfrowymi, więc opóźnienie jest minimalne, a jakość dźwięku pozostaje bez zarzutu. Ustawienia menu pozwalają na regulację różnic synchronizacji obrazu. Dla użytkowników z systemami kina domowego, których sprzęt audio znajduje się w tym samym pomieszczeniu, przygotowano standardowe wyjścia digital surround. Istnieje wiele bardzo efektywnych sposobów, aby zintegrować ten produkt, jak również całą rodzinę DAC IV z systemami kina domowego high-end. Czy mieliście już okazję usłyszeć wielokanałowe pliki DSD? WOW!


Streaming Sieciowy - Pożegnanie Serwera

MSB Diamond DAC IV

Problem z wykorzystaniem komputera do odtwarzania muzyki może być podsumowany jednym słowem – oprogramowanie. Praktycznie każda aplikacja i wiele części systemu operacyjnego ma interes w tym, aby wtrącać się w decyzje, jak mają być odtwarzane pliki audio. Ustawiają poziomy, wprowadzają delikatny start i stop, uruchamiają equalizery, a szczególnie uwielbiają zmieniać na nową, częstotliwość próbkowania plików audio.

Nieważne, ile uwagi poświęca się na ustawienie komputera, aktualizacje oprogramowania, które są instalowane i tak je zmienią i trzeba będzie zaczynać cały proces od początku.

Inżynierowie MSB widzieli już wiele komputerowych systemów muzycznych „high-end” kompletowanych zarówno przez klientów, jak i sprzedawców i dosłownie 100% tychże systemów nie odtwarzało trybu bit-perfect i nie działało tak, jak wydawało się ich użytkownikom.

Rozwiązaniem tego palącego problemu jest streaming sieciowy. Dla tych, którzy nie mieli styczności z produktami takimi, jak np. Logitech Squeezebox, spieszymy z wyjaśnieniem, że ta klasa produktów, to po prostu odtwarzacze muzyczne, które raczej nie przechowują muzyki w swojej pamięci, ale odnajdują pliki na innych komputerach i je odtwarzają. I to odtwarzają je w taki sposób, w jaki streamer został zaprogramowany, bez względu na ustawienia komputera źródłowego.

Zalety są widoczne natychmiast:

 • Nigdy nie przekroczycie pojemności pamięci streamera. Większa ilość komputerów i napędów może zostać dodana w każdej chwili.
 • Jakość odtwarzanej muzyki w żaden sposób nie jest zależna od komputera źródłowego.
 • Komputery mogą być dodawane do sieci oraz odłączane od niej w każdej chwili, bez wpływu na wygodę odsłuchu.
 • Muzyka może być przechowywana na komputerach Apple i PC bez najmniejszych problemów.
 • Cała muzyka będzie odtwarzana w trybie bit-perfect za każdym razem. To ważna kwestia.
 • Nie musicie posiadać komputera w swoim pomieszczeniu odsłuchowym. W zasadzie muzyka może być przechowywana na wielu komputerach, gdziekolwiek one się znajdują.
 • Żadne ustawienia komputera nie są łatwe do przeprowadzenia, ale dużo łatwiej jest ustawić streamer, niż serwer muzyczny.

A teraz kilka szczegółów dla użytkowników bardziej zaawansowanych technicznie. Jako odtwarzacz mediów cyfrowych (DMP), urządzenie może aktywnie wyszukiwać i importować zawartość z lokalnych serwerów sieciowych, co funkcjonalnie odpowiada klientowi sieci DLNA lub SMB/CIFS (protokół sieciowej wymiany plików). Jako renderer mediów cyfrowych (DMR), urządzenie odtwarza zawartość otrzymaną ze sterownika mediów cyfrowych (DMC). Wymagany jest serwer mediów kompatybilny z DMC. Jako klient SMB/CIFS, odtwarzacz posiada bezpośredni dostęp do plików wymienianych w sieci przez użytkowników protokołów SMB/CIFS, tak jakby pobierał dane z zewnętrznego nośnika USB. Większość komputerów, szczególnie te, które posiadają systemy Windows, mają zainstalowany protokół klienta SMB. Napędy USB mogą zostać sformatowane za pomocą systemu plików FAT, FAT32 lub NTFS.


Wyjścia

MSB Diamond DAC IV

Transport UMT został zaprojektowany tak, aby funkcjonował optymalnie, przy wykorzystaniu połączenia MSB PRO I2S z dowolnym przetwornikiem DAC MSB. 32-bitowe złącze MSB PRO I2S najlepiej używać w połączeniu z przetwornikami DAC MSB, ponieważ źródła wysokiej rozdzielczości, jak np. płyty SACD, będą wykorzystywać całkowitą, 32-bitową zdolność przetwarzania sieci.

Wyjścia cyfrowe S/PDIF także zostały zoptymalizowane do użytku z urządzeniami DAC, pochodzącymi od innych producentów. Korzystają one bezpośrednio z wewnętrznego zegara femtosekundowego, aby zapewnić jak najniższy jitter.


Złącze Zegara

Signature Universal Media Transport został wyposażony w złącze zegarowe typu 512x. Może zostać ono podłączone do zegara zewnętrznego. Zaawansowany system zarządzania zegarem będzie wykorzystywać ten zegar, kiedy częstotliwość będzie prawidłowa dla odtwarzanych mediów, albo powróci do taktowania zegara wewnętrznego, jeśli okażą się one niekompatybilne. Dla przykładu, jeśli zegar zewnętrzny będzie dostarczany dla odtwarzania płyty CD, system będzie wykorzystywał tenże zegar, ale kiedy zostanie odtworzona płyta DVD, zostanie wykorzystany zegar wewnętrzny, bez konieczności przełączania. W taki sam sposób, zegar wewnętrzny, będzie wysyłany do połączenia wyjściowego i może zostać wykorzystany do synchronizacji Waszego przetwornika DAC z niskim jitterem Universal Media Transport. Wszystko to odbywa się przez połączenie MSB I2S, kiedy wykorzystywane są przetworniki DAC MSB.


Firma OPPO

Wiadomo, że wynajdywanie koła na nowo nie ma sensu. Zespół projektowy w OPPO wykonał wspaniałą pracę, wprowadzając na rynek prawdziwie uniwersalny odtwarzacz ze znakomitym torem wideo. BDP-103EU posiada zaimplementowany procesor video Marvell Kyoto-G2H z technologią ostatniej generacji Qdeo. Tę część technologii całego urządzenia pozostawiono dla OPPO, więc kiedy firma wprowadza własne aktualizacje oprogramowania, można natychmiast je wykorzystać. Podsumowując, wykorzystano napęd i moduł przetwarzania wideo pochodzące od OPPO, wprowadzając jedynie czystszą sekcję zasilania, lepszą kontrolę wibracji i lepsze zarządzanie poziomem temperatury. MSB dołączyło również nowy moduł zasilania zewnętrznego i oczywiście, zajęło się całą sekcją przetwarzania dźwięku.


MSB Diamond DAC IV

Efekt Darbee

„To jak uniesienie welonu.” Technologia Darbee’s Visual Presence, stanowi fundamentalny przełom w realistycznym kreowaniu obrazu. Dzięki wykorzystaniu informacji o stereoskopowej głębi, wygenerowanej za pomocą opatentowanego modelu opartego na ludzkim systemie widzenia, w projekcji video 2d lub 3D, technologia ta zapewnia większą przejrzystość i wzmacnia postrzeganie głębi obrazu, co odbieramy jako bardziej dynamiczne i rzeczywiste przeżycie podczas oglądania filmu. Stopień obróbki obrazu może być regulowany, co pozwala na dostrojenie go zgodnie z osobistymi preferencjami.MSB Diamond DAC IV


MSB Diamond DAC IV

Podstawy Zasilające

Universal Media Transport plus może współpracować z jednym, bądź dwoma źródłami zasilania 12V. Minimum, wymagane do zasilania transportu, stanowi zwykły zasilacz zewnętrzny 12V. Źródło zasilania może również znajdować się w którejkolwiek z podstaw zasilających DAC V Power Base i wtedy zarówno transport, jak i przetwornik DAC są zasilane przez tę samą podstawę.

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, transport można zamówić razem z jednym z ulepszonych źródeł zasilania. Podstawy zasilające MSB Signature oraz Diamond Transport Power Base, to dedykowane liniowe źródła zasilania o wysokiej wydajności prądowej, z pojedynczym wyjściem. Podstawa Diamond posiada dwa razy większą moc wyjściową, niż podstawa Signature, a także zaawansowany system ekranowania. Kolejną z opcji, specjalnie zaprojektowaną dla UMT plus, jest podstawa Dual Signature Transport Power Base. Oferuje ona dwa izolowane wyjścia zasilające o takiej samej mocy, jak Signature Transport Power Base. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku, gdy UMT plus będzie podłączony do systemu wideo, ponieważ można osiągnąć wysoki poziom separacji zasilania oddzielnych torów audio i video.

Pokazana na zdjęciu po prawej podstawa zasilająca Dual Signature Power Base, zapewnia całkowicie odizolowane ścieżki zasilania dla torów audio i video odtwarzacza Signature UMT, więc z pewnością zauważycie poprawę jakości odtwarzania zarówno dźwięku, jak i obrazu.


Specyfikacja Signature Universal Media Transport:
Wyjścia audio: Coaxial, Toslink, Balanced AES/EBU i MSB PRO I2S (32 bity)
Wyjścia RCA: 3.6V RMS (10V pp)
Wyjścia zbalansowane: 7.5V RMS (20V pp)
Częstotliwość próbkowania: do 192 kHz
Zakłócenia jitter: 2 psec, obniżone przy zegarze opcjonalnym
Wyjścia surround: Coaxial, Toslink i HDMI do podłączenia procesora surround
Wyjścia video: Dwa wyjścia HDMI v1.4a ze skalowaniem do 1080p, Coaxial, Composite i component analog video (1 Vpp)
wspierane tryby 3D i Deep Color
Sterowanie: Podświetlany pilot zdalnego sterowania
Wymiary: 44,5cm (17.5") szer. / 31,8cm (12.5") gł. / 6,4cm (2.5") wys.(łącznie z podstawkami) / 19,5kg (43 LBS) wraz z podstawą zasilającą
Zasilanie: Jeden lub dwa zasilacze 12V, jedna lub dwie DAC V Power Base, jedna lub dwie Signature lub Diamond Transport Power Base lub jedna Dual Signature Transport Power Base. Możliwe kombinacje różnych podstaw zasilających.

na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)