MSB TECHNOLOGY

Select DAC II

MSB Diamond DAC IV

Najlepszy dźwięk od MSB
 • Nowe, a w niektórych przypadkach eksperymentalne cechy oraz części
 • Najlepszy zegar i moduły przetworników DAC
 • Najlepszy firmowy port wejściowy USB
 • Porty połączeniowe oraz przewód przystosowane do przekazywania większych wartości napięcia
 • Podstawa zasilająca Select Power Base, z wbudowaną bazą izolacyjną Isolation Base (bez zasilania transportu)
 • Konstrukcja modułowa portów wejściowych i wyjściowych, dla całkowitej optymalizacji działania
 • 10 letnia gwarancja obejmująca wymianę urządzenia
 • Darmowe aktualizacje przez okres 1 roku
 • Gwarancja otrzymywania aktualizacji przez okres 10 lat (za opłatą różnicy w cenie)
 • Urządzenie przeszło okres wygrzewania w MSB
 • Dostawy z zapasów w kolorze matte black (bez opłaty za wybór koloru, 6 tygodniowy czas realizacji zamówienia)

Model „SELECT” oraz program „SELECT”

MSB Diamond DAC IV
MSB Diamond DAC IV
MSB Diamond DAC IV
MSB Diamond DAC IV

SELECT DAC jest referencyjnym urządzeniem MSB na nadchodzącą przyszłość. Model select rozpoczął swoje życie, jako wyposażony we wszelkie dostępne opcje DAC IV, oferowany z 10-letnią gwarancją oraz gwarancją aktualizacji. Jednak to był dopiero początek. Każdego miesiąca wprowadzano nowe udoskonalenia, lecz wreszcie skończyło się miejsce na ich instalację. Inżynierowie mieli mnóstwo nowych, świetnych pomysłów, ale po prostu nie mogli ich wykorzystać.

Podjęto więc decyzję aby rozpocząć od nowa, ze znacznie większą obudową, nową architekturą, nowymi modułami DAC, itp. DAC V stanowi kulminację tego, co można było zrobić ze starą formą. Nadszedł czas, aby rozpocząć prace z nowym urządzeniem SELECT. Jest ono całkowitą nowością i nosi w sobie olbrzymi potencjał dla ciągłego rozwoju i wprowadzania udoskonaleń. Jednak przyszli użytkownicy nie muszą się martwić - można przeprowadzać aktualizacje tak często, jak będzie to konieczne. Model SELECT jest oferowany z 10-letnią gwarancją i z gwarancją aktualizacji oprogramowania, więc w trakcie, kiedy MSB będzie wprowadzać ulepszenia, użytkownicy będą mogli przesłać swój przetwornik DAC i otrzymać najnowszą wersję oprogramowania, bez konieczności sprzedawania urządzenia i kupowania nowego modelu. Aktualizacje są darmowe przez cały pierwszy rok użytkowania, a przez pozostałe 10 lat będą kosztować tyle, ile wyniesie różnica pomiędzy starszym urządzeniem, a nowym SELECT DAC. MSB daje gwarancję, bez dodatkowych pytań. Można aktualizować swojego DAC’a tak często, jak będzie się chciało.

Kolejnym problemem, który został rozwiązany dzięki zastosowaniu nowej obudowy, była kwestia wrażliwości poprzedniego modelu SELECT na wpływ otoczenia. Twórcom udało się poradzić z tym zagadnieniem na różnych poziomach i osiągnęli oni znaczący postęp, a klienci mogą oczekiwać znakomitych rezultatów w wielu różnych pomieszczeniach odsłuchowych.


Parę słów na temat dźwięku

SELECT DAC posiada zdumiewającą rozdzielczość. Prawdę mówiąc po raz pierwszy praktycznie nie słychać szumu kwantyzacyjnego CD - szumu, który znika przy źródłach 24 bitowych. DAC jest wciąż nowy i nie sprawdzono go jeszcze we wszystkich możliwych sytuacjach, jednak MSB może przekazać pewne sugestie co do tego, czego można się spodziewać.

Zostały przeprowadzone ślepe testy porównawcze nowego SELECT’a, ze starszym modelem SELECT, zarówno dla audiofilów, jak i nie audiofilów i rezultaty okazały się zaskakujące. Po raz pierwszy, po całych latach przeprowadzanych przez MSB testów, nie audiofile wychwycili wyraźną poprawę dźwięku. Osoby, które NIGDY nie słyszały różnicy w olbrzymiej ilości testów, jakie wcześniej przeprowadzano, usłyszały poprawę jakości dźwięku i były tym faktem mocno zaskoczone. Słuchacze przede wszystkim zauważyli znacznie powiększoną scenę muzyczną i lepszą przejrzystość dźwięku. Nie są to subtelne zmiany, przeznaczone wyłącznie dla „złotych uszu”. Te zmiany są zauważane dosłownie przez wszystkich.


Prostota


MSB Diamond DAC IV

SELECT DAC stanowi mniej-więcej mieszankę najlepszych cech Analog DAC i poprzedniego modelu SELECT. Jest połączeniem konstrukcji Analog DAC’a, wraz z możliwością wyboru przez użytkownika konkretnych interfejsów i jego modułową budową, z wyrafinowanym dźwiękiem nowego SELECT’a. Zapewnia jakość dźwięku jak najbardziej zbliżoną do wydarzenia na żywo. Posiada najwyższy poziom realizmu, ze wszystkich przetworników DAC stworzonych przez MSB.

Zarówno DAC, jak i podstawa zasilająca Power Base, są frezowane z solidnych bloków aluminium, w macierzystych zakładach MSB. Wejścia i wyjścia posiadają konstrukcję modułową i mogą być wymieniane przez użytkownika. Stworzono duży, czytelny, niskoszumowy wyświetlacz. Wykorzystano wielokrotne źródła zasilania (wcześniej z powodzeniem stosowane w Universal Media Transport) i dodano jeszcze więcej rozdzielczości dźwięku. Więcej szczegółów będzie ujawnionych, kiedy urządzenie znajdzie się już w sprzedaży.


Uaktualnienie Funkcji

MSB Diamond DAC IV

Niedawno DAC otrzymał zmodyfikowaną obudowę i zaktualizowano pewne funkcje urządzenia:

 • Powierzchnia wyświetlacza została powiększona i jest on czytelny nawet pod dużym kątem
 • Kolor i tło wyświetlacza zostały dopasowane do koloru obudowy (złoty kolor liter na złotym tle, białe litery na czarnym tle, czerwone litery na czarnym tle, etc.)
 • Taki sam rozstaw nóżek, jak w DAC V
 • Głośność wyświetlana w stopniach od 0 do 100, zamiast w ujemnych decybelach
 • Gałka regulacyjna i przyciski pochodzą z Analog DAC
 • 4 moduły wejściowe
 • 1 moduł wyjściowy

na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)