MSB TECHNOLOGY
WATCH

Select DAC II

Redefinicja tego, co można osiągnąć na polu cyfrowego audio

Osiem przetworników Hybrid DAC

Select DAC wykorzystuje opracowaną przez MSB technologię Hybrid DAC. Połączona konstrukcja ośmiu modułów DAC, umożliwia kontrolę w sumie szesnastu kanałów, podłączonych do wysokiej mocy wyjścia bezpośredniego. Nie jest konieczne wykorzystanie stopnia wzmocnienia w kontroli wyjścia – urządzenie oparte jest na czystej konwersji cyfrowo-analogowej. Moduł Hybrid może zostać przekonfigurowany tak, aby mógł przyjmować sygnał PCM lub natywne DSD (stąd nazwa „Hybrydowy”).

Prostota

Smukła linia obudowy, niezbędne funkcje sterujące, modułowa konstrukcja oraz jakość High-end. Aby wspiąć się na nowy poziom konwersji cyfrowo-analogowej, bezkompromisowy projekt urządzenia musiał zapewnić najwyższy poziom użyteczności i jakości. W rezultacie, konstrukcja wyznaczyła nowy, wcześniej nieosiągalny referencyjny poziom wrażeń odsłuchowych.

Każdy DAC jest unikalny

Pomijając wykończenie obudowy w kolorze srebrnym lub czarnym, istnieje jeszcze wiele odważnych wyborów, jakich można dokonać. Aby upewnić się, że Select DAC jest konfigurowalny pod każdym względem, czas produkcji urządzenia skrócono, aby dostarczyć użytkownikowi jak najlepiej wyposażony i najbardziej dynamiczny produkt. Wszystkie przetworniki DAC MSB posiadają numer seryjny i informację dla użytkownika zapisane w pamięci urządzenia. W rezultacie, każdy DAC jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju.


Wyświetlacz zaprojektowany pod kątem miejsca odsłuchowego

Niezwykle czytelny, dyskretny wyświetlacz LED zachwyca swoją praktycznością. Jest on wystarczająco duży, aby słuchacz nie musiał wstawać z fotela. Zaprojektowany od podstaw przez MSB wyświetlacz, umieszczony jest w specjalnie przygotowanej, aluminiowo obrabianej obudowie, która pozostaje odseparowana od pozostałych podzespołów przetwornika. Oprócz doskonałej izolacji elektrycznej, wyświetlacz cechuje się również specjalną funkcją odświeżania, która wpływa na dalsze obniżenie interferencji szumu.


Podwójna podstawa zasilająca Powerbase

Powszechnie wiadomo, jak istotne w przypadku sprzętu audio jest czyste źródło zasilania. W odnowionym projekcie Powerbase – podstawy zasilającej, którą można podłączyć do przetwornika DAC, udało się w jeszcze większym stopniu zredukować poziom szumów. Przetwornik DAC wyposażony został w osobne wejścia zasilania dla części cyfrowej i analogowej, co pozwoliło osiągnąć niedościgniony poziom jakości dźwięku.

Podstawa zasilająca Mono Powerbase

Połączenie przetwornika DAC z dwoma osobnymi, dedykowanymi źródłami zasilania, zwiększy poziom izolacji elektrycznej w torze zasilania części cyfrowej i analogowej. Dzięki wykorzystaniu większej przestrzeni, każda z podstaw Mono Powerbase może poszczycić się znacznie obniżonym poziomem zakłóceń elektrycznych.

Całkowicie modułowa konstrukcja

Jedną z najbardziej innowacyjnych cech Select DAC, jest jego modułowa konstrukcja. Moduły przetwornika DAC, zegar, jak również moduły wejściowe i wyjściowe mogą zostać wymienione przez użytkownika. Technologia pozostaje w ciągłym rozwoju, a nasz DAC może być dopasowany do aktualnej sytuacji i być cały czas gotowy do użytku.

Gotowi na rozwój

MSB wciąż opracowuje nowe moduły wejściowe pod kątem aktualnych aplikacji i technologii. Wraz z pojawieniem się standardu MQA, firma przygotowała nowy moduł i aktualizację oprogramowania. Dzięki temu można usprawniać funkcjonowanie urządzenia i wykorzystywać najbardziej aktualne trendy. DAC jest przygotowany na technologiczną przyszłość.


Ostatni przedwzmacniacz, jakiego będziemy potrzebować

Dzięki wysokiej mocy wyjściowej, jaką zapewniają moduły Hybrid DAC, potrzeba dodatkowego wzmocnienia została wyeliminowana. Sygnał jest tłumiony dzięki wykorzystaniu nowej technologii, w postaci wyjścia o stałej niskiej impedancji, pozbawionego jakichkolwiek obwodów aktywnych (tranzystorów, buforów, czy wzmacniaczy operacyjnych). Dzięki takiemu rozwiązaniu, wybitna jakość dźwięku Select DAC, pozostaje całkowicie niezależna od regulacji poziomu głośności. To wybitne osiągnięcie na polu elektrycznego projektu urządzenia, wyznacza nowy poziom odniesienia w branży producentów audio. Moduły wyjściowe są indywidualnie dostrajane, w celu uzyskania najwyższej jakości dźwięku zarówno w przypadku konfiguracji zbalansowanej, jak i single-ended.

Rozbudowa systemu w oparciu o urządzenia analogowe

Jako uniwersalne urządzenie, przedwzmacniacz może zostać wyposażony w dodatkowe wejścia analogowe, izolowane wyjścia subwoofera, czy też dodatkowe wyjścia analogowe.

Maszynowo obrabiane, aluminiowe chassis

Wyjściowa bryła metalu o wadze ponad 38kg, jest poddawana maszynowej obróbce, w firmowym zakładzie MSB. Po upływie ponad ośmiu godzin, 85% materiału zostaje usunięte i powstaje gotowy produkt, ważący prawie 8kg. Dzięki obróbce wykonywanej na miejscu, możliwe jest jak najdokładniejsze odwzorowanie projektu i uzyskanie produktu o najwyższej jakości. Wykorzystywany materiał, to najwyższej jakości, selekcjonowane aluminium, co pozwala na wykonanie jak najlepszego anodyzowanego wykończenia na rynku. W produkcji Select DAC nie ma kompromisów.

Anodyzowane wykończenie

Urządzenie dostępne jest w matowym srebrnym bądź matowym czarnym wykończeniu. Popularny złoty kolor, to lekko matowe anodyzowane wykończenie z pozłacanymi elementami.
 
 
Select DAC II (SPDIF input, power base)  415 740 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Select DAC II mono power base  98 150 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Select DAC II dual power base conversion to mono  117 780 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Select DAC II 33fs upgrade from 77fs  48 950 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Select DAC II additional analog output module  7 820 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Select DAC II additional analog nput module  4 870 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)