MSB TECHNOLOGY
WATCH

Reference DAC

Referencyjne urządzenie w gronie przetworników cyfrowo-analogowych
Cztery przetworniki Hybrid DAC

Reference DAC wykorzystuje opracowaną przez MSB technologię Hybrid DAC. Opierając się na technologii zastosowanej wcześniej w projekcie Select DAC, firma MSB stworzyła jeszcze bardziej kompaktowy, niezawodny, a przede wszystkim dostępny w przystępnej cenie przetwornik DAC. Inaczej niż w przypadku projektu Select DAC, w którym zastosowano osiem pojedynczych modułów, nowy Reference DAC wyposażono w jedynie cztery moduły, które w wydajny sposób sterują ośmioma wysokiej mocy kanałami wyjściowymi, zapewniając niedościgniony poziom działania. Moduł Hybrid może zostać przekonfigurowany tak, aby mógł przyjmować sygnał PCM lub natywne DSD, co dowodzi, że mamy do czynienia z najbardziej dynamicznym przetwornikiem DAC na rynku.

Prostota

Smukła linia obudowy. Niezbędne funkcje sterujące. Modułowa konstrukcja. Jakość High-end. Aby wspiąć się na nowy poziom konwersji cyfrowo-analogowej, projekt urządzenia musiał zapewniać najwyższy poziom użyteczności i jakości. W rezultacie, konstrukcja wyznaczyła nowy, wcześniej nieosiągalny referencyjny poziom wrażeń odsłuchowych.

Wyświetlacz zaprojektowany pod kątem miejsca odsłuchowego

Niezwykle czytelny, dyskretny wyświetlacz LED zachwyca swoją praktycznością. Jest on wystarczająco duży, aby słuchacz nie musiał wstawać z fotela. Można usiąść i po prostu zatopić się w muzyce.

Zaprojektowany od podstaw przez MSB wyświetlacz, umieszczony jest w specjalnie przygotowanej, aluminiowo obrabianej obudowie, która pozostaje odseparowana od pozostałych podzespołów przetwornika. Oprócz doskonałej izolacji elektrycznej, wyświetlacz cechuje się również specjalną funkcją odświeżania, która wpływa na dalsze obniżenie interferencji szumu.


Podwójna podstawa zasilająca Powerbase

Powszechnie wiadomo, jak istotne w przypadku sprzętu audio jest czyste źródło zasilania. W odnowionym projekcie Powerbase – podstawy zasilającej, którą można podłączyć do przetwornika DAC, udało się w jeszcze większym stopniu zredukować poziom szumów. Przetwornik DAC wyposażony został w osobne wejścia zasilania dla części cyfrowej i analogowej, co pozwoliło osiągnąć niedościgniony poziom jakości dźwięku.

Podstawa zasilająca Mono Powerbase

Połączenie przetwornika DAC z dwoma osobnymi, dedykowanymi źródłami zasilania, zwiększy poziom izolacji elektrycznej w torze zasilania części cyfrowej i analogowej. Dzięki wykorzystaniu większej przestrzeni, każda z podstaw Mono Powerbase może poszczycić się znacznie obniżonym poziomem zakłóceń elektrycznych.

Całkowicie modułowa konstrukcja

Modułowa konstrukcja urządzeń MSB zachęca do wprowadzania zmian w systemie. Moduły przetwornika DAC, zegar, jak również moduły wejściowe i wyjściowe mogą zostać wymienione przez użytkownika. Technologia pozostaje w ciągłym rozwoju, a nasz DAC może być dopasowany do aktualnej sytuacji i być cały czas gotowy do użytku.


Gotowi na rozwój

MSB wciąż opracowuje nowe moduły wejściowe pod kątem aktualnych aplikacji i technologii. Wraz z pojawieniem się standardu MQA, firma przygotowała nowy moduł i aktualizację oprogramowania. Dzięki temu można usprawniać funkcjonowanie urządzenia i wykorzystywać najbardziej aktualne trendy. Mówiąc prościej, nasz DAC jest przygotowany na przyszłość.


Ostatni przedwzmacniacz, jakiego będziemy potrzebować

Zmiana podstawowego modułu wyjściowego na osobny przedwzmacniacz, pozwoli wykorzystać zalety kontroli głośności o stałej pasywnej impedancji. Ten znakomity przedwzmacniacz uprości działanie oraz wyraźnie poprawi jakość dźwięku całego systemu audio. To wybitne osiągnięcie na polu elektrycznego projektu urządzenia, wyznacza nowy poziom odniesienia w branży producentów audio. Moduły wyjściowe są indywidualnie dostrajane, w celu uzyskania najwyższej jakości dźwięku zarówno w przypadku konfiguracji zbalansowanej, jak i single-ended.

Nawet bez dodatkowego modułu przedwzmacniacza, przetwornik DAC posiada zintegrowany system kontroli głośności.

Rozbudowa systemu w oparciu o urządzenia analogowe

Jako uniwersalne urządzenie, przedwzmacniacz może zostać wyposażony w dodatkowe wejścia analogowe, izolowane wyjścia subwoofera, czy też dodatkowe wyjścia analogowe.

Maszynowo obrabiane, aluminiowe chassis

Wyjściowa bryła metalu o wadze 30kg, jest poddawana maszynowej obróbce, w firmowym zakładzie MSB. Po upływie ponad czterech godzin, 60% materiału zostaje usunięte i powstaje gotowy produkt, ważący nieco ponad 8kg. Dzięki obróbce wykonywanej na miejscu, możliwe jest jak najdokładniejsze odwzorowanie projektu i uzyskanie produktu o najwyższej jakości. Wykorzystywany materiał, to najwyższej jakości, selekcjonowane aluminium, co pozwala na wykonanie jak najlepszego anodyzowanego wykończenia na rynku.

Anodyzowane wykończenie

Urządzenie dostępne jest w matowym srebrnym bądź matowym czarnym wykończeniu. Wymienne osłonki podstawek dołączono aby zabezpieczyć obudowę przed uszkodzeniem. Istnieje możliwość wykorzystania dowolnych podstawek w standardzie M6X1. 
 
Reference DAC (SPDIF input, power base)  194 340 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Reference DAC mono power base  71 340 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Reference DAC dual power base conversion to mono  85 610 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Reference DAC preamp output module w. analog input  29 520 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Reference DAC 77fs upgrade from 140fs  24 580 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Reference DAC 33fs upgrade from 140fs  73 330 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Reference DAC additional analog output module  7 820 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
Reference DAC additional analog nput module  4 870 zł     cena zawiera KGO: 1,40 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)