AUDIOFAST NA AUDIOSHOW

Audiofast na targach Audio Show 2015AUDIO VIDEO SHOW jest największą w Polsce wystawą sprzętu audio-video oraz kina domowego. W roku 2015 odbyła się dziewiętnasta edycja tej imprezy. Z liczbą ponad 120 wystawców oraz 140 sal konferencyjnych, jest to druga co do wielkości wystawa tego typu w Europie.

Audiofast po raz kolejny miał okazję uczestniczyć w tej prestiżowej imprezie, która odbyła się w dniach 6-8 listopada, ale tym razem prezentacje miały miejsce w zupełnie innej lokalizacji. Sprzęt prezentowaliśmy mianowicie w lożach VIP stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Jako że mamy coraz więcej interesujących urządzeń do zaprezentowania, w tym roku mieliśmy do dyspozycji aż trzy sale odsłuchowe.


Stadion Narodowy – Sala Studio

Jak zawsze, dopóki nie ustawimy sprzętu i nie przeprowadzimy wszystkich procedur instalacyjnych, nie możemy być pewni, czy uzyskany dźwięk będzie odpowiadał naszym standardom i preferencjom. Jest to oczywiście związane z charakterystyką dźwiękową pomieszczeń, w których odbywają się prezentacje. Z problemami tego rodzaju borykają się wszyscy wystawcy – jedni radzą sobie z nimi lepiej, inni, niestety gorzej. W tym roku instalacja sprzętu przebiegła szybko i bezproblemowo. Sale na Stadionie Narodowym okazały się niezwykle przyjazne pod względem akustycznym, pomimo dużych przeszklonych powierzchni.

AudioShow 2012

W największym pomieszczeniu prezentacyjnym – Sali Studio – przedstawiliśmy zestaw urządzeń, w którego skład weszły kolumny głośnikowe Wilson Audio Alexia, odtwarzacz dCS Rossini, wzmacniacz mocy Audio Research Galileo GS150, kondycjoner zasilania Shunyata TRITON V2, okablowanie zasilające Shunyata Research Sigma oraz okablowanie sygnałowe Shunyata Anaconda.

AudioShow 2012

Tradycyjnie już sprzęt w każdej z naszych sal wystawowych został ustawiony na znakomitych stolikach hiszpańskiej firmy Artesania Audio, które coraz częściej można spotkać na najbardziej prestiżowych wystawach sprzętu audio, na całym świecie.

AudioShow 2012

Nowością i centralnym elementem prezentacji był po raz pierwszy pokazany publicznie odtwarzacz CD wyposażony w przetwornik DAC i funkcję streamera - dCS Rossini. Rossini to niezwykle wszechstronne urządzenie, które pozwala nam odtwarzać pliki cyfrowe w każdej aktualnie dostępnej rozdzielczości, z dowolnego źródła, a przy tym jest wyposażone w najwyższej jakości odtwarzacz CD. W prezentacji pomagał nam szef sprzedaży firmy dCS – Raveen Bawa – a co dokładnie mówił na temat nowego Rossini, można obejrzeć na filmie pod załączonym linkiem. dCS Rossini Audio Video Show 2015


Stadion Narodowy – Sala 219

W jednej z mniejszych sal ustawiliśmy zestaw składający się z głośników Wilson Audio Sasha 2, nowego wzmacniacza mocy Dan D’Agostino Classic Stereo, nowego przetwornika MSB DAC V, serwera muzycznego Aurender W20, kondycjonera zasilania Synergistic PowerCell 10 UEF oraz okablowania zasilającego, sygnałowego i akcesoriów akustycznych Synergistic Research.

AudioShow 2012

Warto wspomnieć, że wzmacniacz Dan D’Agostino Classic, który został zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie Audio Video Show, wkrótce poźniej otrzymał kilka prestiżowych nagród – między innymi został wybrany wzmacniaczem mocy roku 2016 przez magazyn Audio Video.

AudioShow 2012

Muzyka odtwarzana była z plików, poprzez kolejne urządzenie stanowiące rynkową nowość – przetwornik cyfrowo-analogowy MSB DAC V. Amerykańska firma MSB została założona w 1986 roku i od początku swego istnienia specjalizuje się w dekodowaniu cyfrowych sygnałów audio.

AudioShow 2012

Stadion Narodowy – Sala 220

W kolejnej sali prezentacyjnej o nieco mniejszej powierzchni, znalazł się zestaw w którego skład weszły: kolumny głośnikowe Wilson Audio Sabrina (nowe, a jednocześnie najmniejsze wolnostojące głosniki tego producenta), przedwzmacniacz liniowy Audio Research Ref 5SE, przedwzmacniacz gramofonowy Audio Research Ref 2SE Phono, wzmacniacz mocy Audio Research Ref 150 SE, gramofon Acoustic Signature Invictus wyposażony we wkładkę Soundsmith Hyperion OCL, kondycjoner zasilania Synergistic Galileo LE i okablowanie zasilające oraz sygnałowe Synergistic Research. Trzeba tutaj nadmienić, że po raz pierwszy prezentowaliśmy muzykę odtwarzaną z analogowego źródła dźwięku, więc tym bardziej cieszymy się, że uzyskane brzmienie okazało się znakomite.

AudioShow 2012

Wielkie zainteresowanie wzbudzał przywieziony i zainstalowany osobiście przez prezesa firmy Acoustic Signature – Gunthera Frohnhofera – potężny gramofon Invictus. Sam gramofon waży 143 kg, aluminiowy stolik to kolejne 168 kg. Talerz, napędzany przez 6 silników, złożony z warstw aluminium i mosiądzu zawiera 54 tłumiki rezonansów (silencery), dzięki którym zupełnie wyeliminowano wpływ mikrodrgań indukowanych przez fale akustyczne. Wygląda imponująco i tak też gra…

AudioShow 2012

Każdy model gramofonu Acoustic Signature, wytwarzany jest w macierzystej fabryce w Niemczech. Wszystkie gramofony wyposażone są w samosmarujące się łożysko z materiału o nazwie „Tidorfolon”, na które producent udziela 10-letniej gwarancji. Kulki łożyska wykonane są z węglika wolframu, materiału o najwyższej twardości spośród stopów metali, natomiast gniazdo wykonano ze stopu stali z dodatkiem wanadu i tytanu.

AudioShow 2012

Zadowolona ekipa Audiofast wraz z zaproszonymi gośćmi – Guntherem Frohnhoferem (Acoustic Signature), Frankiem Vermeylenem (MSB, Synergistic Research) oraz Raveenem Bawa (dCS). Mamy nadzieję, że goście którzy odwiedzili nasze sale odsłuchowe wynieśli pozytywne wrażenia i serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sprzętu audio na kolejne edycje wystawy Audio Video Show.

na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)