DAN D'AGOSTINO

Przedwzmacniacz PROGRESSION

Przedwzmacniacz PROGRESSION

  

Przedwzmacniacz PROGRESSION

Nowy przedwzmacniacz linii Progression wyposażony jest w funkcje niespotykane wcześniej w przedwzmacniaczach D’Agostino. Najważniejszą jest możliwość zastosowania opcjonalnego modułu cyfrowego wyposażonego w wejścia koaksjalne, optyczne Toslink i USB. W pełni różnicowy DAC przyjmuje sygnały PCM do 24bitów/383kHz i DSD do 4xDSD [11,2MHz].

Ścieżka analogowa zbudowana z elementów dyskretnych jest zbalansowana – od wejścia do wyjścia. Nigdzie w układzie nie korzysta się z pętli sprzężenia zwrotnego. Nie jest to też konieczne: zniekształcenia otwartej pętli są niższe niż 0,006 %, a pasmo przenoszenia przekracza 100 kHz.

Nowością jest również zastosowanie technologii Bluetooth do zdalnego sterowania przedwzmacniaczem. W porównaniu do pilotów posługujących się światłem podczerwonym, pozwala ona pięciokrotnie zwiększyć zasięg zdalnego sterowania i eliminuje problemy związane z ograniczeniem linii widzenia.

 

Wzmacniacz PROGRESSION STEREO

   

Poziom głośności jest regulowany za pomocą drabinki rezystorowej opartej o wysokiej klasy precyzyjne oporniki i liniowe przekaźniki tranzystorowe. Zmiana poziomu głośności nie wpływa na pasmo przenoszenia i odwzorowanie transjentów. Przedwzmacniacz Progression wyposażony jest w dwie niezależne pary regulowanych wyjść. Umożliwia to, na przykład, sterowanie dodatkowym wzmacniaczem w systemie wykorzystującym subwofer.

Zajmujący osobną obudowę zasilacz jest dokładnie izolowany elektrycznie i magnetycznie. Pozwala to wyeliminować wpływ interferencji radiowych na wrażliwe obwody przedwzmacniacza. Odpowiednie układy filtrują prąd zasilający z zanieczyszczeń RF oraz prądu stałego a także kompensują asymetrię przebiegu fali. Dodatkowe wyjście DC na obudowie zasilacza może być wykorzystane przez przyszłe źródła Progression.

Projekt dwóch analogowych mierników inspirowany jest widokiem tarczy mechanicznych szwajcarskich zegarków. Podczas odtwarzania muzyki, służą one jako klasyczne wskaźniki wysterowania. Podczas zmiany głośności ich funkcja zmienia się: wskazują ustawiony poziom wzmocnienia a następnie wracają do poprzedniej funkcji. Oba wskaźniki są również pomocne podczas zmiany równowagi kanałów.

 

Wzmacniacz PROGRESSION STEREO

   

PARAMETRY TECHNICZNE:
KOLOR OBUDOWY czarny, srebrny, na zamówienie – wykończenie indywidualne
ODPOWIEDŹ CZĘSTOTLIWOŚCIOWA:

0,1 Hz – 1 MHz, -3 dB; 20Hz – 80 kHz, +/- 0,5 dB

ZNIEKSZTAŁCENIA:

< 0,018% THD+N, 20 Hz – 20 kHz

WZMOCNIENIE:

+8 lub +14 dB, przełączalne

STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM:

-95 dB

ZUŻYCIE ENERGII W TRYBIE CZUWANIA:

<40 W

WEJŚCIA ANALOGOWE:

4 pary stereofonicznych wejść zbalansowanych XLR
2 pary stereofonicznych wejść niezbalansowanych RCA

WEJŚCIA CYFROWE [wymagają instalacji opcjonalnego modułu cyfrowego]:

1 wejście USB typ A
1 wejście optyczne Toslink
1 wejście koaksjalne S/PDIF

WYJŚCIA:

2 pary stereofonicznych wyjść XLR

STEROWANIE:

gniazdo RS-232, 2 wyjścia wyzwalacza 12V


Audio Research
 
 
Progression preamplifier  108 110 zł     cena zawiera KGO: 6,30 zł
Progression preamplifier DAC module  22 110 zł     cena zawiera KGO: 6,30 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)