DAN D'AGOSTINO

Wzmacniacz PROGRESSION STEREO

Wzmacniacz PROGRESSION STEREO

 

PROGRESSION: STEREOFONICZNY WZMACNIACZ MOCY

Najnowszym rozszerzeniem linii Progression jest stereofoniczna końcówka mocy. Wykorzystuje ona innowacyjną technologię Super Rail, po raz pierwszy zastosowaną we wzmacniaczu Progression Mono. Technologia ta pozwala znacznie lepiej kontrolować wszystkie kolumny podłączone do wzmacniacza.

Każdy wzmacniacz wyposażony jest w szynę napięciową [dokładnie rzecz biorąc: dwie szyny – dodatnią i ujemną]. Zadaniem szyn napięciowych jest pomoc w dostarczaniu mocy do kolumn. Niestety, sygnał muzyczny przemieszczający się między obiema szynami ulega osłabieniu i zniekształceniu. W brzmieniu systemu nigdy nie ujawniają się pełne możliwości wzmacniacza i kolumn. Super Rail pozwala ominąć to ograniczenie. Zainspirowana działaniem turbosprężarek w samochodach, technologia Super Rail wykorzystuje większe niż zazwyczaj napięcie w szynach sekcji leżących przed stopniem wyjściowym. Takie ‘doładowanie’ pozwala wykorzystać pełne możliwości prezentacji sygnału muzycznego na poziomie szyn wyjściowych. W efekcie otrzymano lepszą dynamikę, mniejszy poziom zniekształceń i pełną kontrolę nad pracą kolumn.

Podstawą projektowania wzmacniaczy w Dan D’Agostino Master Audio Systems jest zapewnienie nieograniczonej mocy pozwalającej osiągnąć realistyczne brzmienie. Progression Stereo wpisuje się w ten trend. Jego anodyzowane aluminiowe chassis obejmuje transformator 3000 VA połączony z układem kondensatorów pojemności 400000 F. Z taką częścią zasilającą współpracuje stopień drivera a stopień końcowy wyposażony jest w 48 tranzystorów mocy, po 24 dla każdego z kanałów.

Progression Stereo osiąga, podawane raczej zachowawczo, 300W dla 8 i 600W dla 4. Tak, jak trzeba, zwiększa moc wyjściową do 1200W dla 2. Dzięki temu przekazuje dokładnie nawet najszybsze transjenty i pokazuje wspaniałe kontrasty dynamiczne.

Na przedniej ściance wzmacniacza Progression Stereo znajduje się wychyłowy miernik mocy, którego wygląd inspirowany jest tarczami szwajcarskich zegarków. Wyposażony w dwie leżące prostopadle do siebie wskazówki układ pomiarowy jest wyjątkowo trwały i precyzyjny. Długi skok wskazówek ułatwia dokładne odczytanie poziomu w całym zakresie mocy.

Blok radiatorów w kształcie rurek Venturiego, zaprezentowany po raz pierwszy w Momentum Stereo, został zaadaptowany dla potrzeb chłodzenia wzmacniacza Progression Stereo. Cały układ tworzony jest z jednej bryły aluminium o ciężarze 22 kg, co prowadzi do najszybszego możliwego transferu ciepła. To właśnie dzięki temu, mimo potężnej mocy wzmacniacz Progression Stereo podczas odtwarzania muzyki pozostaje zaskakująco chłodny.

Standardowe wykończenie obudowy obejmuje kolor srebrny i czarny, ale na zamówienie dostępna jest obudowa w dowolnym kolorze.

Łącząc innowacyjne układy ze znaczącą mocą, wzmacniacz Progression Stereo pozwala wszystkim kolumnom osiągnąć najlepsze brzmienie.

 

Wzmacniacz PROGRESSION STEREO

 

PARAMETRY TECHNICZNE:
MOC WYJŚCIOWA: 300 W przy 8Ω
600 W przy 4Ω
1200 W przy 2Ω
ODPOWIEDŹ CZĘSTOTLIWOŚCIOWA: 1 Hz – 200kHz, -1dB; 20Hz – 20kHz, +/- 0,1dB
ZNIEKSZTAŁCENIA:

300W @ 8W: 0,15% @ 1kHz

STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM: 105 dB
WEJŚCIA: 2 zbalansowane wejścia XLR
IMPEDANCJA WEJŚCIOWA: 100 kΩ
IMPEDANCJA WYJŚCIOWA: 0.15Ω
WYMIARY: 45,7 x 50,8 x19 cm
WAGA: 57 kg

Audio Research
 
 
Progression stereo  108 110 zł     cena zawiera KGO: 6,30 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)