SYMPOSIUM

Ultra Ampstand

Platforma podłogowa pod wzmacniacze.


Platforma podłogowa Ultra Ampstand jest tak naprawdę platformą Symposium Ultra, wyposażoną w 4 stożkowe wsporniki oraz kolce wykonane z telluru i miedzi, przytwierdzane od spodu mosiężnymi nakrętkami. W platformie Ultra nawiercane są 4 gwintowane otwory, w które bardzo szczelnie wkręca się podtrzymujące wsporniki. Cała konstrukcja jest niezwykle solidna i tworzy lepsze „sprzężenie mechaniczne” z podłożem. Jeśli platforma będzie umieszczona na dywanie, ostre kolce wsporników powinny docierać do sztywnego podłoża, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty. Jeśli podłoże jest twardą powierzchnią, można wykorzystać kolce ze spłaszczonymi końcami (kolce są dostępne w dwóch wersjach – ostro i płasko zakończonej) lub można również umieścić ostry koniec kolca w otworze sprzęgu Precision Coupler albo Super Coupler.


BudowaPlatforma Ultra składa się z wielowarstwowego projektu różniących się gęstością materiałów (rys. po prawej). Różni się jednak od standardowej konstrukcji niezależnych warstw firmy Symposium tym, że gęstość poszczególnych warstw została ustawiona w specyficznym porządku – od gęstości największej (górna, metalowa warstwa), do mniejszej - i w odwrotnym kierunku. Główna idea tej konstrukcji polega na stopniowej zmianie gęstości w tym samym kierunku tak, żeby energia mogła przenikać łatwiej poprzez sąsiadujące warstwy materiału. Ten unikalny, jednak prosty w założeniu projekt pozwala na uzyskanie optymalnego odsączania energii z kierunku komponentu, jak i podtrzymującej (spodniej) strony w tym samym czasie. Ta „dwukierunkowa” absorbcja zapewnia efektywną izolację bez eliminowania korzyści dobrego odfiltrowywania energii i realizuje swoje zadanie bez wprowadzania żadnych mechanicznych „oporności” powodowanych przez materiały, które magazynują i oddają energię – takie jak sorbotan i inne produkty gumowe. Zamiast zachowywać się jak ładunek reaktywny, produkt jest bardziej rezystywny, co oznacza „wolny od rezonansów” i nie dodaje podkolorowań w swoim sposobie redukcji szumów i zakłóceń do dźwiękowej charakterystyki komponentu, z którym współpracuje.


Charakterystyka

Platforma Ultra wykorzystuje następujące cechy konstrukcyjne, absorbujące energię:

  • Firmowa, warstwowa konstrukcja
  • Znakomite rozpraszanie energii, z niskim odbiciem powrotnym do urządzenia
  • Solidna podstawa, bez efektu „odbijania”
  • Brak problemów z poziomowaniem
  • Brak problemów z przepuszczaniem drgań
  • Brak limitów wagowych
  • Działanie niezależne od podłoża
  • Znakomity interfejs dla podstawek typu Rollerblock, cone oraz większości „urządzeń wspierających”

Na zdjęciach poniżej pokazana jest platforma Ultra Ampstand w wersji Stealth Edition, którą wyposażono w opcjonalne wykończenie powierzchni w kolorze czarnym (Stealth Edition jest dostępna za dodatkową opłatą). Platforma z pięcioma wspornikami zamiast standardowych czterech, jest oferowana w przypadku niezwykle ciężkich komponentów (np. wzmacniaczy o wadze przekraczającej 100 kg).


Specyfikacja techniczna:
Grubość całkowita (bez wsporników): 3.5 cala (9 cm)
Opcje: Czarny wierzch typu "Stealth" dostępny na zamówienie
Wypełnienie: 1.5 cala, izolowane
Wykończenie: Szczotkowane, czyste, anodyzowane aluminium
Sprzęgi: 3 Sprzęgi Precision; 4 z platformą 48x61cm
Limit wagowy: Nieograniczony
Ultra Platform jest chroniona patentem U.S. Patent #5,929,395

Symposium Acoustics
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)