SYMPOSIUM

Precision SuperCouplers


Teoria i Ogólny Opis

Wykonane z takiego samego lotniczego aluminium 7075, jak Precision Coupler, czy Series 2 Rollerblock, sprzęgi Precision Supercouplers wykorzystują technologię Rollerblock, aby zapewnić zwiększoną wydajność sprzęgania z powierzchniami i lepszy przepływ energii. Cztery sprzęgi Precision Supercouplers są dostarczane razem z platformą Quantum Platform. Potencjał platformy Quantum wymagał kroku naprzód w technologii sprzęgów, a opatentowana technologia w postaci Rollerblocków zapewniła taką możliwość.


Twarda Anodowana Powierzchnia

Sprzęg Precision Supercoupler został wykonany ze stopu lotniczego aluminium 7075, o grubości 0.8125”(20.63mm), pokrytego twardą anodowaną warstwą i precyzyjnie obrobiony maszynowo, w celu uzyskania jak najbardziej płaskich i równoległych powierzchni stycznych. Tak samo, jak w sprzęgach Rollerblock, powierzchnia sprzęgów Supercoupler różni się od „tradycyjnej” anodowanej powierzchni komponentów elektronicznych, gdyż tworzy powłokę twardszą, niż większość spotykanych stopów stali. Twardość typowych powierzchni, uzyskanych przez proces anodowania, odpowiada twardości chromowanej stali, lub nieco ją przekracza; tradycyjna, czarna, anodowana powierzchnia (jaką posiadają odtwarzacze CD i inne komponenty), jest czymś  jedynie odrobinę twardszym, niż kolorowa, naniesiona powłoka. Niezwykle twarda powłoka sprzęgów Precision Supercoupler służy dwóm celom: po pierwsze, wytłumia powierzchnię bryły wykonanej ze stopu aluminium, czyniąc ją mniej podatną na rezonanse własne i  jednocześnie czyni ją twardszą w kontakcie z powierzchniami stycznymi, a po drugie, działa jak warstwa materiału o większej gęstości, która umożliwia szybszą transmisję energii mechanicznej, a tym samym skuteczniejsze odprowadzanie energii przy wyższych częstotliwościach. W założeniach, warstwa anodowana ma wykorzystywać mechaniczny „efekt powierzchniowy” przy wyższych częstotliwościach przekazywanych wibracji.


Siatka

Na spodzie Precision Supercouplera wycięto „siateczkowy” wzór otworów o sfazowanych brzegach. Tak samo, jak w Rollerblockach Series 2, siatka służy zarówno jako tor przewodzenia, który wzmacnia efekt penetracji energii mechanicznej do podłoża, zapewniając bardziej optymalny kąt podejścia, a jednocześnie zwiększa ciśnienie kontaktu z powierzchnią styczną, wpływając także na przyspieszenie transmisji odprowadzanej energii.Nawiercany Otwór o Średnicy ¼-20

Tak samo, jak sprzęgi Precision Couplers i Rollerblock Jr., Precision Supercoupler posiada w swojej górnej części nawiercony otwór o średnicy ¼-20, często spotykanej w przypadku śrub stosowanych przy różnych postumentach i podstawkach pod sprzęt. Otwór ten, umieszczony centralnie, może służyć kilku różnym celom: pozwala na przytwierdzenie sprzęgu do dedykowanych podpór lub zakotwiczeń; pozwala na skręcenie dwóch Precision Supercouplers razem (lub skręcenie Precision Supercoupler oraz Rollerblock Jr., z takim samym otworem), w celu wykorzystania w specjalnych aplikacjach wymagających zwiększonej wysokości podkładki; otwór może być także wykorzystany jako gniazdo podparcia dla kolców i stożków umieszczanych pod szafkami, czy standami. W tym ostatnim przypadku, Precision Supercoupler idealnie sprawdzi się w roli ochraniacza powierzchni podłogi, nie tylko zapewniając osłonę przed jej zarysowaniem, ale także znakomitą „terminację” energii wibracyjnej wysyłanej przez szafkę czy stand do dolnych punktów podparcia.


Zastosowania

Sprzęgów Supercoupler należy używać tak samo, jak innych elementów wspierających, aby utworzyć „pomost” bezpośrednio pomiędzy obudową urządzenia i powierzchnią podparcia, czyli półką, bądź platformą na sprzęt. W przypadku platform Quantum lub Quantum Signature, każdy ze sprzęgów Precision Supercoupler powinien zostać umieszczony na jednej z czterech sekcji platformy, aby zapewnić sprzężenie z oddalonymi od siebie sekcjami obudowy komponentu. W każdym przypadku strona z wyciętą siatką może zostać skierowana zarówno do góry, jak i do dołu.


Symposium Acoustics

na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)