SYMPOSIUM


The Absolute Sound
Editors Choice
2016


The Absolute Sound
2012 Editors` Choice Awards

The Absolute Sound
2010 Editors` Choice Awards

The Absolute Sound
Editors Choice Awards 2009
 

4 poziomowy stolik Isis, wyposażony w platformy "Ultra", wykończenie Silver Edition, górna platforma Xtended Top.

Isis Rack System

Innowacyjna, opatentowana technologia, gwarantująca osiągi klasy State-of-the-Art

“…wiem, że dzwoniłem już wcześniej aby podziękować.. i powiedzieć że stolik jest znakomity, ale pomyślałem, że poświęcę jeszcze kilka minut by powiedzieć, że tak naprawdę to jest lepszy niż znakomity, jest fantastyczny.

Potrzebowałem około 15 minut aby przyzwyczaić się do nowej, bardziej precyzyjnej równowagi tonalnej. Nie ma obecnie nadęcia w rejonie średniego basu (lub też nawisu średniego basu nad średnim podzakresem pasma), zamiast tego jest uderzająca czystość, detaliczność i dynamika. Na wielu nagraniach słyszę obecnie rzeczy których nigdy wcześniej nie słyszałem. Niski bas odznacza się silnym uderzeniem i jest bardzo dobrze zdefiniowany, bez nadmiernego podkreślenia…

Kontrasty dynamiczne uległy tak dużej poprawie, że mogę obecnie słuchać przy relatywnie niższych poziomach głośności i słyszeć więcej szczegółów. Czy inni użytkownicy to potwierdzają? Naprawdę, mogę obniżyć poziom głośności i cały czas mieć „dobry wgląd w nagranie”, lepszy niż dotychczas przy wyższych poziomach głośności. Pozwala to mniej eksploatować moje Grado SR80, a  także moje bębenki w uszach…

Mam nadzieje, że nie zabrzmi to jak smutna konstatacja mojego życia, że stolik Isis to moja duma i radość. To po prostu najlepsza rzecz jaką posiadam, włączając w to mojego turbodoładowanego Pontiaca, kolekcję wełnianych garniturów czy cokolwiek innego w tym względzie.”

M.M., New York

“Mam garść dalszych komentarzy na temat moich doświadczeń ze stolikiem Isis. Po kilku tygodniach odsłuchów i następnych ustawień (poziomowania, regulacji aluminiowych nóg), czuje potrzebę podzielenia się następującymi spostrzeżeniami.

Spora ilość muzyki której słucham jest ze swej natury akustyczna i z tego powodu łatwo zaobserwować wpływ stolika Isis na precyzję reprodukcji dźwięku. Precyzja tonalna muzyki uległa poprawie do tego stopnia, że każdy instrument muzyczny, w nagraniach zarówno jazzowych jak i klasycznych brzmiał w sposób rzeczywisty. W przeszłości, zanim zacząłem użytkować stolik, precyzja brzmienia również była bardzo dobra, jednakże podczas sesji odsłuchowych, równowaga tonalna miała tendencję do przesuwania sie od poprawnej do nieco twardej lub nieco przyciężkiej i nudnawej lub nieco złożonego i nie do końca precyzyjnego z nieprzewidzianych powodów. Obecnie jest ona niezmiennie precyzyjna.

Co więcej, separacja pomiędzy dźwiękami a ciszą w przestrzeni trójwymiarowej jest obecnie szokująco duża. Nie ma obecnie żadnego rozmycia lub zgadywania skąd dochodzi dźwięk, obecnie doskonale wiadomo w jaki sposób każda nuta muzyki jest zawieszona w przestrzeni. Gdy słuchałem muzyki oratoryjnej, doświadczałem dotychczas potężnej fali dźwiękowej otaczającej mnie zewsząd. W chwili obecnej każdy głos dobiega ze ściśle określonego miejsca w przestrzeni. Głosy znajdują się bardzo blisko siebie, ale każdy jest łatwy do wyodrębnienia. Coś co dotychczas obserwowałem jako rozmycie dźwięku w dalekich planach, jest obecnie bardziej zwarte w kierunku lepiej ogniskowanego i definiowanego brzmienia.

Są to dwie poważne zmiany na plus od chwili zainstalowania stolika Isis. W rezultacie zmiana jest dużo bardziej znacząca niż w przypadku jakiegokolwiek przewodu zasilającego, interkonektu czy zmiany sprzętu wykonanej wcześniej przez mnie.

Należy również wziąć pod uwagę, że Isis potrzebował nieco czasu na ustabilizowanie się, konieczne było również przyzwyczajenie się do „nowego” dźwięku. Starałem się być neutralny przy ocenie stolika. Za każdym razem gdy zastanawiałem się, czy bardziej podoba mi się stary czy nowy dźwięk, zadawałem sobie pytanie, czy „dźwięk jest prawdziwszy?” lub „czy mógłby być mniej ocieplony i pogrubiony ale bardziej autentyczny?” i za każdym razem odpowiedz była twierdząca. Mojego systemu słuchali zarówno znajomi audiofile, jak i osoby postronne i sumaryczna reakcja była następująca – „wyniosłem dźwięk na inny poziom”.

Tak więc pragnę podziękować za możliwość wyniesienia moich doświadczeń muzycznych na wyższy pułap. Sprawiliście że mój kosztowny system audio jest teraz wart swoich pieniędzy! Brawo!”

F.L. Kin, Bangkok

“Cóż, wreszcie rozpakowałem Isis…I posłuchałem go po raz pierwszy w swoim systemie… WOW!!! Użytkuje zmodyfikowany odtwarzacz SCD-1, wzmacniacz MD-300B (na lampach WE-300B) I głośniki tubowe o 95 dB skuteczności. Poprzednio Sony stał na platformie Ultra I na spawanym stoliku Target, z odwróconymi Rollerblockami pomiędzy Sony a platform Ultra. Teraz SCD-1 spoczywa na odwróconych Rollerblockach i na górnej półce stolika Isis i dźwięk obecnie jest dużo bardziej przejrzysty, otwarty, szczegółowy i charakteryzuje się dużo lepszym ogniskowaniem. Barwowo, dźwięk jest lżejszy, bardziej eteryczny ale potrafi pokazać pazur gdy tylko wymaga tego nagranie. Zaobserwowałem również większą różnicę pomiędzy źródłami, wiem teraz że Isis jest dużo bardziej neutralny.

Kciuki w góre!!!!!"

J.R., Ohio

Tak, ma znaczenie!

Jeśli oczekujecie naprawdę doskonałych osiągów z posiadanego systemu muzycznego lub kina domowego, powinniście wiedzieć, że miejsce na którym umieścicie swój sprzęt ma wpływ na to, czy gra on w sposób dobry czy znakomity. Produkowany obecnie sprzęt elektroniczny jest coraz bardziej podany na zniekształcenia pochodzące z najmniej oczekiwanego źródła – wibracji mechanicznych. Nawet delikatne wibracje mogą mieć wpływ na jakość tego co słyszymy i widzimy, a im wyższa klasa urządzeń, tym bardziej istotna jest ochrona przed wibracjami. Kontrola rezonansów jest jedna z kluczowych technologii mających wpływ na osiągi systemów klasy state-of-the-art i z tego powodu, specjalistycznych stolik pod sprzęt jest jednym z najważniejszych elementów determinujących jakość i charakter systemu audio lub kina domowego.

Platforma Xtended Top.

Dlaczego Isis?

Opatentowany stolik Isis spełnia założenia, które powinien spełniać każdy specjalistyczny stolik pod sprzęt – neutralność akustyczną, prostotę projektu, doskonałe odprowadzanie i rozpraszanie energii, izolację od wibracji pochodzących od podłoża oraz optymalne uziemienie mechaniczne.

Cel projektowy mający w zamiarze stworzenie “perfekcyjnego” stolika pod sprzęt, kładzie nacisk na budowę modułową stolika Isis, który oferowałby wygodę rozbudowy w dowolnym momencie, gdy tylko pojawią się nowe urządzenia lub o innych gabarytach. Link do pełnej recenzji stolika Isis.

Cechy szczególne

Stolik Isis wykorzystuje dwie innowacyjne technologie opracowane przez Symposium: platformy Svelte i system izolacji oparty o Rollerblocki. Połączenie tych technologii czyni ogromną przewagę nad konkurencją w konstrukcji stolików AV.

Wbudowana izolacja wykorzystująca Rollerblocki.

Stolik Isis wykorzystuje izolację opartą o Rollerblocki – nie tylko izolując samą platformę ale cały poziom (włączając w to nogi) od innych poziomów, utrzymując jednocześnie stałą gęstość mechaniczną uziemienia (patent). Warto podkreślić, że dwa wymogi konieczne dla zapewnienia właściwego podparcia dla danego urządzenia – izolacja oraz uziemienie mechaniczne – są na pozór ze sobą sprzeczne: jest to cecha szczególna rozwiązania zastosowanego w modułach wykorzystujacych Rollerblocki.

Technologia "platform Svelte"

Popularna platforma Symposium Svelte zawsze była postrzegana przez audiofilów jako kluczowy element, akcesorium, które niektórzy określali mianem „obowiązkowego”. Wielowarstwowa konstrukcja tłumiąca znajdująca się pomiędzy płytami ze stali nierdzewnej gwarantuje bardzo niski poziom zniekształceń i neutralność brzmienia, pozbawiony podkolorowań. Każdy poziom stolika Isis, bez względu na to czy Standardowy (grubość 1,9 cm) czy Ultra (grubość 4,76 cm) jest podtrzymywany przez 3 sztuki sprzęgów Precision Couplers, zapewniających znakomite połączenie mechaniczne z obudową urządzenia, w celu jak najlepszego wykorzystania zdolności absorbowania energii przez platformy stolika Isis.

Technologia Magnetic Bias

Technologia Magnetic Bias utrzymuje łożyska izolatorów Rollerblock w pozycji centralnej podczas podnoszenia lub zmian położenia nóżek platform, zapewnia również tłumienie mikroruchów łożysk, co obniża ich „terkotanie”, jedną z przyczyn „rozjaśnionego” lub nadmiernie „przesłodzonego” brzmienia.

Konstrukcja modułowa

Konstrukcja modułowa stolika Isis pozwala na zakup początkowo stolika dwupoziomowego i jego późniejszą rozbudowę w miarę potrzeb. Zmiana dystansów pomiędzy półkami, opcji izolujących oraz zmiana ilości i rodzaju platform a nawet ich rozmiaru, nie będzie w przyszłości stanowić żadnego problemu.

Lightning Rods for Mechanical Energy

Zadaniem stojącym przed systemem nóg każdego stolika AV powinno być jak najbardziej wydajne odprowadzanie energii do podłoża – określane jest to mianem „Uziemienia Mechanicznego”, które jest kluczowe dla uzyskania najlepszego możliwego przetwarzania basu. Uziemienie to jest uzależnione od dobrego przewodnictwa mechanicznego – doboru materiałów i konstrukcji samych nóg, co często jest pomijane, jest to jeden z kluczowych aspektów, dzięki któremu stolik może przyczyniać się do bardzo dobrego przetwarzania basu. Zamiast często stosowanych do produkcji nóg stolików drewna czy pustych rur stalowych, stolik Isis wykorzystuje lite aluminium lotnicze. Gwarantuje to niezrównane odprowadzanie energii mechanicznej oraz znakomite osiągi brzmieniowe (aluminium charakteryzuje się lepszą wydajnością transmisji od większości materiałów, za wyjątkiem srebra i miedzi). Isis gwarantuje jakość, której próżno szukać w produktach konkurencji. Nogi wykonane z drewna lub pustych rur metalowych wypełnionych piaskiem lub śrutem ołowianym, nie są w stanie sprostać wydajności transmisji mechanicznej oferowanej przez precyzyjnie wykonane nogi, wyprodukowane z litego aluminium o średnicy 4,73 cm.

Osłona "Faraday'a" przed zakłóceniami EMI/RF

Z uwagi na konstrukcję składającą się z systemu półek, stolik Isis przyczynia się do redukcji zniekształceń w czułych urządzeniach, poprzez zapewnienie osłony przed zniekształceniami RM/EFI. Wiele warstw stali nierdzewnej tworzy swoistą „klatkę Faradaya”, która ogranicza niepożądany wpływ zakłóceń EMI i RF, w szczególności tych, generowanych przez bezpośrednią bliskość niektórych urządzeń, takich jak odbiorniki wideo wysokiej rozdzielczości, które emitują większą ilość energii EMI i RF. Wszystkie obecnie produkowane modele stolików Isis są wyposażone w zacisk uziemiający znajdujący się z tyłu każdej półki, służący do połączenia elektrycznego stojącego na półce urządzenia i/lub dedykowanego uziemienia elektrycznego.

Rodzaje platform i opcje wykończenia

Istnieje możliwość wyboru różnych opcji półek, włączając w to półki typu Standard i Ultra. Półki stolika Isis wykonywane są z polerowanej stali nierdzewnej wykrawanej laserowo i dostępne są w rozmiarach 48,26 x 40,64 cm lub heavy-duty (HD) 53,34 x 48,26 cm. Symposium oferuje ponadto półki w rozmiarze XL (Xtended Level) 48,26 x 48,26 cm (dla stolików o rozmiarach 48,26 x 40,64 cm) lub 53,34 x 58,42 cm w przypadku konieczności ustawienia bardzo głębokich urządzeń. Górne półki dostępne są w rozmiarach 57,15 x 43,18 cm (dla stolików o wymiarach 48,26 x 40,64 cm) lub 60,96 x 50,8 cm w przypadku platformy Xtended Top. Produkowana jest także dedykowana głęboka platforma pod gramofon Turntable Top, o wymiarach 68,58 x 55,88 cm, wyposażona w tłumienie pionowe, gwarantująca najbardziej wyrafinowane parametry w przypadku współpracy z najlepszymi dostępnymi na rynku transportami i gramofonami. Do wyboru są trzy wersję wykończeniowe nóg i akcesoriów – anodyzowana na kolor czarny, naturalna ze szczotkowanego aluminium oraz premium „Silver Edition” polerowana na wysoki połysk.

Powyższy schemat przedstawia standardowy rozkład odstępów, przy dostęnych nogach o długosci 12,7cm, 20,32cm, 27,94cm lub 35,56cm. Platformy Standard mają wysokość 1,9 cm, platformy Ultra 4,76 cm, zaś moduły Rollerblocków 4,52 cm. Kombinacja tych wymiarów oraz różne długości nóg zapewniają optymalny dobór odległości pomiędzy platformami. Na specjalne zamównie dostępne są inne długości nóg, przez co możliwa jest indywidualna aranżacja przestrzeni pomiędzy platformami stolika.

Swobodna regulacja odlegości pomiędzy półkami

Modułowa konstrukcja stolika Isis pozwala na swobodny dobór urządzeń determinowany długością nóg oddzielających poszczególne poziomy stolika. Nogi mogą być w dowolnej chwili zamieniane, tak aby dopasować stolik do konkretnych potrzeb. Jeśli potrzeba więcej przestrzeni, dostępne są nogi wytwarzane na zamówienie, o dowolnej praktycznie długości.

Dwustronne kolce poziomujące o wysokiej transmisji energii

Stolik Isis został wyposażony w specjalne stopki wykonane z litego aluminium lotniczego, zapewniające optymalne posadowienie stolika na każdym rodzaju podłoża. Kolce poziomujące są dwustronne; jedna strona jest płaska, gwarantująca optymalne połączenie z płaskimi powierzchniami lub stopkami Symposium Point Pods, druga zaś jest zaostrzona, z przeznaczeniem do użytkowania na miękkich podłożach, np. na dywanach. Symposium nie zdecydowało się na zastosowanie kolców wykonanych ze stali nierdzewnej, ponieważ ustępują one pod względem właściwości sonicznych "szybszym" metalom.

Tutaj, w miejscu połączenia pomiędzy strukturą stolika a podłożem (mechanicznym połączeniem z "uziemieniem"), zarówno aluminium jak i miedź oferują lepsze rezultaty brzmieniowe, z więcej niż adekwatną sztywnością i twardością, z uwagi na znakomitą charakterystykę transmisji energii tych metali. O ile kolce wykonane z aluminium lotniczego znajdują się na wyposażeniu standardowym, pokazane na zdjęciu miedziano-tellurowe kolce dwustronne są opcjonalne. Znajdują się one w standardzie w wersji premium stolików (lub jako upgrade wszystkich stolików Isis) i odznaczają się jeszcze większą szybkością transmisji mechanicznej niż aluminium (jedynym metalem, który jest bardziej wydajny pod tym względem, zarówno od miedzi jak i aluminium, jest srebro).

Połączenie pomiędzy stolikiem a podłożem jest zwykle realizowane przy pomocy regulowanych kolców, zamocowanych w każdej z nóg stolika. Większość z kolców nie oferuje zbyt wiele pod względem brzmieniowym. Tymczasem materiał który jest użyany do produkcji kolców jest niezwykle istotny - musi sie on charakteryzować jak najlepszą wydajnością i przewodnictwem mechanicznym. Z tego względu Symposium wykorzystało drugi po srebrze, metal pod wzgledem szybkości przewodnictwa. Stolik Isis wyposażony został w gwintowane kolce, wykonane z ze stopu miedzi z tellurem. Kolce te są dwustronne. Z jednej strony posiadają płaską powierzchnię umożliwiającą ustawienie stolika na twardym podłożu, z drugiej ostre zakończenie, w przypadku podłóg pokrytych dywanem bądź wykładziną. Poziomowanie stolika możliwe jest nawet przy jego pełnym obciążeniu i dokonywane za pomocą znajdujacego sie na wyposażeniu klucza, który wkłada sie w otwory zjadujące się w kolcach. Kolce można wówczas obracać, nawet pod obciążeniem. Nakrętki kolców wykonano z czystego mosiądzu.

"Prawdziwa inżynieria"

Słownik Webstera określa inżynierię jako „dziedzinę przekładającą wiedzę naukową na zastosowania praktyczne.” Sztuka audio – a także sztuka związana z kinem domowym – nieustannie się rozwija i wymaga nowych i lepszych rozwiązań, a nawet nowej i lepszej wiedzy naukowej. W związku z tym, Symposium poszukuje harmonijnego i efektywnego zgromadzenia wszystkich niezbędnych środków w celu rozwiązania problemu. Jako że poziom state-of-the-art nieustannie określa się na nowo, inżynieria state-of-the-art musi być równie kreatywna – jak inaczej możliwe byłoby znalezienie nowych rozwiązań problemów o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia generację wcześniej? Z tego powodu, choć może się to wydawać rozsądne na pierwszy rzut oka, poleganie na łatwo dostępnych rozwiązaniach stosowanych w obcych branżach (samochodowej, przemyśle, wojskowej, itp.), choć łatwiejsze, nie jest adekwatne  lub pożądane w przypadku specyficznych wymogów związanych z systemami audio/video high-end. Dlatego też, Symposium zobowiązało się do nieustannego poszukiwania lepszych rozwiązań i wdrażania ich do swych produktów bez względu na koszty i stopień skomplikowania.

Z dumą produkowane w USA

Wszystkie produkty Symposium są projektowane i wytwarzane na terenie Stanów Zjednoczonych, zaś zdecydowana większość podzespołów i materiałów użytych do produkcji jest w 100% produkowana na terenie USA. Symposium wykorzystuje najlepsze projekty, materiały, metody produkcji oraz lokalnych rzemieślników w celu osiągnięcia celu: zaoferowania najwyższej jakości produktu ze swej kategorii.Isis RACK SYSTEM

Moduły izolujące Rollerblock (Patent)

Moduły Rollerblock

Stolik Isis wyposażono w dedykowane, izolujące moduły Rollerblock®, gwarantujące niemal idealną izolację poprzeczną nie tylko platformy umieszczonej bezpośrednio na Rollerblockach, ale także wszystkich półek powyżej. Z uwagi na precyzyjna obróbkę oraz dobór bezkompromisowych materiałów, Rollerblocki spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno użytkowników profesjonalnych jak i audiofilów na całym świecie, jako niezwykle skuteczne rozwiązanie, przyczyniające się do obniżenia wibracji i powstających z nich zniekształceń w sprzęcie audio/wideo. Cechą kluczową Rollerbloków jest redukcja szumu mechanicznego, bez jednoczesnego wprowadzania niepożądanych rezonansów i nowych zniekształceń, które są zmorą tańszych rozwiązań opartych o łożyska kulowe.

System Magnetycznego Biasu

Każdy moduł Rolerblock stolika Isis wyposażono w centralnie umieszczony silny magnes neodymowy. Ta opatentowana technologia „Biasu Magnetycznego” przyczynia się nie tylko do centralnego umiejscowienia łożyska kulowego, ale także zapewnia pozbawioną tarcia siłę, przeciwdziałającą ruchom łożyska.

Konstrukcja Modułowa, Symposium Compound Isolation (Sprzężona Izolacja Symposium) (TM)

Jeśli zajdzie taka potrzeba, stolik Isis można w dowolnej chwili doposażyć w dodatkowe moduły Rollerblock. Większość stolików Isis wyposażona jest fabrycznie w dwa komplety Rollerblocków oferujące szczytowy poziom tzw. izolacji sprzężonej. O ile każdy moduł Rollerblocków izoluje nie tylko daną półkę stolika ale także całą strukturę znajdującą się powyżej, dodatkowy moduł Rollerblock oferuje ciekawe rezultaty w postaci tzw. izolacji sprzężonej – oznacza to, że mamy do czynienia z platformami które są aktywnie izolowane od już izolowanych platform, znajdujących się poniżej. Masa centralnie izolowanej sekcji tworzy inercyjny balast absorbujący ruchy poprzeczne, zaś dodatkowy moduł Rollerblocków znajdujący się powyżej, jeszcze bardziej odprzęga od wibracji poziomych. System ten doskonale tłumi również przemieszczenia w płaszczyźnie pionowej, a rezultaty dotyczące gramofonów analogowych są znakomite – przy jednoczesnym znakomitym sprzężeniu mechanicznym całości. Konstrukcja ta zapewnia ponadto doskonała izolację od wibracji pochodzących od podłoża i jest niezrównana pod względem zachowania czystości brzmieniowej zarówno w odniesieniu do gramofonów analogowych jak i transportów cyfrowych i jest opatentowana.

Zalety izolacji opartej o Rollerblocki w stoliku Isis

System izolacji oparty o Rollerblocki oferuje znakomitą separację  pomiędzy poszczególnymi półkami (poziomami) stolika przy jednoczesnym znikomym sprzężeniu w zakresie niskich częstotliwości pomiędzy półkami. Podczas gdy wszystkie pozostałe systemy stolików odseparowują półki od nóg stolika, moduły Rollerblock stosowane w stoliku Isis izolują cały stolik powyżej miejsca umieszczenia modułów – włączając w to nogi – cały czas zachowując niezbędne uziemienie mechaniczne. Konwencjonalne podejście do problemu zapewnienia izolacji w stolikach obejmuje: 1) kolce, połączenia kulowe lub stożkowe pomiędzy półkami; 2) sorbotanowe podkładki lub wytłumiacze; lub 3) nadmuchiwane gumowe poduszki powietrzne. Kolce, stożki lub połączenia kulowe nie są w stanie zapewnić prawidłowej izolacji (ponieważ zapewniają sztywne połączenie pomiędzy poziomami stolika); sorbotanowe podkładki gumowe lub materiały wytłumiające magazynują i uwalniają energię odcinając jednocześnie uziemienie mechaniczne poprzez wysoką impedancję mechaniczną. Generuje to problemy z potencjalnymi rezonansami w obrębie dolnego zakresu spektrum audio i ogranicza szczytowe możliwości brzmienia systemu. Gumowe poduszki powietrzne są również podatne na ten problem, oraz dodatkowo uciążliwe pod względem przepuszczających powietrze dętek, niestabilności oraz zachowania równowagi. System izolacji sprzężonej stolika Isis unika wszystkich wymienionych problemów i zapewnia znakomitą izolacje w obrębie niskich częstotliwości z jednoczesnym zapewnieniem bardzo dobrego uziemienia mechanicznego.

Stolik Isis wykorzystuje wbudowane moduły Rollerblock (widoczne po lewej stronie na górze nogi) znajdujące się pomiędzy sekcjami w celu zapewnienia dyskretnej izolacji sekcji przy jednoczesnym zachowaniu dobrego uziemienia mechanicznego.

Ten konkretny model stolika jest to wersja “Plus” wyposażona w dodatkową platformę dolną, dzięki której dolny poziom stolika jest „pływający”. Moduły Rollerblock umieszczono na każdym poziomie w celu zapewnienia doskonałej Izolacji Sprzężonej. Dodatkowe moduły Rollerblock mogą być dodanego stolika Isis w dowolnym momencie.


Symposium Acoustics

 
 
Isis Rack Basic 2 Level  12 620 zł
Isis Rack Basic 3 Level  17 210 zł
Isis Rack Basic 4 Level  21 230 zł
Isis Rack Standard 3 Level  20 660 zł
Isis Rack Standard 4 Level  25 250 zł
Isis Rack Standard 5 Level  30 990 zł
Isis Rack Ultimate 3 Level  37 300 zł
Isis Rack Ultimate 4 Level  43 620 zł
Isis Rack Ultimate 5 Level  50 510 zł
Isis Rack Standard - level upgrade to Ultra  1 620 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)