SYMPOSIUM

Platforma Quantum Signature

Nowa platforma referencyjna.


Wprowadzenie

Platforma Quantum Signature stanowi logiczny ewolucyjny postęp w stosunku do platformy Quantum firmy Symposium. Dziedzicząc najlepsze cechy Quantum, nowa Quantum Signature jest również wcieleniem technologii opracowanych, rozwiniętych i zastosowanych w praktyce przez Symposium Acoustics w dziedzinie efektywnego sprzęgania i wytłumiania elektronicznych komponentów, przy wykorzystaniu dedykowanych platform izolacyjnych, a jednocześnie ucieleśnia bezkompromisowe dążenie do uzyskania najwyższej jakości reprodukcji dźwięku, dzięki zastosowaniu technologii state-of-the-art. W konstrukcji Quantum Signature wykorzystano technologię zastosowaną wcześniej w projekcie niezwykle udanej platformy Svelte Shelf i zmodyfikowano ją w granicach praktycznych możliwości oraz połączono z nowo opracowanym systemem izolacji przed wpływem niskich częstotliwości – LDSS (Linear Displacement Suspension System). Nowa platforma stanowi ostatnie słowo w dziedzinie neutralności, ilości detali, rozdzielczości brzmienia, dynamiki i poziomu przekazywania transjentów.


Technologia

Energia mechaniczna, występująca wewnątrz urządzeń elektronicznych i elektromechanicznych, może powodować zwiększone poziomy szumów wywołane przez niepożądaną energię elektryczną indukowaną poprzez wibracje w ścieżkach przewodzących sygnał. Celem jest utrzymanie wszystkich ścieżek sygnałowych w stanie neutralnym. Każde urządzenie musi być podpierane przez pewien rodzaj wsporników, w postaci pojedynczych elementów lub też dużej płaszczyzny, na której spoczywa komponent. Górna płaszczyzna platformy Quantum Signature została podzielona na cztery niezależne części, z których każda indywidualnie absorbuje i rozprasza energię pochodzącą z komponentu. Ponieważ platformy są rozdzielone, energie odciągnięte z każdego z maksymalnie czterech wsporników podtrzymujących urządzenie nie łączą się ze sobą i nie mogą być wysłane z powrotem do komponentu. W ten sposób odciąganie energii i wytłumienie chassis danego urządzenia jest efektywniejsze, dzięki czemu w większym stopniu obniżane są zniekształcenia intermodulacyjne, które mogą być wywoływane przez subtelną energię mechaniczną. Niższe poziomy szumów wewnątrz komponentu pozwalają na zwiększenie szybkości transjentów w całym słyszalnym spektrum dźwiękowym. Dodatkowo, poprawiono poziom przekazywania ekstremalnie niskich tonów, nawet w stosunku do osławionej platformy Ultra, która stanowiła poziom referencyjny w tej dziedzinie. Quantum Signature wykorzystuje zalety platformy Ultra osiągnięte na polu przenoszenia niskich częstotliwości i przenosi ten poziom o całą oktawę niżej, aż do granicy słyszalnych dźwięków.



Cztery Izolujące Płaszczyzny

Poprzez podział płaszczyzny na 4 równe części platforma Quantum dzieli pracę związaną z odciąganiem energii na cztery odizolowane sektory. Te niezależne od siebie sekcje w efekcie dzielą urządzenie na cztery części, uzyskując znakomity poziom całkowitego drenażu energii, ale jednocześnie redukują mechaniczne intermodulacje tejże niepożądanej energii wewnątrz komponentu. Każdy z czterech opisywanych izo-kwadrantów składa się z dwóch warstw nierdzewnej stali solidnej grubości, odizolowanych od siebie przez materiał wytłumiający. Każdy ze stalowych prostokątów został precyzyjnie wycięty za pomocą wiązki lasera, z tolerancją 1/1000 cala lub większą, a każda z poszczególnych części jest składana ręcznie i precyzyjnie wykańczana.


Izolacja Pionowa LDSS

W konstrukcji platformy Quantum Signature zastosowano całkowicie nowe rozwiązanie zawieszenia, wykorzystujące opracowany przez Symposium system sprężyn wytłumiany napowietrzaną pianką. Tysiące maleńkich pęcherzyków powietrza zapewniają znakomite wytłumienie niskich częstotliwości, eliminujące basowe zniekształcenia, czy też zbytnie spiętrzenie niskich tonów, a specjalnie opracowane, wytłumiane sprężynowe zawieszenie zapewnia dużą wytrzymałość na obciążenie, przewidywalne zachowanie wobec ustawionego na platformie komponentu oraz niezawodność przy długich okresach eksploatacji. Każda platforma Quantum Signature jest „dostrajana” do pożądanego zakresu obciążenia, w celu zapewnienia użytkownikowi efektywnej izolacji nawet przy ekstremalnie niskich częstotliwościach dźwięku. Dzięki unikalnemu i niezrównanemu, czteropłaszczyznowemu systemowi tłumienia, Quantum Signature reprezentuje nowy referencyjny standard w dziedzinie izolacji i kontroli wibracji dla praktycznie wszystkich komponentów aktywnych, włącznie z gramofonami analogowymi, cyfrowymi źródłami dźwięku i innymi rodzajami urządzeń elektronicznych.


Sprzęgi Precision Supercouplers

W konstrukcji czterech specjalnych sprzęgów „Precision SuperCouplers” wykorzystano technologię Rollerblock. Wykonane z lotniczego aluminium 7075 i pokryte twardszą od stali, czarną anodowaną powłoką, sprzęgi SuperCoupler posiadają precyzyjnie wyciętą siatkę otworów w kształcie plastra miodu, które w wyraźny sposób poprawiają przewodnictwo energii mechanicznej ułatwiając jej wymianę pomiędzy komponentem, a czterema niezależnymi częściami platformy Quantum. Każdy z czterech sprzęgów SuperCoupler umieszcza się na jednej z czterech części podstawy, a na nich bezpośrednio opiera się obudowę wspieranego komponentu.


Wersje z Podstawą Wyciętą pod Silnik Gramofonu

Platformy Quantum Signature są również dostępne w edycji specjalnej, stworzonej dla gramofonów z oddzielnym modułem napędowym. Wersja z podstawą wyciętą pod silnik gramofonu jest wyposażona w piątą sekcję, odizolowaną od czterech podstawowych części w celu dalszej izolacji szumu silnika od struktury zawieszenia gramofonu.




Podsumowanie

Połączenie cech platformy Quantum i wprowadzonych innowacji poskutkowało opracowaniem platformy, która przenosi korzyści płynące z drenażu energii i izolacji przed wibracjami o całą oktawę niżej w stosunku do tego, co zostało wcześniej osiągnięte w konstrukcji Ultra Platform, a dzieje się to przy większej neutralności brzmienia i lepszym zachowaniu transjentów. W przypadku dowolnych komponentów, nawet jeśli są one niewielkimi lub lekkimi źródłami dźwięku, platforma Quantum działa zawsze w sposób spektakularny. Ten produkt wyznacza nowe standardy w dziedzinie kontroli wibracji i wynosi brzmienie komponentów na całkowicie nowy, wyższy poziom.


Specyfikacja techniczna:
Grubość całkowita: 3 cale (7.6 cm)
Sprzęgi: W zestawie 4 sprzęgi Precision SuperCouplers
Wykończenie: Szczotkowana, polerowana stal nierdzewna, z wycinanymi laserowo napisami
Zawieszenie: System LDSS z wypełnieniem AirCell
Sekcja wierzchnia: Podwójna, standardowa pianka wytłumiająca
Limit wagowy: 150 funtów (68kg) lub więcej; każda platforma indywidualnie dostrajana

Symposium Acoustics
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)