SYMPOSIUM

Svelte Plus

Svelte Plus jest bardziej zaawansowaną wersją Svelte Shelf, ze środkową warstwą piankową dwukrotnie grubszą, niż w standardowej Svelte Shelf. Dodatkowo, warstwa piankowa w Svelte Plus jest chroniona przez zewnętrzną winylową okładzinę, podobną do tej zastosowanej w Ultra Platform. Włącznie z górną i dolną płytą wykonaną z polerowanego aluminium, całkowita grubość platformy wynosi 1,125 cala, czyli około 2,9cm.

Svelte Plus jest bardziej przystępna cenowo, niż platformy Super Plus, czy Ultra Platform i stanowi synergiczną kombinację z twardymi podkładkami pod sprzęt oraz doskonały interfejs dla Rollerblocków Symposium. Podwojenie sekcji piankowej wzmacnia siłę tłumienia, efektywność izolacji i sztywność, oraz wnosi dodatkową poprawę w zachowaniu transjentów, mikrodynamiki, oddaniu barwy dźwięku i ogólnej muzykalności.

"Minęły trzy dni od czasu, kiedy zainstalowałem podstawy [Zestaw Głośnikowy Svelte Plus 12x14 pod moimi kolumnami Audiomachina] i jestem po prostu zdumiony poziomem poprawy dźwięku. Wydawało mi się, że mój dźwięk jest doskonały, poza tym, że średni zakres basu był nieco uszczuplony i w związku z tym brzmiał odrobinę chłodno, ale teraz zyskał na wypełnieniu i słychać wiele detali w niskich składowych. "
M. T., Hawaje

Pogłębienie izolacji i tłumienia sprawia, że platformy Svelte Plus stanowią doskonały wybór w przypadku gramofonów, ale ich zwiększoną efektywność można również docenić przy wszystkich innych komponentach, włączając cyfrowe odtwarzacze, przedwzmacniacze, wzmacniacze, kondycjonery zasilania oraz kolumny głośnikowe wszelkiego rodzaju.

Wytrzymałość na obciążenie jest podobna, jak w przypadku Svelte Shelf, jednak sztywność platformy jest zwiększona i posiada ona również znacznie większą siłę nośności, kiedy jest umieszczona na szeroko rozstawionych podpórkach. Kiedy zapewnimy wyrównaną podporę od spodu platformy (co oznacza, że jest ona podparta zarówno na środku, jak i na swoich krańcach), Svelte Plus jest w stanie przyjąć setki, a nawet tysiące funtów obciążenia bez najmniejszego problemu. Jednak jej użyteczność nie jest ograniczona tylko do ciężkich komponentów, ponieważ jest ona równie efektywna w przypadku małych urządzeń, jak w przypadku dużych głośników. Rozmiary fabryczne są takie same, jak dla platformy Svelte Shelf.

Zdjęcie przedstawia platformę Svelte Plus 61x48cm umieszczoną pod światowej klasy gramofonem TW Acustic Raven, który został wykonany zgodnie z najwyższymi standardami. Platforma Svelte Plus wydobywa wszystko co najlepsze ze znakomitego urządzenia takiego, jak to, zapewniając nie tylko izolację i tłumienie drgań, ale również stabilne, akustycznie neutralne, mechaniczne podłoże dla gramofonu i silnika.

Nawet przy zastosowaniu grubej i ciężkiej płyty, jako podstawy gramofonu (takiej, jak solidna dwucalowa płyta łupkowa, jaką tu wykorzystano), platforma Symposium wniesie wyraźną poprawę w jakości dźwięku, ponieważ jest w stanie rozpraszać energię szybciej i bardziej neutralnie, niż jakikolwiek inny materiał – drewno, kamień, tworzywo sztuczne, czy też metal. Wszystkie powyżej wymienione materiały posiadają swoją sygnaturę dźwiękową – z tego powodu będą niezmiennie zabarwiały dźwięk, często w taki sposób, który nie jest możliwy do natychmiastowego zauważenia. Platformy Svelte zostały zaprojektowane przy użyciu różnych surowców i złożone w zbalansowaną konfigurację o warstwowej konstrukcji, która znosi lub minimalizuje inherentne zabarwienia, czy rezonanse wykorzystanych materiałów, a jednocześnie optymalizuje mechaniczną zależność z izolowanym komponentem. W ten sposób, platforma staje się przedłużeniem komponentu, umożliwiając wewnętrznej energii lepsze ujście i w efekcie jej redukcję. Prawidłowe użycie platformy Symposium z odpowiednim interfejsem mechanicznym przyniesie dramatyczną poprawę dźwiękową w zakresie neutralnej prezentacji brzmienia (zarówno niskich, jak i wysokich tonów), przestrzeni i dynamiki – trzech najbardziej istotnych składowych charakterystyki dźwięku, które jeśli są prawidłowo zachowane, oddają muzykalność, realizm i autorytet.

TW Acustic Raven na platformie Svelte Plus – zdjęcie z przodu. Proszę zwrócić uwagę na izolatory Rollerblock Jr. umieszczone bezpośrednio pod płytą łupkową, spoczywające na wierzchnich stronach czterech kwadratowych, klonowych postumentów. Rollerblocki poprawiły prędkość i dokładność transjentów (szczególnie w zakresie basów), w porównaniu do podkładek z sorbotanu, które zastąpiły. Tego typu zestawienie jest rekomendowane dla gramofonów, ponieważ umożliwia platformie Symposium odfiltrowanie zakłóceń z gramofonu poprzez zamontowane na stałe twarde podstawki urządzenia i stanowi bardziej optymalną mechaniczną podstawę, lepszą niż granit, drewno, czy – jak w tym przykładzie – płyta łupkowa, która w opisywanym systemie następnie służy (tak, jak wcześniej założono), jako znacznej masy „odpływ” dla energii niższych częstotliwości. Platforma Symposium w takim zestawieniu, umieszczona bezpośrednio na ciężkiej podstawie, stanowi lepszy interfejs dla gramofonu i jednocześnie izoluje mechanicznie samą podstawę. Podkładki Rollerblock Jr. umieszczone poniżej całego systemu (zawierającego płytę łupkową), zapewniają niemalże perfekcyjną, poprzeczną izolację przed ekstremalnie niskimi częstotliwościami, kluczową dla każdego urządzenia stanowiącego źródło dźwięku.

Podziękowania dla A.S. z Nowego Jorku za wspaniałe zdjęcia!

"Zastąpiłem moje półkule z sorbotanu, pomiędzy dwucalową platformą łupkową, a samodzielnie wykonanym stolikiem pod gramofon, izolatorami Rollerblock Jr. firmy Symposium. Wprowadziły one niewielkie, ale zauważalne różnice – lepszy bas i odrobinę szybsze transjenty. Następnie, w zeszły piątek, otrzymałem z Symposium platformę Svelte Plus, która jest pięknym produktem, wykonanym z polerowanego aluminium, mieszczącym wewnątrz izolacyjne materiały. …Mogę teraz stukać w plintę, czy jakąkolwiek inną część gramofonu (wyłączając ramię) i nie słyszę żadnych zakłóceń.
Dodatkowo, cała prezentacja stała się bardziej trójwymiarowa,
a dźwięki są zawieszone w przestrzeni.
Jestem naprawdę zdumiony tą różnicą."

A. S., Nowy Jork

Symposium Acoustics

 
 
Svelte Shelf Plus (20 x 25 cm)  1 720 zł
Svelte Shelf Plus (25 x 30 cm)  2 000 zł
Svelte Shelf Plus (25 x 35 cm)  2 290 zł
Svelte Shelf Plus (30 x 35 cm)  2 580 zł
Svelte Shelf Plus (30 x 56 cm)  2 860 zł
Svelte Shelf Plus S (48 x 35 cm)  2 860 zł
Svelte Shelf Plus M (48 x 45 cm)  3 440 zł
Svelte Shelf Plus L (48 x 53 cm)  3 730 zł
Svelte Shelf Plus XL (48 x 61 cm)  4 300 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)