SYMPOSIUM

Platforma Segue

Przystępna cenowo platforma dla bardziej zaawansowanych systemów.


Wprowadzenie

Powszechne zapotrzebowanie na przystępny cenowo produkt w kategorii entry-level, który mógłby dołączyć do grona uznanych już platform firmy Symposium, przyczyniło się do powstania nowej, atrakcyjnej cenowo linii referencyjnej platform przeznaczonych do izolacji i wytłumiania systemów audio i video wysokiej jakości. Linia otrzymała nazwę Segue.


Korzyści

Wszystkie systemy muzyczne i wizyjne czerpią korzyści z odpowiedniej kontroli wibracji. Zalety platform Symposium są powszechnie znane i już od prawie dwudziestu lat stanowią przedmiot ogólnych zachwytów i pozytywnych recenzji na całym świecie. Platforma Segue kontynuuje tę tradycję w przystępnej cenowo i atrakcyjnej formie, która nie będzie stanowiła obciążenia dla domowego budżetu. Platforma Segue wpłynie na poprawę jakości basu, rozdzielczości brzmienia, muzycznej dynamiki, obrazowania, skupienia i dosłownie na wszystkie inne aspekty odsłuchowe. Platformy umieszczone pod komponentami video również wpłyną na poprawę jakości obrazu, zmniejszenie poziomu zakłóceń, zwiększenie nasycenia kolorów, etc.


Platformy Segue umieszczone pod odtwarzaczami CD i DVD, serwerami, gramofonami o podwieszanym sub-chassis, wzmacniaczami, przedwzmacniaczami, głośnikami i innymi komponentami poprawią brzmienie systemu bez wprowadzania rezonansów, podkolorowań, czy niepożądanych artefaktów.


Wymiary i Waga

Platforma Segue jest standardową konstrukcją o grubości 1.625” lub około 4cm, rozmiarach 19x14” (48cm x 35.5cm) i waży około 7 funtów (3.2 kg). Podczas gdy dotychczasowe rozmiary platform wciąż są dostępne w ofercie firmy, model Segue może zostać zamówiony w dosłownie każdym rozmiarze wymaganym w specjalnych aplikacjach lub aby dopasować się do konkretnych przestrzeni.


Technologia

Platforma Segue jest unowocześnioną wzorniczo wersją sprawdzonych już konstrukcji Super, Super Plus oraz Ultra i realizuje zwoje zadania w podobny sposób – wykorzystując warstwy o zróżnicowanej gęstości, skrupulatnie ze sobą połączone aby stworzyć wolny od rezonansów absorpcyjny aparat służący do rozpraszania energii wibracji. Warstwę wierzchnią stanowi anodyzowane aluminium, a warstwę spodnią specjalny kompozyt składający się z połączonych ze sobą drewnianych elementów. Sekcja centralna zamienia energię mechaniczną w nieszkodliwą dźwiękowo energię cieplną i jednocześnie zapewnia efektywną, rezystywną izolację pomiędzy powierzchnią wspierającą, a działającym komponentem. Platforma Segue, tak jak wszystkie produkty Symposium, redukuje bądź eliminuje wibracje w sposób neutralny, nie zamieniając ich na inną, bardziej „eufoniczną” formę, jak czynią produkty wykorzystujące w swojej konstrukcji  elastyczne polimery, sorbotan i podobne materiały.


Wytrzymałość na Obciążenie

  • Na płaskich powierzchniach: Platforma Segue posiada podobną wytrzymałość, jak inne platformy Symposium i charakteryzuje się umiarkowaną siłą nośną. Umieszczona na powierzchni o jednolitym podparciu (np. półka, stół, podłoga, etc.), platforma posiada teoretyczny limit wagowy rzędu kilkuset funtów (>150kg) lub większy.

  • Umieszczona na stożkach wspierających, wspornikach, etc: Kiedy platforma jest wspierana w jedynie trzech lub czterech punktach kontaktowych (tak, jak w przypadku sprzęgów, stożków, pionowych wsporników szafek na sprzęt, etc), powinno się unikać bardzo dużych obciążeń (przekraczających 100 funtów lub 45kg). Przy umiarkowanych obciążeniach, nieco przekraczających 40 funtów (18kg), punkty podparcia platformy powinny być ulokowane bezpośrednio pod, a jednocześnie wewnątrz obwodu ładunku obciążającego, a nie po jego zewnętrznej stronie.

Dostępne Rozmiary

Najbardziej popularne dostępne rozmiary, to 19x14”(48x35cm), 19x18”(48x46cm), 19x21”(48x53cm), 24x19”(61x48cm); możliwe jest również wykonanie podstawy w dowolnym określonym rozmiarze.


Symposium Acoustics
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)