PRIMALUNA

Przedwzmacniacz DiaLogue PremiumPrimaLuna Premium Preamplifier
PrimaLuna Premium Preamplifier
PrimaLuna Premium Preamplifier

Niesamowite osiągnięcie

Jak można ulepszyć przedwzmacniacz, który pod każdym względem jest postrzegany jako konstrukcja perfekcyjna? Art Dudley z magazynu Stereophile i Jim Hannon z The Absolute Sound – dwaj tytani świata recenzentów są w tym względzie jednomyślni. Dialogue Three jest wspaniałym przedwzmacniaczem. Tak samo myślą jego użytkownicy. Chcielibyście kupić ten przedwzmacniacz z drugiej ręki? Niestety, nikt ich się nie pozbywa.

Zespół holenderskich inżynierów w skupieniu pracował nad konstrukcją Dialogue Premium już od długiego czasu. Powód był taki, że stworzenie przedwzmacniacza lepszego, niż Dialogue Three było niezwykle trudnym zadaniem.

Dialogue Premium uosabia wszystko to, co kochaliśmy w Dialogue Three, oferując jeszcze więcej. Tak samo jak jego poprzednik, przedwzmacniacz Dialogue Premium jest masywną konstrukcją dual-mono, o wadze 24 kg. Przyjrzyjmy się, co musiało zostać zrobione, aby stworzyć prawdopodobnie najlepszy przedwzmacniacz na rynku, bez względu na cenę:

  • Nowy stopień wejściowy. DiaLogue Premium wykorzystuje po trzy lampy 12AU7 na kanał. W rezultacie otrzymano jeszcze niższy poziom zniekształceń oraz szersze pasmo przenoszenia. Zmiana zakresu dynamiki jest zdumiewająca! Impedancja wyjściowa została obniżona do 256 omów, pozwalając przedwzmacniaczowi dopasować się do każdego dostępnego na rynku wzmacniacza mocy, nawet starszych modeli Pass Labs. Poziom zniekształceń w pierwszym stopniu zmniejszył się o pięć jednostek na niższych poziomach i o co najmniej 20 jednostek na wyższych poziomach, powyżej 1 V.
  • Szwajcarskie okablowanie. W konstrukcji ścieżek sygnałowych wykorzystano importowane, srebrzone przewody z miedzi beztlenowej (OCC) w izolacji teflonowej, w celu zapewnienia maksymalnej szybkości i zwiększonej czystości sygnału.
  • Potencjometr ALPS Blue Velvet. Napędzany silnikiem potencjometr głośności działa niezwykle płynnie, więc zdefiniowany obraz stereo pozostaje niezmieniony kiedy zwiększacie, czy zmniejszacie poziom dźwięku. Potencjometr jest również niezwykle cichy i stosownie do przewodniej zasady konstrukcyjnej PrimaLuny, został „zbudowany aby działać przez całe życie”.
  • Rezystory TAKMAN. Łatwe do rozpoznania dzięki swojej różowej obudowie, te najwyższej jakości rezystory made in Japan są bardzo popularne wśród audiofilów zajmujących się przebudową i upgradem sprzętu. „Modderzy” uwielbiają rezystory TAKMAN za ich niski poziom szumów i liniowość.
  • Kondensatory Foliowe SCR. Wykonane we Francji kondensatory są wykorzystane w krytycznych miejscach ścieżek sygnałowych. Chociaż elementy te są dość kosztowne, to zespół projektowy PrimaLuny zdecydował po uważnych odsłuchach, porównując je z wieloma innymi typami kondensatorów, że nie mogą zostać pominięte w budowie nowego przedwzmacniacza.
  • Układ AC Offset Killer. Autorskie rozwiązanie PrimaLuny. Firma macierzysta PrimaLuny, Durob Audio B.V., sprzedaje ten układ jako samodzielne urządzenie pod marką Ah! Znakomita firma P.S. Audio oferowała podobne rozwiązanie pod nazwą „Humbuster”. Zadaniem tego układu jest maksymalne wyciszenie pracy głównego transformatora AC. PrimaLuna samodzielnie nawija zwoje swojego znakomitego transformatora toroidalnego AC, co zmniejsza poziom przydźwięku. Dzięki tym obwodom transformatory PrimaLuny osiągają jakość , do której produkty konkurencji nawet się nie zbliżają. Dodanie urządzenia tego rodzaju do Waszego zestawu stereo, kosztowałoby setki dolarów.
PrimaLuna Premium Preamplifier
  • Selektor źródeł oparty o przekaźnik. Zamiast taniego przełącznika, w przedwzmacniaczu PrimaLuna zamontowano na każdym wejściu obwód przekaźnika. Jeśli na przykład wybierzecie wejście CD, przekaźnik się zamyka i urządzenie którego słuchacie, otrzymuje perfekcyjny ładunek obciążenia. Wszystkie pozostałe przekaźniki pozostają otwarte, aby zapobiec zjawisku przesłuchu pomiędzy wejściami. Takie rozwiązanie jest znacznie droższe, niż tradycyjne przełączniki i nie znajdziecie go w innym sprzęcie, ale taka właśnie jest PrimaLuna!
  • Obwód SmartGain – Czytajcie uważnie! Generalnie, oczekiwania wobec przedwzmacniaczy są takie, że nie powinny one wprowadzać żadnego wzmocnienia do systemu podczas użytkowania. Zazwyczaj obniżają one poziom dźwięku ze źródła, którego aktualnie słuchacie. Zarzutem numer jeden, jaki stawiają przedwzmacniaczom audiofile, to poziom szumu. Dlaczego więc tak wielu producentów projektuje przedwzmacniacze z poziomem wzmocnienia od 20 do 27dB? A Wy zastanawiacie się skąd bierze się świst i dlaczego lampy hałasują, albo pojawia się efekt mikrofonowania? Ze wzmocnieniem na poziomie jedynie 10dB przekonacie się, że przedwzmacniacz PrimaLuna zachowuje się wyjątkowo cicho. Jeśli lampy nie będą działać doskonale, zapewne nawet się o tym nie przekonacie, bo nie dają one dużego poziomu wzmocnienia. Właściciele głośników o wysokiej sprawności mogą już zacierać ręce!

Przedwzmacniacz DiaLogue Premium jest również standardowo wyposażony w następujące funkcje: pięć par liniowych wejść RCA, które zapewniają maksymalną uniwersalność, jedną parę wyjść RCA tape out oraz dwie pary wyjść RCA przedwzmacniacza. Wejście pass-thru dla Kina Domowego dodatkowo sprawi, że wszyscy członkowie rodziny będą zadowoleni. Do urządzenia dołączany jest także wspaniały, masywny, wykonany z anodyzowanego aluminium pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu można kontrolować wszystkie funkcje przedwzmacniacza.

Wszystkie te znakomite cechy są zamknięte w najwyższej jakości, ręcznie polerowanej na wysoki połysk obudowie, o kolorze czarnego szafiru, z czarną lub srebrną płytą czołową.


Dane techniczne DiaLogue Premium:
Pasmo przenoszenia: 10Hz-95kHz +/- 1dB
Wzmocnienie: 10dB
Zniekształcenia THD: Mniej niż 0,5% przy 2V
Odstęp S/N: 93 dB
Czułość wejściowa: 650mV
Impedancja wejściowa: 220k Omów
Impedancja wyjściowa: 256 Omów
Pobór mocy: 61 W
Wymiary: 15” x 8,3” x 14,2” – 38 cm x 21 cm x 36 cm (SxWxG)
Waga: 52,9 lbs – 24 kg
Wejścia: 5 par RCA, 1 para HT bypass
Wyjścia: 2 pary wyjść pre-amp RCA; 1 para tape-out RCA
Komplet lamp: 6- 12AU7
2- 5AR4

Primaluna
 
 
Dialogue Premium preamplifier  15 940 zł     cena zawiera KGO: 2,38 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)