PRIMALUNA
Budowa wewnętrzna.

Na powyższym zdjęciu można zobaczyć najwyższej klasy połączenia kablowe oraz jakość montażu rzadko spotykaną w tej kategorii cenowej. Dlaczego połączenia kablowe? Używane one były głównie w latach 50-tych i 60-tych, kiedy koszt budowy nie był priorytetem nr 1. Dużo tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek drukowanych zamiast połączeń które można tutaj zobaczyć, jednak zalety są oczywiste. Połączenia kablowe są bardziej niezawodne, łatwiejsze w serwisowaniu i stwarzają mniej problemów, niż płytki drukowane, które np. mogą ulec pęknięciu.

Pierwszy powód dla którego warto stosować połączenia kablowe jest taki, że dzięki nim urządzenie brzmi lepiej. Daje ono wzmacniaczowi duszę, to jest to, co kiedyś stosowały w swoich urządzeniach firmy takie, jak Marantz i McIntosh, jednak zaprzestały one tych praktyk ponieważ wymaga to zatrudnienia wykwalifikowanego personelu oraz czasu. W chwili obecnej tylko niektóre firmy stosują połączenia kablowe. Do najlepszych należą Cary oraz Atma-Sphere, są to jednak produkty na które nie każdy może sobie pozwolić. Zdarzają się produkty które są mniej kosztowne i posiadają połączenia kablowe, jednak częstokroć jakość montażu pozostawia wiele do życzenia.

Prosimy, abyście przyjrzeli się uważnie jak nasze produkty są wykonane. Spójżcie na ceramiczne podstawki lamp do których bezpośrednio przymocowano przewody, na wysokiej jakości połączenia lutowane oraz pozostałą jakość montażu. Jesteśmy dumni z tego jak nasze produkty są wykonane, a szczególnie jak dobrze odtwarzają muzykę.

Na powyższym zdjęciu widać ceramiczne cokoły oraz precyzyjne pręty połączeniowe do których przylutowane są poszczególne przewody. Ceramiczne cokoły lamp oraz umieszczone wokół nich otwory wentylacyjne umożliwiają skuteczne odprowadzanie ciepła z wzmacniacza. Żaden ze znanych nam produktów w tej cenie nie oferuje takich udogodnień.


Adaptive Auto Bias™

Zdjęcie układu Adaptive Auto Bias™ zainstalowanego wewnątrz urządzenia. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż nie jest wymagane precyzyjne parowanie lamp, nie ma również konieczności precyzyjnego ustawiania prądu podkładu. W dodatku, wzmacniacze PrimaLuna wyposażone są w układ Soft-start (miękkiego startu), dzięki któremu przedłużony zostaje okres żywotności lamp.
Układ Adaptive Auto Bias™ ma bezpośrednie przełożenie na jakość brzmienia oraz osiągi urządzenia. Poziom zniekształceń pomiędzy 12 a 35 watami oddawanej mocy, spadł o 40%. Przy pełnym wysterowaniu zniekształcenia są mniejsze o 50%! Żaden inny producent nie oferuje w tej cenie porównywalnej jakości budowy, osiągów oraz wygody użytkowania.


Budowa zewnętrzna.


Na tylnej ściance umieszczono cztery gniazda sygnału wejściowego oraz terminale głośnikowe do podłączenia kolumn o impedancji 4 i 8 omów. Nie wyciągajcie jednak pochopnych wniosków. Chociaż Wasze kolumny mogą odznaczać się 8 omową impedancją, można w łatwy sposób poprawić jakość brzmienia podłączając je do zacisków 4 omowych wzmacniacza. Powód dla którego chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę na ściankę tylną urządzenia jest taki, że umieściliśmy na nim złocone terminale klasy WBT, takie jak są stosowane w najlepszych europejskich urządzeniach audio. Gniazda RCA przymocowano bezpośrednio do ścianki tylnej, przez co są one odporne na wyrwanie podczas odłączania opornych interkonektów.Wzmacniacz wyposażono w zdejmowaną klatkę, stanowiącą osłonę dla lamp. Jest ona dostarczana w komplecie, bez żadnych dodatkowych opłat. Wzmacniacz wykończony jest lakierem o odcieniu węgla z niewielkim dodatkiem metalicznego połysku. Na to nałożona została przezroczysta warstwa szkliwa. Tylna część obudowy mieszcząca transformatory wyjściowe jest również wentylowana w celu lepszego odprowadzania ciepła.Kto pokazuje spód swojego wzmacniacza zintegrowanego i ma na ten temat coś do powiedzenia? My mamy. Ścianka spodnia naszych wzmacniaczy jest bardzo dobrze wykończona, nie posiada żadnych ostrych krawędzi oraz odznacza się bardzo dobrą wentylacją, śruby montażowe wchodzą w mosiężne gniazda.


Cechy kluczowe:

 • Układ miękkiego startu (Soft-start) Wydłuża żywotność lamp, minimalizuje ryzyko uszkodzenia lamp.
 • Bezpieczniki lamp zabezpieczają stopień wyjściowy wzmacniacza. Inne wzmacniacze mogą wymagać wizyty w salonie sprzedaży w przypadku uszkodzenia lampy. Nie w tym przypadku. Wystarczy włożyć nową lampę i bezpiecznik i już.
 • Adaptive AutoBias™ Wyłącznie w PrimaLuna, układ ten monitoruje i dostosowuje prąd podkładu w sposób ciągły i natychmiastowy. Poprawione osiągi oraz lepsze brzmienie, w miarę obniżenia zniekształceń od 40% do 50% w porównaniu do konwencjonalnych konstrukcji. Nie ma konieczności parowania lamp czy dokonywania regulacji. Nigdy.
 • Własnej konstrukcji transformatory wyjściowe osłona ograniczająca przydźwięk, szerokie pasmo w celu zapewnienia wysokiej jakości basu i dobrego rozciągnięcia wysokich częstotliwości. Zaprojektowane przez Marcela Croese oraz jednego z najbardziej prestiżowych projektantów transformatorów w USA.
 • Wysokiej klasy komponenty W pełni wentylowane chassis i ceramiczne podstawki lamp, potencjometr głośności ALPS, kondensatory Nichicon i Realcap. Terminale głośnikowe klasy WBT. Złocone gniazda wejściowe.


 • na górę
  © 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
  powrót na stronę główną na górę
   
  PREVIOUS
  (left arrow key)
  NEXT
  (right arrow key)
  CLOSE (Esc)