MEITNER / EMM LABS

EMM Labs - Światowy lider w projektowaniu oraz produkcji profesjonalnych systemów cyfrowo-analogowych

EMM Labs oferuje sprzęt hi-end audio: odtwarzacze CD/SACD, napędy CD/SACD, przetworniki C/A oraz przedwzmacniacze.


ODTWARZACZE CD/SACD:

PRZETWORNIKI C/A:

Firma EMM Labs została założona w 1998 roku w Calgary przez Eda Meitnera, zajmującego się wcześniej przetwarzaniem sygnałów analogowo/cyfrowych i została zakontraktowana przez firmę Sony w celu zbudowania systemu wysokiej klasy przetworników jako kluczowego elementu strategii koncernów Sony i Philips, mającej na celu wprowadzenie na rynek profesjonalny i konsumencki nowego formatu audio o nazwie Super Audio Compact Disc lub SACD.

U zarania strategii wprowadzenia na rynek formatu SACD, koncern Sony zdał sobie sprawę z konieczności posiadania najwyższej klasy przetworników A/C i C/A i w tym celu zwrócił się do Eda Meitnera z prośbą zaprojektowania pierwszego prototypu. Prace nad nowym urządzeniem zajęły Meitnerowi zaledwie 3 miesiące, w czasie których stworzył on pierwszy przetwornik 2-kanałowy formatu SACD, który następnie został poddany testom w najbardziej renomowanych studiach nagraniowych na całym świecie, przez grono uznanych producentów muzycznych i inżynierów dźwięku, często określanych mianem „Złotych Uszu” przemysłu muzycznego. Testy przeprowadzane były w sposób anonimowy, zaś przetworniki Meitnera uzyskały status najlepszych jakie przedstawiciele branży („Złote Uszy”) mieli okazje usłyszeć. Na tej podstawie Sony zamówiło partię 140 sztuk 2-kanałowych przetworników SACD i umieściło je w najbardziej renomowanych studiach na całym świecie.

Rozstrzygającym czynnikiem w sukcesie nowego formatu SACD była decyzja koncernu Sony o rozszerzeniu kontraktu z firmą EMM Labs. Ed i jego zespół w EMM Labs sukcesywnie udoskonalał projekt i funkcjonalność przetworników, umieszczając je na rynku urządzeń konsumenckich klasy high-end.

To pod wpływem tej technologii Sony i Philips były w stanie dalej rozwijać bardziej przystępne cenowo systemy SACD przeznaczone na rynek konsumencki.

Obecnie 8-kanałowy przetwornik EMM stanowi dla wielu studiów nagrań i masteringu poziom odniesienia i może w pełni współpracować z wieloma dostępnymi cyfrowymi stacjami roboczymi SACD, włączając w to urządzenia Merging Technologies Pyramix i Sadie. Niezrównana wierność brzmienia i funkcjonalność oraz wsparcie dla sygnałów 24bit/96kHz sprawiają że, przetworniki te używane są w wielu studiach przy produkcji płyt CD i DVD.

Przy okazji prac projektowych nad przetwornikami SACD, EMM Labs wyprodukował także jedyny w swoim rodzaju przedwzmacniacz oraz wielokanałowy przełącznik źródeł, zarówno dla celów demonstracyjnych jak i bezpośrednich porównań odsłuchowych. Ten unikalny projekt przedwzmacniacza pozwolił na dopasowanie poziomu sygnału pochodzącego z czterech niezależnych źródeł w sześciu kanałach audio z precyzją dotychczas niespotykaną w przemyśle audio. W ten sposób narodził się „Switchman”. Był on tak przezroczysty brzmieniowo, że wielu znawców i profesjonalistów uznało, że w najpełniejszy jak dotąd sposób realizuje w praktyce ideę „drutu ze wzmocnieniem”.

Switchman charakteryzujący się możliwością precyzyjnego wzmocnienia sygnału wraz ze zdolnością do przełączania sygnałów pochodzących ze źródeł wielokanałowych, stanowi wzorcowe rozwiązanie w zakresie przedwzmacniacza zarówno dla systemów stereo jaki i wielokanałowych, przeznaczonych do masteringu nagrań formatów CD, DVD, DVD-Audio i SACD.

W ciągu zaledwie kilku tygodni od momentu prezentacji, EMM zebrał 50 zamówień na urządzenia Switchman. Również Sony i Philips zamówiły znaczną ilość tych urządzeń celem wyposażenia wielu studiów masteringowych na całym świecie.
EMM Labs
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)