DCS


Hi-Fi+
Network Player of the Year
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2015


Stereophile
Product Of The Year
2014

 

dCS Vivaldi - upsampler

dCS Vivaldi

Upsampler Vivaldi funkcjonuje jako koncentrator cyfrowego systemu audio. Jego wpływ na brzmienie jest niesłychany, wynosi posiadaną kolekcję muzyki na zupełnie nowy poziom.

Działając jako przetwornik cyfrowo-cyfrowy, upsampler Vivaldi pobiera sygnał muzyczny z dowolnego źródła cyfrowego i dokonuje jego konwersji z natywnej wartości próbki albo do postaci wysokiej rozdzielczości DXD (24 bity przy próbkowaniu 352.8 lub 384 kS/s), do DSD (dane w postaci 1-bitowej przy próbkowaniu 2.822 lub 3.07MS/s) lub też do standardowej, wysokiej rozdzielczości PCM (24-bitowe dane i próbkowanie do 192kS/s). Rezultaty otrzymywane z upsamplera Vivaldi są niesamowite – brzmienie jest żywe i wciągające, trójwymiarowe i przejrzyste a sama prezentacja dźwięku jest niezwykle swobodna.

Upsampler Vivaldi wyposażono w port Ethernet, dzięi któremu możliwe jest przesyłanie plików audio o wysokiej rozdzielczości przechowywanych na komputerze lub na dysku sieciowym przy pomocy technologii UPnP™. Ponadto, upsampler Vivaldi zaopatrzono w asynchroniczny port USB pozwalający na bezpośrednie podłączenie do komputera i przesyłanie poprzez port USB wysokiej rozdzielczości plików o próbkowaniu 192kS/s i DSD. Interfejs USB pracuje w trybie asynchronicznym, co sprawia, że upsampler Vivaldi jest odporny na zniekształcenia jitter pochodzące z szumiących układów zegara znajdujących się w komputerze.

dCC Vivaldi

Seria urządzeń dCS Vivaldi redefiniuje pojęcie state-of-the-art w kwestii odtwarzania dźwięku i ucieleśnia „bezkompromisowe” podejście do projektowania urządzeń. Ustanawia nowy standard dla cyfrowego audio, oferując niezrównany poziom doznań muzycznych.

Upsampler Vivldi jest autoryzowany przez Apple i wspiera odtwarzanie plików cyfrowych zapisanych na iPodzie/iPhonie, omijając wbudowany w iPoda/iPhone’a wewnętrzny przetwornik C/A, gwarantując optymalną jakość brzmienia. Vivaldi obsługuje również pamięci masowe podłączane do portu USB.

Szereg niezależnych wejść cyfrowych (RJ45, USB, AES, SPDIF, SDIF-2, Toslink) dopełnia wszechstronność tego niezwykle potężnego pod względem możliwości urządzenia, wynosząc brzmienie płyt standardu Red Book, z odtwarzaczy CD lub z wysokiej rozdzielczości plików pochodzących ze serwerów muzycznych, do niespotykanego dotychczas poziomu.

dCS był pionierem w wykorzystaniu zewnętrznych zegarów w cyfrowych systemach audio, a technologia zegara była przez lata udoskonalana. Najnowszy wielostopniowy system PLL, wykorzystany w upsamplerze Vivaldi,  ustanawia światowy standard w kwestii dokładności i kontroli nad niepożądanym jitterem znajdującym się w wejściowym sygnale cyfrowym.

dCC Vivaldi

Sterowanie tak wszechstronnym urządzeniem jest niezwykle proste - mamy do wyboru przyciski na panelu czołowym, aplikację Vivaldi Controller lub zaawansowany pilot zdalnego sterowania dCS. Aplikacja Vivaldi Controller pozwala również sterować głośnością i wejściami cyfrowymi w przetworniku C/A, jeszcze bardziej upraszczając całą obsługę systemu.

"Programowe" podejście firmy dCS do programowalnych układów logicznych, pozwala użytkownikom zegara Vivaldi na niezwykle łatwe dokonywanie aktualizacji oprogramowania, dodawanie nowych właściwości, instalowanie poprawek brzmieniowych czy adaptowanie nowych muzycznych formatów cyfrowych.

Użyty jako część całego systemu cyfrowego odtwarzania muzyki Vivaldi, upsampler Vivaldi zapewnia brzmienie pełne realizmu w każdej sytuacji i za każdym razem.

Cechy kluczowe

 • Urządzenie wykorzystuje najnowszą generację Cyfrowej Platformy Przetwarzania Sygnału dCS, oferującą referencyjne osiągi poparte pomiarami oraz niezrównany poziom doznań muzycznych.
 • Upsampler został zaprojektowany z uwzględnieniem maksymalnej elastyczności i akceptuje dane audio pochodzące z różnych źródeł cyfrowych.
 • Zastosowano podwójne oscylatory kwarcowe wyposażone w korekcję temperatury sterowaną mikrokontrolerem.
 • Nowy tryb pracy z automatycznym zegarem, zastosowany w całej serii urządzeń Vivaldi, przyczynia się do łatwiejszej obsługi i minimalizacji zniekształceń jitter.
 • Udoskonalone układy zasilaczy, zapewniają niższą temperaturę pracy i zwiększoną tolerancję na wahania napięcia zasilającego.
 • Wielostopniowe układy stabilizacji napięcia gwarantują, że czułe obwody analogowe nie są narażone na zakłócenia pochodzące z części cyfrowej.
 • Obudowa wykonana z aluminium lotniczego, wyłożona została matami pochłaniającymi drgania, w celu ograniczenia emisji pola elektromagnetycznego i wibracji.
dCC Vivaldi dCC Vivaldi

Dane techniczne
Typ urządzenia Przetwornik cyfrowo-cyfrowy.
Typ przetwornika Opracowana przez dCS topologia Ring DAC™.
Wejścia cyfrowe
 • Interfejs sieciowy na złączu RJ45 – Działa jako UPnP™ i obsługuje strumień danych cyfrowych pochodzący z dysku NAS lub lokalnego komputerapoprzez standardową sieć Ethernet, dekoduje wszystkie główne formaty bezstratne właczjąc w to: FLAC, WAV, AIFF, WMA aż do 24 bit 192kS/s natywnego próbkowania. Pozostałe wspierane formaty to: ALAC, MP3, M4a, AAC i OGG. Niektóre formaty mają niższą wartość próbkowania.
 • Interfejs USB 2.0 na złaczu typu B. Pracuje w asynchronicznym trybie USB, Audio Class 1 lub Class 2. Tryb Class 2 akceptuje dane PCM do 24 bitów przy 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 lub 192kS/s i DSD w formacie DOP.
 • Interfejs USB na złaczu typu A, przesyła pliki audio z napędu USB flash lub iPod'a/iPhone'a. Akceptuje sygnał 24 bit PCM przy 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 lub 192kS/s i DSD w formacie DOP. Działa w asynchronicznym trybie USB.
 • AES3 na 3-pinowym złączu żeńskim XLR.
 • 4x SPDIF na złaczach 2x RCA Phono, 1x złącze BNC i 1x złącze optyczne TosLink.
 • Interfejs 1x SDIF-2 PCM na złączach 2x BNC + Word Clock

Wszystkie elektryczne wejścia cyfrowe akceptują dane do 24 bitów PCM przy 32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 lub 192kS/s. Wejście Toslink i interfejs SDIF-2 posiadają ograniczoną wartość próbkowania do 96kS/s.

Wyjścia cyfrowe
 • 2x AES3 na 3-pinowym złączu żeńskim XLR. Każde emituje sygnał 24 bit PCM przy 32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192kS/s lub jako para Dual AES przy 88.2, 96, 176.4, 192, 352.8 lub 384kS/s lub dCS-kodowane DSD.
 • 2x SPDIF na złączach RCA Phono i BNC. Każde emituje sygnał 24 bit PCM przy 32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 lub 192kS/s.
Konwersja

Dane z któregokolwiek wejścia mogą być konwertowane do 24 bitów PCM przy 32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192, 352.8 lub 384kS/s lub DSD (dane 1 bitowe przy 2.822MS/s). Wartość próbki wyjściowej musi być równa lub wieksza od wartości próbki wejściowej.

We/wy sygnału zegara
 • Wejście Word Clock na złaczu 2x BNC. Akceptuje standardowy sygnał Word Clock przy 32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 lub 192kHz. Zgodne z poziomami sygnału TTL.
 • Wyjście Word Clock na złączu 1x BNC. Wysyła standardowy sygnał Word Clock przy częstotliwości równej (pojedynczy przewód) danym wyjściowym, lub 44.1kHz gdy wyjście ustawione jest na DSD.
Filtry A choice of filter responses give different trade offs between Nyquist image rejection and the phase response.
Aktualizacje oprogramowania Wgrywane z płyty CD-R poprzez wejście audio PCM lub poprzezUSB.
Sterowanie
 • dCS Premium Remote na wyposażeniu z przetwornikiem Vivaldi DAC.
 • RS232 (sterowany przez urządzenia firm trzecich).
 • Nadajnik zdalnego sterowania dCS Nevo Q50, dostępny do urządzeń serii Vivaldi za dodatkową opłatą.
 • Aplikacja Vivaldi Controller dostępna na systemy iOS, Android, Mac OSX i Windows.
Zasilacz Ustawiony fabrycznie na 100, 115, 220 or 230V AC, 49-62Hz.
Pobór mocy 15 W typowo /18 W maximum.
Wymiary 444mm/17.5” x 435mm/17.2” x 125mm/5.0”.
Dodatkowy odstęp z tyłu potrzebny do podłączenia przewodów.
Waga 14.2 kg/31.3lbs.
Kolor Srebrny / Czarny

dCS

 
 
Vivaldi upsampler mk2  83 380 zł     cena zawiera KGO: 1,82 zł
na górę
dCS Vivaldi - digital playback system Stereophile 01/2014

HiFi i Muzyka 01/2013

W porównaniu do zestawu Vivaldi, inne systemy muzyczne, których słuchałem – może za wyjątkiem MSB – miały skompresowaną przestrzeń, były dwuwymiarowe, suche teksturalnie i brzmiały mechanicznie. Nawet MSB brzmiał stosunkowo sucho i "technicznie", w stosunku do Vivaldi. Przy innych systemach cyfrowych, nie mogłem doczekać się powrotu do odtwarzania winyli. Dla kontrastu – zestaw Vivaldi podłączyłem bezpośrednio pod moje wzmacniacze darTZeel na cały ostatni tydzień recenzyjnych odsłuchów i pomimo, że nie mogłem wtedy słuchać płyt winylowych, wcale mi ich nie brakowało.

Michael Fremer


cała recenzja »

RAVEEN BAWA I VIVALDI (Data Conversion Systems) High Fidelity 01/2014

HiFi Advice 04/2013

System (dCS-Vivaldi), z jakim do Krakowa przyjechali Raveen oraz Jarek Orszański, polski dystrybutor tej firmy, jest szczytowym jej osiągnięciem. Zaprezentowany po raz pierwszy w zeszłym roku na wystawie w Hong Kongu miał się sprzedawać w ilości dwóch, może trzech kompletów na miesiąc, co przy jego cenie (w USA to 108 000 USD) było bardzo optymistycznym założeniem. Po pierwszym dniu imprezy miejscowy przedstawiciel zamówił 30 kompletów, czym niemal sparaliżował pracę angielskiej firmy.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

Vivaldi Upsampler / Master Clock Hi-Fi Plus 12/2013

HiFi i Muzyka 01/2013

Wszystko, co dwuelementowy zestaw Vivaldi realizował tak dobrze, jest jeszcze pogłębione dzięki zastosowaniu zegara. Słabe strony nie istnieją. Takie zestawienie ukazuje muzyczne wątki i harmoniczne możliwości, poprzez usunięcie wielu charakterystycznych podkolorowań dźwięku CD i pozwala po prostu zrelaksować się przy muzyce. [...] Ktokolwiek powiedział „Nie wiesz co naprawdę masz, dopóki tego nie stracisz”, mógł mieć na myśli system Vivaldi. Poprawa, jaką wnosi Upsampler, wydaje się zupełnie odwrotna, niż nasze oczekiwania. Począwszy od najniższych rejestrów basu i ekspozycji jego tonu, wysokości i charakteru, a skończywszy na najbardziej ulotnej sugestii wysokich tonów, która niechybnie umknęłaby naszemu słuchowi, Upsampler spaja całość niczym intrygująca polewa cukrowa na i tak już przepysznym ciastku.

Chris Thomas


cała recenzja »

dCS Vivaldi digital playback system

The Absolute Sound 05-06/2013

Nie ma dziś lepiej brzmiącego, bardziej zaawansowanego technicznie i lepiej przygotowanego na przyszłość źródła cyfrowego od systemu Vivaldi. Po prostu nie ma nic podobnego. To naprawdę – z dużym marginesem – najdoskonalsze źródło cyfrowe na świecie.

Robert Harley, The Absolute Sound 05-06/2013


cała recenzja »

The Four Seasons of dCS Super-System: Vivaldi

Audiotechnique 10/2012

The improvements of the gears before were by steps; it was no easy to go one step forward, and I admire that. But the improvement of Vivaldi over Scarlatti is by a whole floor, and that is a real breakthrough! I believe no aother system can challenge it in the near future.

Audiotechnique Hong-Kong 10/2012


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)