DCS

VIVALDI ONE

VIVALDI ONE

  

Cyfrowy odtwarzacz płyt i muzyki Vivaldi One

Tylko 250 indywidualnie numerowanych egzemplarzy na cały świat z okazji 30-lecia firmy dCS.

Firma dCS z dumą prezentuje cyfrowy odtwarzacz płyt i muzyki Vivaldi One, opracowany specjalnie, aby uczcić trzydzieste urodziny dCS. Powstanie jedynie 250, indywidualnie numerowanych, egzemplarzy Vivaldi One, który w jednej obudowie łączy transport płyt SACD/CD z przetwornikiem Ring DAC najnowszej generacji i układem streamingu sieciowego.

Seria Vivaldi to flagowe urządzenia oferty dCS. Kulminacja trzech dekad doświadczeń zbieranych na polu nagrywania i odtwarzania muzyki. Historia dCS pełna jest wyjątkowych osiągnięć. Firma była pionierem cyfrowego audio wysokiej rozdzielczości – zarówno w studiach profesjonalnych, jak i audiofilskich salach odsłuchowych, jako pierwsza wykorzystała możliwości upsamplingu i synchronizacji oraz rozpoczęła wykorzystywanie asynchronicznego połączenia USB do odtwarzania muzyki z komputera. Aby to uczcić i upamiętnić, nowy Vivaldi One oferuje technologię na najwyższym możliwym poziomie opakowaną w obudowę zaprojektowaną w wyjątkowym stylu...

Zaprojektowany i produkowany w Wielkiej Brytanii Vivaldi One dostępny jest w kolorze czarnym lub srebrnym, w 3 kolorach premium - piano black, piano white, gold, oraz w kolorach robionych na specjalne zamówienie.

 

VIVALDI ONE

 

Wykonana z lotniczego aluminum obudowa może być pokryta czarnym lub białym lakierem fortepianowym. Za jego nakładanie odpowiedzialne jest rodzinne brytyjskie przedsiębiorstwo HQ Lacquer, od ponad trzydziestu lat słynące z powłok najwyższej klasy. Każda z warstw precyzyjnie nakładanego lakieru jest suszona przez wiele dni w specjalnych warunkach, co w efekcie prowadzi do uzyskania lustrzanej gładkości całej obudowy.

Obudowa Vivaldi One może być również pokryta 24-karatowym złotem przez firmę FH Lambert Ltd, znanego na całym świecie specjalistę od dekorowania metalami szlachetnymi. Najwyższej klasy złota powłoka doskonale akcentuje subtelne krzywizny przedniej ścianki obudowy.

Vivaldi One jest wyposażony w transport płyt SACD i CD Esoteric VRDS Neo połączony z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Ring DAC ostatniej generacji. Przetwornik ten pojawił się po raz pierwszy w studyjnych urządzeniach dCS przed prawie trzydziestu laty. Od tej pory jest stale udoskonalany i rozwijany. Dzisiejszy Ring DAC korzysta z cyfrowej platformy obsługującej sygnał PCM do 24-bitów/384kS/s; DSD do DSD128 i DSD w formacie DOP. Vivaldi One wspiera również wszystkie kodeki bezstratne, w tym MQA. Przetwornik zastosowany w Vivaldi One, Ring DAC 2.0 oferuje możliwości obliczeniowe oraz szybkość pracy dwa razy większe od poprzednich generacji. Efektem jest wybitnie przejrzyste brzmienie, pozwalające pokazać cały realizm odtwarzanej muzyki.

 

VIVALDI ONE

 

Vivaldi One może odtwarzać muzykę z dysków NAS, internetowych serwisów streamingowych takich jak TIDAL i Spotify Connect a także urządzeń Apple przez Airplay oraz poprzez standardowe wejścia cyfrowe: USB, AES i S/PDIF. Konfiguracja zgodna z potrzebami i wymaganiami użytkownika pozwala wykorzystać wszystkie możliwości urządzenia.

Aby podkreślić znaczenie trzydziestych urodzin dCS, Vivaldi One dostarczany jest wraz z kolekcją muzyki wybranej przez pracujących w firmie projektantów, inżynierów i techników. Kolekcja ta oddaje nasze muzyczne pasje.

Każdy egzemplarz Vivaldi One oznaczony jest również grawerowaną płytką z indywidualnym numerem.

 

VIVALDI ONE

 

Produkowany ręcznie w Wielkiej Brytanii odtwarzacz muzyki Vivaldi One oferuje najwyższe techniczne osiągnięcia dCS zamknięte w jednej, przepięknej, obudowie. Zaprojektowany do wieloletniej pracy na najwyższym poziomie odtwarzacz pojawi się na rynku w czerwcu 2017.

    

Podsumowanie:

dCS Vivaldi One: limitowana edycja 250 sztuk.

Wbudowany transport Esoteric VRDS NEO do płyt CD i SACD.

Przetwornik cyfrowo-analogowy dCS Ring DAC 2.0 i cyfrowa platforma obróbki sygnału w jednej obudowie.

Dostępny w kolorze czarnym, srebrnym, w kolorach premium - czarny lub biały lakier fortepianowy i 24-karatowe złoto, w kolorach na specjalne zamówienie.

Wejścia cyfrowe: gigabitowy internet, asynchroniczne USB, AES, BNC, S/PDIF.

Wbudowane wsparcie dla Roon, TIDAL, Apple Airplay i Spotify Connect.

Aplikacja Vivaldi One pozwala zarządzać odtwarzaniem muzyki ze wszystkich źródeł.

Sekcja streamera sieciowego obsługuje sygnał do 24-bitów i 384kK/s oraz DSD128, wspiera również wszystkie kodeki bezstratne [w tym MQA] a także odtwarzanie DSD w formacie DOP i natywnym.

Zasilacz z dwoma głównymi transformatorami oraz wielostopniową regulacją napięcia.

Możliwość instalacji przyszłych wersji oprogramowania rozszerzających funkcje urządzenia i poprawiających jego brzmienie.

Wybrana przez pracowników dCS kolekcja wyjątkowej muzyki.

 


 

dCS

 

 
 
Vivaldi ONE  286 650 zł     cena zawiera KGO: 1,82 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)