DCS

Russell K.

BEST PRODUCT 2016
HighFidelity.pl

 

dCS Rossini - zegar wzorcowy

dCS Vivaldi


Najnowsza linia urządzeń dCS Rossini dostarcza muzykę o wybitnym brzmieniu, wykorzystując w tym celu szeroką gamę cyfrowych źródeł dźwięku, a  jednocześnie ustanawia nowe standardy jakości odtwarzania dźwięku cyfrowego.Zegar wzorcowy Rossini jest prostym w użyciu zegarem Klasy 1, opartym na pionierskich rozwiązaniach dCS, wykorzystywanych w studyjnych i domowych urządzeniach audio. Zegar został wyposażony w trzy osobne wyjścia, które mogą przekazywać sygnał o różnych częstotliwościach. Użytkownicy przetwornika DAC lub odtwarzacza CD Rossini mogą skorzystać z trybu automatycznego rozpoznawania częstotliwości próbkowania sygnału i w łatwy sposób zoptymalizować odtwarzanie plików audio pochodzących z różnych źródeł cyfrowych.

W cyfrowych systemach audio próbki musza być dokładne zarówno pod względem wartości jak i czasu, jednakże jitter obecny we wszystkich systemach cyfrowych, prowadzi do błędów czasowych i sprawia, że sygnał analogowy nie jest precyzyjnie rekonstruowany.

dCS Vivaldi

W systemie opracowanym przez dCS, przetwornik C/A może funkcjonować jako zegar wzorcowy dla całego zestawu audio. Testy odsłuchowe dowiodły jednak, że nie ma możliwości zastąpienia dedykowanego zegara wzorcowego, jeśli zależy nam na osiągnięciu jakości referencyjnej.

dCS był pionierem w wykorzystaniu zewnętrznych zegarów w cyfrowych systemach audio i ta technologia zegara była przez lata udoskonalana. Najnowszy wielostopniowy system PLL ustanawia światowy standard w kwestii dokładności i kontroli nad niepożądanym jitterem znajdującym się w wejściowym sygnale cyfrowym.

Wszystkie zegary wzorcowe firmy dCS poddawane są w fabryce rygorystycznym testom jakościowym. Oscylatory kwarcowe są poddawane starzeniu i wygrzewaniu i selekcjonowane pod kątem długoterminowej stabilności a następnie indywidualnie kalibrowane w szerokim zakresie temperatur aby zagwarantować ich stałą i optymalną pracę. Zegar Wzorcowy Rossini wykorzystuje wyrafinowany układ mikrokontrolera w celu zapewnienia gładkiej korekcji oscylatorów w trakcie zmian temperatury. Rozwiązanie takie jest bardziej stabilne niż korzystanie z oscylatorów kontrolowanych temperaturowo czy nawet wzorców atomowych.

Wszystkie zegary wzorcowe dCS zaprojektowano tak, aby generowały standardowy sygnał wzorcowy Word Clock na 75 omowym kablu koncentrycznym. Do zegara dCS może być podłączony sprzęt innych producentów, pod warunkiem, że akceptuje on wspomniany sygnał zegara Word Clock.

dCS Vivaldi

Wykorzystany jako część składowa systemu cyfrowego odtwarzania dźwięku Rossini, zegar cyfrowy Rossini winduje i tak już spektakularny dźwięk na jeszcze wyższy poziom. Słuchacze są zaskoczeni naturalną muzykalnością systemu i tym, w jaki sposób dochowuje on wierności oryginalnemu nagraniu. Rossini dostarcza potężny i dogłębny dźwięk, ale jednocześnie zachowuje wysoki poziom przejrzystości nagrania, co przekłada się na niezwykle realistyczne przeżycie odsłuchowe.


Cechy kluczowe

  • Zegar Rossini został zaprojektowany z uwzględnieniem maksymalnej elastyczności, akceptując dane audio pochodzące z różnych źródeł cyfrowych.
  • Posiada podwójne oscylatory kwarcowe wyposażone w korekcję temperatury sterowaną mikrokontrolerem.
  • Nowy tryb pracy z automatycznym zegarem, zastosowany w całej serii urządzeń Vivaldi i Rossini, przyczynia się do łatwiejszej obsługi i minimalizacji zniekształceń jitter – szczególnie w przypadku źródeł audio opartych na komputerach.
  • Wielostopniowe układy stabilizacji napięcia gwarantują, że czułe obwody zegara i systemu PLL nie są narażone na zakłócenia pochodzące z części cyfrowej.
  • Obudowa wykonana z aluminium lotniczego, wyłożona została matami pochłaniającymi drgania, w celu ograniczenia emisji pola elektromagnetycznego i wibracji.

Dane techniczne - Rossini Master Clock
Typ urządzenia Zegar wzorcowy Klasy 1.
Częstotliwości zegara 44.1 lub 48kHz.
Dokładność zegara
  • Lepiej niż +/-1ppm w chwili wysyłki z fabryki, w zakresie temperatury otoczenia 10°C do 30°C.
  • Typowo +/-0.1ppm w chwili otrzymania i po ustabilizowaniu.
Wyjścia/Wejścia Word Clock
  • 3 niezależnie buforowane wyjścia na złączach 75Ω BNC.
  • Wyjście 1: ustawione na 44.1kHz Wyjście 2: ustawione na 48kHz Wyjście 3: ustawione na 44.1kHz, mozliwość sterowania przez port RS232.
Czas uruchomienia Typowo 1 minuta do osiagnięcia żądanej dokładności.
Sterowanie RS232 (ograniczone do funkcji Power i 3 częstotliwości wyjściowych zegara).
Zasilacz Ustawiony fabrycznie na 100, 115/120, 220 lub 230/240V AC, 49-62Hz.
Pobór mocy 3 W typowo / 4 W maximum.
Wymiary 444mm/17.5” x 435mm/17.2” x 64mm/2.6”.
Dodatkowy odstęp z tyłu potrzebny do podłączenia przewodów.
Waga 8.3kg/18.3lbs.
Kolor Srebrny / Czarny

dCS

 
 
Rossini Clock  28 760 zł     cena zawiera KGO: 1,82 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)