DCS


The Absolute Sound
Editors Choice
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2015


Stereophile Recommended Components 2013
Class A+


Stereophile Recommended Components 2012
Class A+


The Absolute Sound
2012 Editors` Choice Awards

The Absolute Sound
2011 Editors` Choice Awards
 

Debussy DAC

Debussy DAC
Debussy DAC
Debussy DAC

Przetwornik DAC Debussy to nowoczesne centrum systemu cyfrowo-analogowego przetwarzania dźwięku. Stanowiąc połączenie legendarnego układu przetwornika dCS Ring DAC™ i opatentowanej (GB0817141.5) technologii asychronicznego USB, Debussy potrafi wydobyć zdumiewający poziom brzmienia z praktycznie każdego cyfrowego źródła sygnału.

Zbudowany według najwyższych standardów jakościowych, Debussy charakteryzuje sie litą, aluminiową ścianką przednią i obudową, metalowymi przyciskami i jest wewnątrz wyposażony w potężną elektronikę dCS. Bez względu na rodzaj zastosowanego źródła sygnału – płyty CD czy komputera, Debussy wydobędzie każdy pojedynczy bit informacji z posiadanej kolekcji muzyki, wnosząc do niej niespotykany wcześniej poziom realizmu.

Podobnie jak flagowe urządzenie Scarlatti DAC a także Paganini DAC i Puccini, Debussy zbudowano w oparciu o firmowy, opatentowany przetwornik dCS Ring DAC™, dokonujący nadpróbkowania przychodzących danych do 5 bitów i 2.822 lub 3.07 MS/s.

Debussy został wyposażony w wejścia sygnałowe standardu AES3, Dual AES i SPDIF oraz w interfejs USB 2.0. Cyfrowa regulacja głośności dźwięku pozwala na bezpośrednie podłączenie przetwornika do wzmacniacza mocy i w większości przypadków na pominięcie przedwzmacniacza. Maksymalny wyjściowy poziom dźwięku może wynosić 2 lub 6 V co pozwala na dopasowanie do różnych kombinacji wzmacniacz/zestawy głośnikowe. Dwa filtry cyfrowe oferują użytkownikowi wybór pomiędzy odsłuchem charakteryzującym się fazą liniową lub nieliniową.

W przypadku podłączenia komputera jako źródła sygnału, przetwornik Debussy pracuje w asynchronicznym trybie USB (NIE mylić z asynchronicznym typem konwersji), w którym Debussy synchronizuje sygnał audio zapewniając sygnał zwrotny do komputera. Następnie komputer jest przyłączany do urządzenia audio, co gwarantuje dużo bardziej precyzyjny sygnał zegara i dużo niższy jitter.

Wejścia PCM we wszystkich przetwornikach C/A to będące standardem w branży interfejsy AES i SPDIF. Nie powinno być problemów z podłączeniem do produktów innych firm, pod warunkiem że one również odpowiadają standardom w branży audio.

Debussy może być podłączony do zewnętrznego sygnału zegara, generowanego przez dCS Master Clock, co przekłada się na znaczącą poprawę jakości brzmienia.

Debussy korzysta także z programowego podejścia do programowalnych układów logicznych, dzięki czemu nowe wersje oprogramowania mogą być wgrane z płyt aktualizacyjnych dCS lub poprzez podłączenie do komputera. W ten sposób urządzenie może być wyposażone przez producenta w nowe funkcje a także przystosowane do przyszłych zmian w cyfrowych formatach audio.


Cechy kluczowe

  • Przetwornik C/A Debussy wykorzystuje najnowszą wersję opatentowanego przetwornika dCS Ring DAC™, który charakteryzuje się licznymi udoskonaleniami w dziedzinie cyfrowej, w porównaniu do wcześniejszych wersji układu.
  • Układ przetwornika dCS Ring DAC™ jest w pełni dyskretnym układem zbalansowanym, który nie korzysta z ogólnie dostępnych na rynku kości przetworników C/A, często używanych przez innych producentów.
  • Stanowiąca własne opracowanie, 5-bitowa topologia nadpróbkowania gwarantuje wyjątkową liniowość sygnału w całym zakresie dynamiki.
  • Wszystkie urządzenia dCS wykorzystują wyrafinowany wielostopniowy układ pętli fazy (PLL) który znacząco obniża zakłócenia typu jitter.
  • Szybsze, o 100% dokładności układy DSP (w granicach swej rozdzielczości) zapewniają lepsze filtrowanie, przekładające sie na lepsze oddanie detali.
  • Większej pojemności bramki FPGA (Field Programmable Gate Arrays) oferują większa pojemność logiczną i zwiększają zakres dostępnych w przyszłości funkcji i właściwości.
  • Asynchroniczny tryb USB zabezpiecza przed wysyłaniem przez komputerowe źródło sygnały zniekształceń jitter do przetwornika C/A.
  • Ulepszony układ zasilający zapewnia niższą temperaturę pracy i zwiększoną tolerancję na wahania napięcia zasilającego.
  • "Programowe" podejście do programowalnych układów logicznych, pozwala na aktualizacje produktów dCS i zaadaptowanie zmian w cyfrowych formatach oraz dodanie nowych funkcji poprzez wgranie nowego oprogramowania z płyty CD lub z komputera.
  • Wysokiej klasy obudowa z aluminium oraz laminowane, akustyczne panele tłumiące, zostały zastosowane w celu ograniczenia wpływu pola magnetycznego i wibracji.
Dane techniczne:
Typ Przetwornik cyfrowo-analogowy
Kolor Srebrny
Wymiary (W) 445mm x (D) 392mm x (H) 65mm (W) 17.6” x (D) 15.5” x (H) 2.6” Dodatkowa przestrzeń z tyłu potrzebna jest na podłączenie przewodów.
Waga 8.8kg/19.4lbs.

Wyjścia

analogowe

Poziom wyjściowy: 2V rms lub 6V rms na wszystkich wyjściach, ustawiane przełącznikiem Output Level na tylnym panelu.

Wyjścia zbalansowane – 1 para stereo na złączu 2x 3-pin XLR (pin 2 = gorący, pin 3 = zimny).

Wyjścia te są zbalansowane elektronicznie i ... - współczynnik zbalansowania sygnału przy 1 kHz jest lepszy niż 40dB. Impedancja wyjściowa wynosi 3Ω a maksymalne obciążenie 600Ω (zalecane obciążenie wynosi 10kΩ).

Wyjścia niezbalansowane – 1 para stereo złącz 2x RCA Phono. Impedancja wyjściowa wynosi 52Ω a maksymalne obciążenie 600Ω (zalecane obciążenie wynosi 10kΩ).
Wyjścia cyfrowe Interfejs USB na złączu typu B akceptuje informacje do 24 bit PCM przy 32, 44.1, 48, 88.2 lub 96kS/s. Praca w trybie asynchronicznym.

2x AES/EBU na złączach 3-pin XLR. Każde akceptuje sygnał do 24 bit PCM przy 32, 44.1, 48, 88.2 i 96kS/s. LUB jako para Dual AES przy 88.2, 96, 176.4 i 192kS/s.

2x SPDIF na złączach 1x RCA Phono i 1x BNC. Każde akceptuje sygnał PCM przy 32, 44.1, 48, 88.2 lub 96kS/s aż 24 bitów.

We/Wy

Word Clock

WEJŚCIE - Wejście Word Clock na złączu 1x BNC. Akceptuje standard word clock przy 32, 44.1, 48, 88.2 i 96kHz.
Residual Noise Lepiej niż –110dB0 @ 20Hz - 20kHz nieważony. (ustawienie 6V).
Spurious Responses Lepiej niż –100dB0 @ 20Hz - 20kHz.
Filtry 2 filtry na Debussy oferują inne odcięcia pomiędzy tłumieniem obrazu Nyquista a przenoszeniem fazy.

Filtr 1 to klasyczny ostry filtr z liniową fazą i przed-dzwonieniem. Filtr 2 jest filtrem alternatywnym, bez liniowej fazy i bez przed-dzwonienia.

Aktualizacja

oprogramowania

Wgrywane z płyty CD lub komputera poprzez USB.
Sterowanie IR (RC5) lub RS232. Wysokiej klasy pilot zdalnego sterowania dCS dostępny jest jako płatna opcja.

USB Mode Volume Control – Poziom głośności w Debussy może być regulowany albo za pomocą przycisków Vol +/- lub poprzez regulacje głośności na komputerze wykorzystywanym jako źródło sygnału.

Media Player Transport Controls – Debussy posiada zaimplementowany interfejs USB HID. Oznacza to możliwość nie tylko regulacji głośności w przetworniku z poziomu podłączonego komputera ale także Debussy może wykonywać funkcje takie jak “Play/ Pause”/“Media Next” / “Media Prev”/ “Media FF/RW”.
Zasilacz Ustawiony fabrycznie na 100, 115, 220 lub 230 V AC, 49 – 62Hz.
Pobór mocy 19 W
DSC
 
 
Debussy DAC  45 130 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)