DCS


Hi-Fi+
Network Player of the Year
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2015


Stereophile
Product Of The Year
2014

 

dCS Vivaldi Transport

dCS Vivaldi

Zadaniem transportu Vivaldi jest wydobycie najdrobniejszych detali i niuansów zapisanych w formatach CD i SACD. Vivaldi jest najbardziej wyrafinowanym urządzeniem na rynku, służącym do odczytu srebrnych krążków. Za całe przetwarzanie sygnału w transporcie Vivaldi odpowiedzialna jest elektronika opracowana przez firmę dCS. Jako napędu użyto mechanizmu TEAC Esoteric VRDS Neo™, wyposażonego w bezszczotkowy silnik i ciężkie koło zamachowe w celu zagwarantowania stabilnych obrotów płyty. Cały napęd charakteryzuje się niezwykle sztywną i wytrzymałą konstrukcją.

Potężna platforma cyfrowego przetwarzania sygnału transportu Vivaldi została oparta o układ programowalnych bramek FPGA, układy cyfrowego przetwarzania sygnału DSP oraz system mikrokontrolera. Wszystkie one sterowane są wspólnym kodem opracowanym przez dCS w Wielkiej Brytanii. Transport C/A Vivaldi reprezentuje poziom state-of-the-art w świecie cyfrowego audio, odznaczając się dwukrotnie większą pojemnością obliczeniową w stosunku do poprzednich generacji urządzeń, co przełożyło się na niespotykany poziom jakości brzmienia i pomiarów.

W celu poprawy czystości zasilania dostarczanego przez zasilacz oraz izolacji mechanizmu od pozostałych obwodów elektroniki, transport Vivaldi wyposażono w całkowicie nową obudowę, wyposażoną w odrębne układy zasilające sekcję cyfrową i mechanizm CD/SACD. Zaowocowało to niemal bezgłośną pracą urządzenia.

dCC Vivaldi

Seria urządzeń dCS Vivaldi redefiniuje pojęcie state-of-the-art w kwestii odtwarzania dźwięku i ucieleśnia „bezkompromisowe” podejście do projektowania urządzeń. Ustanawia nowy standard dla cyfrowego audio, oferując niezrównany poziom doznań muzycznych.

Transport Vivaldi wyposażono w wyjście Dual AES, obsługujące strumień danych DSD, kodowanych według specyfikacji dCS (strumień danych 1-bitowych przy próbkowaniu 2.822MS/s), pochodzący z płyt CD lub SACD i przesyłany do firmowego przetwornika C/A. Transport Vivaldi oferuje ponadto opcję upsamplingu danych CD do postaci DXD ( dane 24-bitowe przy próbkowaniu 352.8kS/s) i transmisję tych danych poprzez ten sam interfejs Dual AES. Płyty SACD odtwarzane są w natywnym formacie DSD, także poprzez interfejs Dual AES. Natywny strumień danych pochodzących z płyt CD dostępny jest poprzez 4 wyjścia PCM (1x AES/EBU i 2x SPDIF, 1x SDIF-2), tak samo jak downsamplowany strumień danych SACD.

Z założenia, idealnym partnerem transportu Vivaldi jest przetwornik C/A Vivaldi. Może on jednak współpracować z dowolnym innym przetwornikiem zdolnym do odczytu danych cyfrowych według podanej specyfikacji. Transport Vivaldi może pracować w trybie Master lub współpracując z przetwornikiem C/A, jak źródłem sygnału zegara. Dalsza poprawa parametrów brzmieniowych możliwa jest poprzez wykorzystanie zewnętrznego zegara Vivaldi Clock.

„Programowe” podejście firmy dCS do programowalnych układów logicznych, pozwala użytkownikom transportu Vivaldi na niezwykle łatwe dokonywanie aktualizacji oprogramowania, dodawanie nowych właściwości, instalowanie poprawek brzmieniowych czy adaptowanie nowych muzycznych formatów cyfrowych.

Użyty jako samodzielny transport lub jako część całego systemu cyfrowego odtwarzania muzyki Vivaldi, transport Vivaldi zapewnia brzmienie pełne realizmu w każdej sytuacji i za każdym razem.

Cechy kluczowe

 • Wykorzystanie najnowszej generacji Cyfrowej Platformy Przetwarzania Sygnału dCS, oferującej referencyjne osiągi poparte pomiarami oraz niezrównany poziom doznań muzycznych.
 • Odtwarzanie płyt CD standardu Red Book w ich natywnym formacie 16/44.1 i upsampling danych do DSD lub DXD.
 • Odtwarzanie płyt SACD w natywnym formacje DSD i downsampling danych do formatu CD.
 • Udoskonalone układy zasilaczy, zapewniają niższą temperaturę pracy i zwiększoną tolerancję na wahania napięcia zasilającego.
 • Wielostopniowe układy stabilizacji napięcia gwarantują, że czułe obwody analogowe nie są narażone na zakłócenia pochodzące z części cyfrowej.
 • Zastosowano oddzielne układy zasilania części cyfrowej i mechanizmu CD/SACD w celu zapewnienia jak najczystszego napięcia zasilającego.
 • Obudowa wykonana z aluminium lotniczego, wyłożona została matami pochłaniającymi drgania, w celu ograniczenia emisji pola elektromagnetycznego i wibracji.
dCC Vivaldi dCC Vivaldi

Dane techniczne
Typ urządzenia Transport płyt CD/SACD wyposażony w upsampling.
Mechanizm

Napęd dwugłowicowy (TEAC VRDS NEO™ VMK3)

Wyjścia cyfrowe
 • 1x interfejs Dual AES na 2x 3-pinowych męskich złaczach XLR, wysyła kodowany w standardzie dCS strumień danych DSD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD. Menu pozwala na zmianę formatu na DXD (24/352.8) podczas odtwarzania płyt CD.
 • 1x AES/EBU na 3-pinowym męskim złączu XLR , wyjście danych formatu CD (16 bitów przy 44.1kS/s), bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
 • 2x SPDIF na złączach 1x RCA Phono i 1x BNC. Każde wyjście transmituje dane CD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
 • 1x optyczne SPDIF na złączu Toslink, transmituje dane CD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
 • 1x interfejs SDIF-2 na złączach 2x BNC, transmituje dane CD, bez wględu na to czy odtwarzana jest płyta CD czy SACD.
Zegar
 • Wyjście Word Clock na złączu 1x BNC. Przy transporcie ustawionym w trybie Master, kompatybilny z sygnałem TTL 44.1kHz
 • Sygnał Word Clock pochodzący z wewnętrznego oscyltora kwarcowego podawany jest na to wyjście. Dokładność kalibracji w chwili wysyłki wynosi +/-10ppm, nie kompensowany temperaturowo.
 • Wejście Word Clock na złączu 1x BNC, akceptuje standardowy wygnał Word Clock przy 44.1, 88.2 lub 176.4kHz.
 • Zgodne z poziomami sygnału TTL.
Aktualizacja oprogramowania Aktualizacje wgrywane bezpośrednio z płyt CD-R.
Sterowanie
 • dCS Premium Remote na wyposażeniu z przetwornikiem Vivaldi DAC.
 • RS232 (sterowany przez urządzenia firm trzecich).
 • Nadajnik zdalnego sterowania dCS Nevo Q50, dostępny do urządzeń serii Vivaldi za dodatkową opłatą.
Zasilacz Ustawiony fabrycznie na 100, 115, 220 or 230V AC, 49-62Hz.
Pobór mocy 28 W typowo /40 W maximum.
Wymiary 444mm/17.5” x 435mm/17.2” x 196mm/7.8”.
Dodatkowy odstęp z tyłu potrzebny do podłączenia przewodów.
Kolor Srebrny / Czarny

dCS

 
 
Vivaldi CD/SACD transport  145 930 zł     cena zawiera KGO: 3,50 zł
na górę
dCS Vivaldi - digital playback system Stereophile 01/2014

HiFi i Muzyka 01/2013

W porównaniu do zestawu Vivaldi, inne systemy muzyczne, których słuchałem – może za wyjątkiem MSB – miały skompresowaną przestrzeń, były dwuwymiarowe, suche teksturalnie i brzmiały mechanicznie. Nawet MSB brzmiał stosunkowo sucho i "technicznie", w stosunku do Vivaldi. Przy innych systemach cyfrowych, nie mogłem doczekać się powrotu do odtwarzania winyli. Dla kontrastu – zestaw Vivaldi podłączyłem bezpośrednio pod moje wzmacniacze darTZeel na cały ostatni tydzień recenzyjnych odsłuchów i pomimo, że nie mogłem wtedy słuchać płyt winylowych, wcale mi ich nie brakowało.

Michael Fremer


cała recenzja »

RAVEEN BAWA I VIVALDI (Data Conversion Systems) High Fidelity 01/2014

HiFi Advice 04/2013

System (dCS-Vivaldi), z jakim do Krakowa przyjechali Raveen oraz Jarek Orszański, polski dystrybutor tej firmy, jest szczytowym jej osiągnięciem. Zaprezentowany po raz pierwszy w zeszłym roku na wystawie w Hong Kongu miał się sprzedawać w ilości dwóch, może trzech kompletów na miesiąc, co przy jego cenie (w USA to 108 000 USD) było bardzo optymistycznym założeniem. Po pierwszym dniu imprezy miejscowy przedstawiciel zamówił 30 kompletów, czym niemal sparaliżował pracę angielskiej firmy.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

VIVALDI CD/SACD TRANSPORT / DAC

HiFi i Muzyka 01/2013

Pytanie, jakie zrodziło się tego wieczoru, nie dotyczyło kwestii, czy dwuelementowy zestaw Vivaldi może zagrać lepiej niż cały komplet urządzeń Paganini. Ten fakt zaakceptowałem już po paru taktach pierwszego utworu. Jest to po prostu zupełnie inny poziom działania i rozpatrując taką konfigurację w kategoriach zwykłego odtwarzacza CD, powiedziałbym, że zwiastuje ona całkowicie nowy rozdział reprodukcji płyt CD. Nic, co wcześniej słyszałem nie jest nawet w stanie się do niego zbliżyć. Jeśli myślicie, że CD jako format odchodzi w zapomnienie, po prostu jeszcze nie słyszeliście Vivaldi’ego.

Chris Thomas


cała recenzja »

dCS Vivaldi digital playback system

The Absolute Sound 05-06/2013

Nie ma dziś lepiej brzmiącego, bardziej zaawansowanego technicznie i lepiej przygotowanego na przyszłość źródła cyfrowego od systemu Vivaldi. Po prostu nie ma nic podobnego. To naprawdę – z dużym marginesem – najdoskonalsze źródło cyfrowe na świecie.

Robert Harley, The Absolute Sound 05-06/2013


cała recenzja »

The Four Seasons of dCS Super-System: Vivaldi

Audiotechnique 10/2012

The improvements of the gears before were by steps; it was no easy to go one step forward, and I admire that. But the improvement of Vivaldi over Scarlatti is by a whole floor, and that is a real breakthrough! I believe no aother system can challenge it in the near future.

Audiotechnique Hong-Kong 10/2012


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)