kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Przedwzmacniacz liniowy Audio Research Reference 3, Ref CD7, stopień gramofonowy PH7 i wzmacniacz mocy Ref 610T.

Po tym jak testowałem przedwzmacniacz liniowy Reference 3, zwycięzcę w kategorii Przedwzmacniacz Roku 2006 w TAS (w numerze 159) oraz znakomity stopień gramofonowy PH7 (w numerze 172) a także będę testował CD7 w numerze 174, mam zamiar skoncentrować się na przygotowaniu recenzji wzmacniacza mocy 610T. W swoich Złotych Uszach, Neil Gader stwierdza, że jeśli chodzi o wzmacniacze, to nie istnieje coś takiego jak zbyt dużo mocy. Ale założe się, że nasz Mr. Gader nigdy nie spędził letniego wieczoru w niewielkim pokoiku z parą 610T święcących jak ogniska, na wprost niego. Wyposażone w 23 lampy na monoblok, 610T stoją raczej po…hm, ciepłej stronie. Na szczęście są po niebiańskiej stronie jeśli chodzi o jakość dźwięku. Mówiąc krótko, to najlepsze wzmacniacze jakie kiedykolwiek słyszałem - moim zdaniem, najlepsze wzmacniacze jakie można kupić. Obdarzony słodkością, przejrzystością i delikatnością triod, szybkością transjentów, rozciągnięciem pasma częstotliwości i solidnością mocy z najlepszych konstrukcji solid-state, a także powietrzem, rozkwitem i trójwymiarowością najlepszych pentod, 610T nie pozostawia złudzeń ani nic do życzenia. W ciągu ponad 30 lat projektowania najlepszej elektroniki, William Zane Johnson z ARC nigdy nie stworzył lepszego produktu.

Odtwarzacz zintegrowany EMM Labs CDSA

Żaden odtwarzacz CD nie jest w stanie całkowicie przezwyciężyć ograniczeń medium, a CDSA jest bardzo, bardzo kosztowny. Jednakże, jako znakomity odtwarzacz CD i SACD, oferuje delikatne i muzykalne oddanie szczegółów, najlepsze ogniskowanie i oddanie sceny dźwiękowej jakie słyszałem poza cyfrowymi taśmami matkami, oraz znakomite całościowe oddanie barwy pozbawione cyfrowej twardości w górnych oktawach lub sztucznego zmiękczenia dźwięku. Wykonuje również znakomitą robotę w kwestii ratowania źle lub średnio brzmiących płyt CD. Posłuchajcie go koniecznie, nawet jeśli was na niego nie stać. (Ja w każdym razie nie mogę sobie na niego pozwolić).

Odtwarzacz dwukanałowy EMM Labs CD-SA

Po prostu, najlepsze dwukanałowe urządzenie odtwarzające CD ( i dwukanałowe SACD) z wielu, które mieliśmy okazje testować na przestrzeni ostatniego roku. Szybkie przypomnienie: Podczas oceny odtwarzaczy CD jaką przeprowadziłem [wydanie 153], zauważyłem, że najlepszy cyfrowy i najlepszy analogowy dźwięk istnieje w dwóch równoległych wszechświatach – otóż, jak Wilma Cozart Fine wykazała w rozmowie ze mną podczas wykonywania wersji CD swych nagrań klasyki wytwórni Mercury, każde z nich w swym najlepszym wydaniu ukazuje inne zalety muzyki samej w sobie. Kluczową sprawa by uzyskać znakomity cyfrowy dźwięk jest ograniczenie wielorakich zniekształceń będących częścią składową zarówno oryginalnych transferów jak i odtwarzaczy. Projekty Eda Meitnera zbliżają się do tego celu bardziej niż w przypadku jakiegokolwiek innego odtwarzacza jakiego miałem okazje słuchać, i czynią to w takim stopniu, że możemy słuchać z przyjemnością, godzinami i godzinami. Więcej na ten temat niebawem.

Gramofon Space 294/ramię Ace-Space 294 firmy Nottingham Analogue

Moja sytuacja jest następująca. Kocham słuchać winylu i słyszałem topowe systemy Walkera i innych, które oferują wszystko to za co są chwalone. Jednakże, nie ma szans żebym mógł sobie pozwolić na wydatek rzędu $30 tys., $20 tys., $10 tys. lub nawet $5 tys. na mój analogowy sprzęt (mój duch mówi tak, moja książeczka czekowa mówi nie). Co więc pasjonat lecz niezbyt dobrze sytuowany miłośnik winylu powinien uczynić? Kupić gramofon Nottingham Space 294 i ramię Ace-Space 294 za znaczącą lecz nie szaloną kwotę $3995, ot co.

Przyznajmy na wstępie – system Nottinghama jest cokolwiek niezwykły. Gramofon wyposażono w 14” talerz i w zawsze włączony silnik o niskim momencie obrotowym, pozbawionym włącznika (talerz  trzeba uruchamiać i zatrzymywać ręcznie). Posiada również 12” ramię typu unipivot, w którym ustawienie azymutu przeprowadzane jest poprzez obrócenie główki znajdującej się na końcu rurki zbudowanej z włókien węglowych o długim ziarnie.

Po pierwsze, gramofon Space 294 jest cichy jak grób i znakomicie posadowiony, tak więc nawet bez opcjonalnego zewnętrznego zasilacza jego stabilność obrotów i poziom szumów są doskonale trzymane w ryzach. Po drugie, ramię Ace-Space 294 tworzy niemal idealną platformę dla dzisiejszych niektórych wkładek MM ze średniego i wysokiego pułapu cenowego, pozwalając im ukazać szybkość i rozdzielczość transjentów, przy jednoczesnym zachowaniu bogactwa dźwięku, solidności basu i trójwymiarowości brzmienia.

Mówiąc krótko, Nottingham zawsze wywołuje u mnie uczucie oczekiwania na podniosły moment w którym igła wkładki osiada w rowku, a słodka muzyka zaczyna się roztaczać wokoło. Cóż mogłoby być lepszym balsamem dla waszych złotych uszu niż właśnie to?

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.