kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Progression Mono - najmocniejsza konstrukcja w ofercie Dan D`Agostino Master Audio Systems

2016-03-17

Wzmacniacz Progression Mono jest największym i najmocniejszym wzmacniaczem, jaki został stworzony przez Dan D’Agostino Master Audio Systems. Urządzenie dostarcza moc 800 W przy 8 omach, 1600 W przy 4 omach i imponującą wartość 3200 W przy 2 omach. W konstrukcji wykorzystano w pełni komplementarny stopień sterujący, wyposażony w 84 tranzystory mocy i transformator zasilający o mocy 4000VA. Całkowita pojemność kondensatorów w układzie zasilania wynosi 400000 mikrofaradów.

Charakterystyczny wygląd wskaźników wysterowania we wzmacniaczach Momentum, zainspirowany eleganckimi cyferblatami klasycznych szwajcarskich czasomierzy, znalazł kontynuację w serii Progression. W nowym projekcie wskaźnika, we wzmacniaczu Progression Mono, wychylenie igły obejmuje kąt 270°, a sama igła jest napędzana przez specjalny, wysokiej prędkości obwód balistyczny, który zwiększa czułość wskaźnika. Większy kąt wychylenia igły wskaźnika pozwala pokryć cały zakres mocy wzmacniacza.

Projekt radiatorów chłodzących venturi, który po raz pierwszy zastosowano we wzmacniaczach linii Momentum, został wykorzystany również we wzmacniaczu Progression Mono, jednak dodano tutaj kolejny rząd otworów chłodzących z obu stron. Każdy z radiatorów wyfrezowano z pojedynczego bloku aluminium o wadze 22 kilogramów.

Przy tworzeniu wzmacniaczy serii Momentum, skupiono się na połączeniu wysokiej mocy wyjściowej, ze stosunkowo niewielką formą obudowy urządzeń. Wzmacniacz Progression Mono dostarcza wyjątkowo wysoką moc, zamkniętą w nieco większej obudowie i jest zdolny do napędzenia kolumn do poziomów dźwięku odpowiadających muzyce wykonywanej na żywo. Obwody wzmacniacza Progression w dużym stopniu korzystają z projektu flagowych Momentum, dzięki czemu urządzenia będą doskonałym partnerem dla dosłownie każdego modelu głośników. Ścieżka sygnału dźwiękowego jest w całości dyskretna, zbalansowana i bezpośrednio sprzężona. Zaawansowane technologie ochronne ekranują wzmacniacz i jego podzespoły od jakichkolwiek nieprzewidzianych anomalii. Tak, jak w przypadku linii Momentum, we wzmacniaczu Progression wszystkie płytki drukowane zostały wykonane przy pomocy techniki montażu przewlekanego, w celu zapewnienia jak najlepszej jakości dźwięku i długotrwałej niezawodności. Jak wszystkie inne produkty D’Agostino, komponenty linii Progression będą budowane ręcznie, w fabryce w Arizonie.

Wzmacniacz Progression będzie dostępny w srebrnym bądź czarnym wykończeniu.

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.