kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Rossini w Operze

2015-10-22

Zaproszenie do wspólnej zabawy z Krakowskim Towarzystwem Sonicznym, podczas wystawy Audio Video Show 2015.

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, fanów i audiofilów, spotykająca się po to, aby badać zjawiska związane z ich pasją – muzyką i sposobami jej odtwarzania. Trwająca już od 11 lat przygoda jest dokumentowana i publikowana na łamach „High Fidelity”.

Wystawa Audio Video Show 2015 będzie miejscem, w którym KTS zbierze się po raz setny!!! Jeśli państwo pamiętają, rok temu, wraz z firmami Transrotor i Ayon Audio, przy pomocy redaktora naczelnego niemieckiego magazynu hifistatement.net, Dirka Somnera, przygotowano otwarte spotkanie Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego, poświęcone porównaniu analogowej taśmy-matki z plikiem cyfrowym (PCM i DSD) oraz wytłoczoną z tej taśmy płytą winylową. Prezentacja spotkała się ciepłym przyjęciem uczestników, dlatego od razu pomyślano o kolejnej. Tak się składa, że będzie ona miała numer ‘100’.

Tym razem pragniemy Państwa zaprosić na spotkanie z Raveenem Bawą, przedstawicielem firmy dCS, który przywiezie najnowszy jej odtwarzacz, model Rossini. I właśnie Rossini pomoże nam w zabawie, jaką będzie porównanie kolejnych wersji płyt zespołu The Beatles – japońskiej wersji ze starszym remasterem, europejskiego remasteru z 2009 roku, wersji japońskiej z tym samym remasterem, a wreszcie wersji SHM-CD, również z remasterem A.D. 2015. Jeśli czas na to pozwoli, posłuchamy płyty Johna Lennona: SHM-CD oraz Platinum SHM-CD. Spotkanie zostanie opisane i pojawi się na łamach magazynu jako kolejne spotkanie KTS.

Jako pierwsi mają Państwo możliwość obejrzenia plakatu, jaki w czasie wystawy będzie zachęcał do wspólnej zabawy. Audiofast, wraz z Krakowskim Towarzystwem Sonicznym, zorganizuje dwa spotkania. Obydwa będą miały miejsce na Stadionie Narodowym w sali Opera 4. Pierwsze odbędzie się o godzinie 12.00, następne o 13.00.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona (dwa razy po sześćdziesiąt osób), zachęcamy do zaopatrzenia się w wejściówki – pierwszeństwo będą miały osoby, które się z nimi pojawią. Dostępne będą w Sali wystawowej Audiofast - Rossini. Więcej informacji o wejściówkach – na początku listopada.

Zapraszamy!

Pełnowymiarowa wersja plakatu do obejrzenia na naszym facebooku

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.