kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Nagrody dla Synergistic Research na wystawach audio w 2015 roku

2015-06-26

SYNERGISTIC RESEARCH UHONOROWANY NAGRODAMI ZA „NAJLEPSZY DŹWIĘK WYSTAWY” NA WSZYSTKICH GŁÓWNYCH POKAZACH SPRZĘTU AUDIO W 2015!

Synergistic Research otrzymał nagrodę za „Najlepszy Dźwięk Wystawy”, na wszystkich pokazach sprzętu High-End Audio, w których uczestniczył w tym roku. Wśród najważniejszych imprez, należy wymienić: Targi Consumer Electronics Show (CES), w Las Vegas, Axpona w Chicago, HiFi Delux w  Monachium-Niemcy, a także targi T.H.E. Show w Newport Beach, w Kalifornii. Oczywiście otrzymanie nagród za najlepszy dźwięk w niemalże wszystkich imprezach audio, w ciągu tylko jednego roku, musi budzić uzasadniony szacunek, jednak uznanie płynące ze strony wielu najważniejszych wydawnictw branżowych na świecie, wśród których znalazły się Stereophile Magazine, The Absolute Sound, HiFi +, AV Showrooms oraz Positive Feedback Online, jest po prostu bezprecedensowym osiągnieciem.

Poniżej prezentujemy kilka cytatów z topowych publikacji audio, dotyczących imprez branżowych w pierwszej połowie bieżącego roku, na których  Synergistic Research prezentował działanie swoich urządzeń:

Targi CES – Consumer Electronic Show 2015:

Alan Sircom z HiFi +: "...jeden z najlepszych dźwięków wystawy."

Jim Hannon z The Absolute Sound: "kable, urządzenia zasilające i akcesoria o największym znaczeniu."

Filmowy raport recenzenta AV Showrooms, z Targów CES 2015:"Według magazynu AV Showrooms, jest to najlepszy dźwięk na Targach CES 2015.”

Na targach CES 2015, Synergistic Research przeprowadził aktywną prezentację kontrolowanego przez iPad’a systemu Atmosphere oraz zaprezentował zaawansowany prototyp urządzenia poprawiającego brzmienie niskich zakresów częstotliwości, o nazwie „Black Box”.  Urządzenie to, oferowane w atrakcyjnej cenie, w elegancki sposób rozwiązuje kwestie kłopotliwych fal stojących w pomieszczeniach odsłuchowych, bez potrzeby wykorzystywania nieporęcznych pułapek basowych starego typu.

Targi Axpona, Chicago 2015:

Magazyn The Absolute Sound przyznaje nagrodę za NAJLEPSZY DŹWIĘK WYSTAWY „BEZ WZGLĘDU NA CENĘ”! Nagrodę otrzymuje wspólna prezentacja firm MBL, United Home Audio oraz Synergistic Research.

Z filmowego sprawozdania magazynu AVShowrooms, dowiadujemy się jak jedynie kilka przetworników HFT, sprawnie i szybko zamontowanych na głośnikach sufitowych, „wyczyściło” fale stojące niskich częstotliwości i zamieniło dźwięk z chaotycznego, na zdumiewający.

Jason Victor Serinus, z magazynu Stereophile, mówił o „znaczącym wkładzie” Synergistic Research w otrzymanie tegorocznej nagrody za „Najlepszy Dżwięk Wystawy”, na targach Axpona.  

David Robinson, z magazynu Positive Feedback: „wspólny pokaz Synergistic Research / MBL / United Home Audio / Jolida, przeprowadzony w dwóch odrębnych pokojach odsłuchowych otrzymuje dwie nagrody za NAJLEPSZY DŹWIĘK WYSTAWY!”

Targi HiFi Deluxe, Monachium, Niemcy 2015

Alan Sircom z magazynu HiFi+: „z pewnością najbardziej szalonym pokazem na targach, był ten z przenośnym sprzętem Bose Wave Radio, przez który Ted Denney z Synergistic Research sprawił, że wszyscy zaczęli drapać się po głowach. Ted wykorzystał przetworniki HFT umieszczając je dookoła pomieszczenia, ustawił urządzenie oparte na podstawkach MIG, na aktywnej podstawie Tranquility Base, włączył system Atmosphere który kontroluje częstotliwości radiowe, ustawił Black Box w odpowiednim miejscu i zaczęliśmy czuć się trochę nieswojo…moglibyśmy spytać „gdzie my u licha wszyscy jesteśmy?” Muszę przyznać, że pokaz Synergistica odniósł niezaprzeczalny sukces. Przenośne Wave Radio zabrzmiało bardziej jak wysokiej klasy system audiofilski, kiedy wszystkie komponenty Synergistic research znalazły się na miejscu. Po wyłączeniu bądź usunięciu komponentów, dźwięk wyraźnie był pozbawiony dużej części średnicy.”

Magazyn AV Showrooms przyznaje dla Synergistic Research nagrodę za „Najlepszy Pokaz Dźwiękowy” na targach HiFi Delux w Monachium, 2015.

Targi T.H.E. Show Newport Beach, Kalifornia 2015:

Robert Harley z magazynu The Absolute Sound komentuje dźwięk głośników Scott Walker Audio, w połączeniu z urządzeniami Synergistic Research, na targach T.H.E:

„Muszę stwierdzić, że nigdy nie słyszałem, aby Magico S5 brzmiały tak spektakularnie. Synergistic zademonstrował efekty, jakie daje wykorzystanie ich urządzeń do poprawy akustyki pomieszczeń odsłuchowych i pomimo tego, że działanie niektórych pozostaje zagadką, z pewnością wnoszą oczywistą poprawę dźwięku.”

Jim Hannon z The Absolute Sound dodaje: „Synergistic Research zmienił dźwięk gigantycznej sali balowej, na jeden z najlepszych dźwięków wystawy.”

Chris martens, z magazynu HiFi Plus, opisuje 15 najlepiej brzmiących systemów dźwiękowych, na tegorocznych Targach T.H.E, w Newport Beach, w Kalifornii:

Jednym z najlepiej brzmiących, demonstracyjnych systemów dźwiękowych w Newport, był system składający się ze znakomitych urządzeń bazowych – głośników Magico S5, przedwzmacniacza Soulution 725, wzmacniacza mocy Soulution 711, przetwornika DAC  Berkeley Alpha DAC Reference, gramofonu Acoustic Signature Challenger III, z ramieniem SME 309 i wkładką Lyra Skala oraz magnetofonu szpulowego Sonorous Audio ART 12 Reference, jednak tym co tak naprawdę spięło te wszystkie części w jednolitą całość, były przeróżne komponenty służące do poprawy akustyki pomieszczenia odsłuchowego i systemy okablowania, firmy Synergistic Research.”

W bezpośrednich porównaniach systemu z komponentami Synergistica na miejscu, z systemem pozbawionym niektórych komponentów lub z innymi, które zostały wyłączone, dawały się słyszeć natychmiastowe i niezwykle istotne różnice. W systemie pozbawionym komponentów Synergistic Research, słyszało się znakomity – naprawdę znakomity- sprzęt HiFi najwyższej klasy, jednak po dodaniu owych komponentów, muzyka po prostu uwalniała się od tradycyjnych ograniczeń sprzętowych i przybierała żywotny, trójwymiarowy obraz. Tym, co szczególnie zachwycało, był fakt, że przetworniki HFT umożliwiły już i tak znakomitym głośnikom Magico rozwinąć skrzydła i osiągnąć jeszcze wyższy poziom działania. System Atmosphere, z kolei, pozwolił muzyce oderwać się od głośników i wypełnić rozmiarami całe, skądinąd wielkie, pomieszczenie odsłuchowe i wytworzyć rozciągającą się od ściany do ściany scenę dźwiękową o olbrzymiej głębokości.”

W rezultacie, jak wcześniej zasugerowałem, system uwolnił się z tradycyjnych „okowów” dźwięku hi-fi, a dzięki temu procesowi muzyka mogła komunikować się ze słuchaczami w bardziej bezpośredni, intymny i dogłębny sposób.”

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.