kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Audio Research GSi75 już w sprzedaży

2015-06-25

Miło jest nam poinformować, że wzmacniacz zintegrowany Audio Research GSi75, trzeci członek rodziny G-series, wszedł wreszcie do produkcji. Wersja pokazana jako prototyp, na Targach  High End 2014, w Monachium, różniła się nieco od wersji produkcyjnej – ta ostatnia przybrała trochę większe rozmiary, została wyposażona w większą ilość funkcji i będzie działać skuteczniej – wszechstronność tego wzmacniacza można swobodnie porównać do szwajcarskiego scyzoryka.

GSi75 to znacznie więcej niż zwykły wzmacniacz zintegrowany – pojedyncza obudowa mieści w sobie zarówno wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy, jak i stopień phono; wszystkiego, czego będzie potrzebował użytkownik, to cyfrowe źródło dźwięku, gramofon oraz para głośników. Dzięki znakomitej, lampowej sekcji wzmacniacza słuchawkowego, będzie można również wykorzystać swój ulubiony zestaw słuchawek.

Przetwornik DAC we wzmacniaczu GSi75, jest najbardziej zaawansowanym projektem przetwornika, opracowanego przez Audio Research. DAC akceptuje sygnały o częstotliwości próbkowania osiągającej wartość 384kHz, a także sygnał DSD 1x i 2x, zarówno w formacie natywnym, jak i DoP poprzez wejście USB2. Natywny bitstream DSD jest dekodowany bez wykorzystania konwersji PCM. Obok wejścia USB dostajemy również wejścia typu Toslink i RCA. Do wyboru mamy także szybkie i wolne filtry oraz upsampling do wartości 352kHz lub 384kHz. Nie jest wymagany osobny sterownik dla komputerów typu Mac.

Sekcja phono została wyposażona w regulowany poziom wzmocnienia – 45dB lub 62dB – aby można było wykorzystać zarówno wkładki typu MM, jak i MC. Użytkownik posiada możliwość wyboru impedancji wejściowej (47k, 1000k, 500, 200 lub 100 omów), poprzez  panel frontowy lub przy użyciu pilota.

Oprócz wejść cyfrowych i wejścia phono, urządzenie wyposażono również w trzy wejścia SE, z których jedno może zostać skonfigurowane jako wejście pass-through dla kina domowego. GSi75 posiada również wejście przystosowane dla pilota podczerwieni i daje się sterować poprzez port RS-232. Wzmacniacz wyposażony jest w dwie lampy sterujące 6H30 i cztery lampy KT150 w stopniu wyjściowym – powinny one zapewnić działanie urządzenia przez okres 3000 godzin. Aby zapewnić właściwy komfort uzytkowania, wzmacniacz otrzymał  4- i 8-omowe wyjścia głośnikowe.

GSi75 jest jak dźwiękowy nokaut – posiada taką samą przejrzystość, dynamikę i bezpośredniość przekazu, do jakiej przyzwyczaiły nas dwa pozostałe urządzenia z serii „G”, przedwzmacniacz GSPre i wzmacniacz mocy GS150. Pod względem wizualnym, dzieli on tę samą estetykę co jego kuzyni, do której zaliczają się spawane, ręcznie wykończone chassis ze szczotkowanego aluminium, czarna, matowa pokrywa transformatorów, czarne uchwyty umieszczone po bokach urządzenia, a także zdejmowana, perforowana osłona lamp próżniowych.

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.