kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Nowy wzmacniacz stereofoniczny Audio Research Ref75

2012-08-07

Wzmacniacz Reference 150 zyskał niemały sukces rynkowy od momentu pojawienia się w sprzedaży rok temu, jednakże wiele osób nie potrzebuje jego dużej mocy, lub tez jest on poza ich możliwościami finansowymi. Mając to na uwadze, Audio Research z dumą prezentuje mniejszy wzmacniacz klasy Reference, który gwarantuje znakomite osiągi brzmieniowe za cenę, która będzie w zasięgu większej ilości melomanów.

REF75 jest wzmacniaczem prezentującym się znakomicie pod względem wzorniczym, nawiązuje do starszych, klasycznych konstrukcji naszej firmy. Panel czołowy wyposażono w dwa podświetlane wskaźniki wychyłowe, po jednym wskaźniku na kanał, informujące o oddawanej mocy i służące do ustawiania prądu podkładu lamp. Pod każdym z wskaźników znajdują się przełączniki, które pozwalają na zmianę trybu pracy wskaźników. Potencjometry do regulacji biasu są dostępne z poziomu panelu czołowego. Wymiary zewnętrzne wzmacniacza REF75 są identyczne z wymiarami wzmacniacza REF150. Ścianka przednia, uchwyty czołowe oraz pokrywa dostępne są w kolorze czarnym lub srebrnym (naturalnym).

Wzmacniacz wyposażono wyłącznie w wejścia sygnałowe XLR, natomiast terminale głośnikowe posiadają odczepy o impedancji 4 i 8 omów. Ponadto REF 75 posiada dwa komplety gniazd sterujących 12 V (wejściowe i wyjściowe), przełącznik podświetlenia wskaźników oraz 20A gniazdo zasilające.

Moc wyjściowa wynosi 75 W na kanał. Układ elektroniczny wzmacniacza jest w pełni zbalansowany, oparty o technologię push-pull zaczerpniętą z modelu REF150. W stopniu wyjściowym zastosowano po jednej parze lamp mocy KT120 na kanał. Stopień wejściowy wykorzystuje bezpośrednio sprzężone tranzystory FET i pojedynczą lampę sterującą 6H30 na kanał. Układ zasilania jest bardzo wydajny, tych samych rozmiarów co w produkowanym wcześniej wzmacniaczu mocy REF110.

Podobnie jak w modelu REF150, stopień wyjściowy to połączenie trybu „ultraliniowego” i opatentowanej przez Audio Research topologii, przekładającej się na lepsze brzmienie niż w konwencjonalnym trybie pentodowym czy triodowym. Z uwagi na umiarkowana emisję ciepła, zrezygnowano z wentylatorów chłodzących wnętrze wzmacniacza.

REF75 jest niezwykle dopracowany brzmieniowo, odznacza się niesamowitą przejrzystością dźwięku, wydajnym poziomem mocy oraz naturalną barwą. Niewymuszona prezentacja dynamiki i uderzenie basu pozwalają na zestawienie tego wzmacniacza z najbardziej wyrafinowanymi, pełnopasmowymi zestawami głośnikowymi. REF75 potrafi grać dźwiękiem dużym i z wielką finezją.

Czystość i bezpośredniość brzmienia oraz zdolności motoryczne nowego wzmacniacza są urzekające i bez dwóch zdań poza zasięgiem konkurencji. Wprowadzając poziom Referencyjny do tego przedziału cenowego, uczynią z REF75 natychmiastowy bestseller.

Cena Audio Research Ref75 wynosi 42 tys. złotych.

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.