kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Verdi-LaScala
2004-01-08

Verdi „La Scala” to nowy produkt firmy dCS. Jest to połączenie transportu Verdi i upsamplera Purcell w jednej obudowie.

Wygląd zewnętrzny „La Scali” jest identyczny jak transportu Verdi. Użyta wewnątrz nowego urządzenia płyta kontrolna pochodząca z jednego z profesjonalnych urządzeń, umożliwiła wbudowanie do transportu Verdi opcji upsamplowania sygnału do postaci DSD.

Oznacza to, że jeśli w napędzie znajdzie się konwencjonalna płyta CD Red Book, La Scala dokonuje automatycznego upsamplowania do formatu DSD.

Na tylnej ściance umieszczono złącze IEEE1394 formatu DSD, które wyprowadza sygnał do przetwornika Delius lub Elgar Plus.

W tym samym czasie strumień danych 16 bit / 44.1 kSs podawany jest na wyjście AES znajdujące się w La Scali, które może być wykorzystane do podłączenia przetworników C/A producentów innych niż dCS.

Jeśli w napędzie umieszczona zostanie płyta Super Audio CD lub Hybrid SACD, strumień danych DSD jest również wyprowadzany poprzez port IEEE1394 do przetwornika Elgar Plus lub Delius.

La Scala wyposażona została również w opcję downsamplingu, co oznacza że odczyt płyty SACD powoduje wyprowadzenie przez wyjście AES sygnału 16 bit / 44.1 kSs.

La Scala spełnia oczekiwania tych potencjalnych użytkowników, dla których ważny jest jedynie odczyt płyt w najlepszej możliwej postaci. Osoby, które posiadają kilka źródeł cyfrowych (np. DVD, DAT itp.) i mają potrzeby dotyczące upsamplingu bądź downsamplingu nadal mogą zakupić urządzenie Purcell.

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.