kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Nowa linia przewodów zasilających ZITRON i kondycjonerów HYDRA 3-ciej generacji.

2012-03-19

Nowe kondycjonery 3-ciej generacji Hydra-α 2, 4, 6 oraz Hydra Cyclops, Talos i Triton.

W 1999 roku Shunyata Research opracowała koncepcję kondycjonerów pasywnych. W przeciągu następnych dziesięciu lat, kondycjonery serii Hydra ustanowiły poziom odniesienia w branży profesjonalnej i audiofilskiej. Najnowsza, trzecia generacja kondycjonerów Hydra charakteryzuje się przełomowymi osiągnięciami technologicznymi w kwestii poprawy rozdzielczości systemów muzycznych I nagraniowych, zasilanych z wykorzystaniem kondycjonerów Hydra. Shunyata wykorzystuje opracowaną przez siebie analizę DTCD (Dynamic Transient Current Analyzer) w celu poprawy dystrybucji wysokich wartości prądu do urządzeń elektronicznych. W tym samym czasie Shunyata opracowała przełomową technologie filtracji o nazwie MPDA (Multi-Phase Differential Array). Technologia ta pozwoliła na wyeliminowanie elementów pojemnościowych z układów filtrujących na rzecz macierzy mikrofiltrującej, charakteryzującej sie zerową reaktancją. Kondycjonery Hydra 3-ciej generacji, włączając w to modele 2, 4 i 6 serii Hydra-α oraz referencyjne modele kondycjonerów Talos, Triton i Cyclops, korzystają z zalet wspomnianych rozwiązań.

Nowe przewody zasilające Cobra, Python i Anaconda w technologii ZITRON.

Od chwili pojawienia się na rynku w 1998 roku, przewody zasilające Shunyata Research uzyskały status produktów referencyjnych we wszystkich kategoriach w jakich były oceniane. Ich osiągi, użyta technologia i znakomite wykonanie sprawiły, że stały się one powszechnie wykorzystywane w najbardziej renomowanych studiach, filmowych, nagraniowych i masteringowych. Producenci najbardziej wyrafinowanej na świecie elektroniki i recenzenci którzy ją oceniają, również polegają na przewodach zasilających Shunyaty, w celu wydobycia tego co najlepsze z ich systemów wizyjnych i audio.

Rozległa wiedza techniczna i lata badań głównego inżyniera firmy Shunyta Research, Caelina Gabriela, pomogły opracować przełomową technologię, która sprawiła, że przewody zasilające i sygnałowe klasy SOTA (state-of-the-art.) nie wymagają wydatkowania astronomicznych kwot pieniędzy. W kablach zasilających i sygnałowych serii Power Snakes wykorzystano technologię ZITRON. Wszystkie przewody marki Shunyata, wyposażone w technologię ZITRON, deklasują przewody kosztujące pięć, dziesięć a nawet dwadzieścia razy więcej. Wiedza inżynierska wykorzystana w procesie opracowywania tej nowej, opatentowanej technologii, jest opisana poniżej. Żaden producent okablowania, bez względu na cenę, nie jest w stanie zaproponować produktu, który mógłby konkurować z przewodami sygnałowymi lub zasilającymi Shunyata Research, wykorzystującymi technologię ZITRON.

Technologia ZITRON redukuje zniekształcenia dielektryczne w obrębie przewodu sygnałowego poprzez neutralizację różnicy potencjałów pomiędzy przewodem w którym płynie sygnał a otaczającym go dielektrykiem. Jest to realizowane za pomocą przewodzącego ekranu, który otacza dielektryk umieszczony wokół przewodu sygnałowego. Sygnał elektryczny przenoszony wewnątrz przewodnika jest również nakładany na ekran poprzez układ kompensacji pola elektrycznego. Pole elektryczne przewodnika i pole elektryczne ekranu znoszą się wzajemnie i tworzą praktycznie zerowy równoważnik siły elektrycznej wewnątrz dielektryka. Układ ten niezwykle efektywnie neutralizuje zniekształcenia związane z ładowanie i rozładowywaniem się dielektryka w kontekście stale zmieniającego się sygnału. Z uwagi na fakt, że zarówno przewodnik jak i ekran generują pole elektryczne, w sposób dynamiczny reagują na zmieniający się sygnale w celu wytworzenia zerowej różnicy potencjałów w obrębie dielektryka.

Przewody sygnałowe i cyfrowe Powersnakes również korzystają z dobrodziejstw technologii ZITRON. Zaowocowało to dramatyczną poprawą przenoszenia fali prostokątnej i obniżeniu nominalnej impedancji przewodów. Żadne inne przewody na rynku nie mogą konkurować z przewodami wyposażonymi w technologię ZITRON pod względem mierzalnych parametrów oraz znakomitego stosunku jakości do ceny. Niesamowita przewaga cenowa kabli wyposażonych w technologię ZITRON nad innymi przewodami, to wynik podjętej przez Shunyatę decyzji, aby nie podążać ścieżką wzrostów cen, powszechnie realizowanych w przemyśle kablarskim. Liczne pomiary oraz doskonałe recenzje potwierdzają, że kable wyposażone w technologię ZITRON prezentują poziom state-of-the-art i potrafią kosztować mniej niż tysiąc dolarów, podczas gdy koszt przewodów SOTA przekracza astronomiczny pułap $10,000 do 20,000 dolarów.

Od chwili pojawienia sie na rynku, przewody sygnałowe ZITRON zyskały bardzo pochlebne oceny (na przykład recenzja Roberta Harleya w The Absolute Sound), wielu pochwał ze strony użytkowników profesjonalnych oraz aplikacji w studiach odsłuchowych wielu producentów najbardziej wyrafinowanej elektroniki i zestawów głośnikowych na świecie. Wyróżnienia te mówią same za siebie i więcej niż Shunyata lub jakikolwiek inny producent mógłby powiedzieć na temat własnych wyrobów. Be względu na to czy mamy do czynienia z systemem lampowym czy tranzystorowym, cyfrowy czy analogowy, okablowanie ZITRON dowiodło swej jakości, niezależnie od ceny okablowania firm konkurencyjnych.

Znajdujący się powyżej diagram „Zalecenia stosowania systemów zasilania” ma za zadanie jak najlepiej wykorzystać potencjał parametrów oferowany przez systemy zasilające Shunata Research. Wszystkie produkty Shunyaty zaprojektowano pod kątem uzyskania jak najlepszych osiągów podczas pracy w kompletnym systemie zasilania, dzięki zdolności do obniżenia szumu bazowego oraz poprawy transmisji prądu do urządzeń elektronicznych. Trzy przedstawione powyżej opcje opisane zostały szczegółowo w dalszych akapitach. Każdy z nich oferuje praktycznie nieskończoną wszechstronność w doborze idealnych komponentów systemu zasilającego, bez względu na zaplanowany budżet oraz rodzaj systemu – profesjonalnego, domowego, dźwiękowego lub filmowego.

Podstawowy System Zasilania

Ze wszystkich trzech systemów zasilania, system Podstawowy oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, w mierzalny sposób przyczyniając się do obniżenia oporności w zakresie oddania wysokości wartości prądu, która często ma miejsc w przypadku tanich przewodów zasilających dostarczanych na wyposażeniu ze sprzętem elektronicznym. Ponadto, przewód zasilający Venom 3 gwarantuje 100% skuteczność w izolacji przed szumem, który jest obecny w pobliżu gniazd zasilających. Wymiana tanich przewodów zasilających może być najbardziej krytycznym elementem budowy wysokiej klasy systemu rozrywki domowej. Podstawowy system zasilania jest najbardziej efektywnym sposobem na osiągnięcie poprawy osiągów brzmieniowych. Jednocześnie poziom jakościowy który ten system reprezentuje wykracza daleko poza niezwykle umiarkowany poziom cenowy do którego przynależy. Niesamowita poprawa w zakresie uzyskania ciszy w tle oraz rozdzielczości sygnału, to cechy, którymi Shunyata Research wyrobiła sobie markę najlepszego na świecie producenta systemów zasilających. System ten może być ulepszany, poprzez wymianę przewodu zasilającego do wzmacniacza lub kondycjonera, na któryś z wyższych modeli kabli znajdujących się w Zaawansowanym systemie zasilającym.

Zaawansowany System Zasilania

Przewody wchodzące w skład Zaawansowanego system zasilającego zostały opracowane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb różnych rodzajów sprzętu elektronicznego, wzmacniaczy, źródeł dźwięku lub czułych na zasilanie systemów analogowych i wizyjnych. Przewód Hydra HC został zaprojektowany pod katem zasilania wzmacniaczy mocy o dużym poborze prądu oraz kondycjonerów serii Hydra. Przewód Sidewinder VTX to z kolei idealny towarzysz wszelkiej maści elektroniki o niskim poborze prądu – źródeł cyfrowych, analogowych oraz sprzętu nagraniowego. Topowym przewodem do zasilania źródeł sygnału wizyjnego pozostaje Venom 3 z uwagi na jego 100% zdolność do ekranowania przed szumem wysokoczęstotliwościowym, generowanym przez te właśnie źródła. Całość systemu zasilania dopełniają kondycjonery serii Hydra-α, modele 2, 4 lub 6, w zależności od ilości linii zasilających i ilości używanych komponentów w systemie. W celu zwieszenia jakości parametrów systemu zasilania, można zastosować przewód zasilający Cobra przy podłączeniu kondycjonera Hydra z gniazdem zasilającym w ścianie. Dalsza poprawa możliwa jest do uzyskania, poprzez wymianę przewodów Venom 3 na wyższe modele, w przypadku źródeł sygnału i urządzeń liniowych niskiej mocy.

Referencyjny System Zasilania

W przeciwieństwie do większości “referencyjnych Systemów Zasilania”, Shunyata oferuje opcje, które są niedoścignione pod względem oferowanych osiągów a jednocześnie nie kosztują tyle co elektronika, która jest przez nie zasilana. Najlepszym stosunkiem jakości do ceny charakteryzują się przewody zasilające Cobra. Nie są tanie, lecz reprezentują najwyższy poziom jakości bez względu na cenę. W połączeniu z kondycjonerami Hydra Triton lub Talos (lub w zależności od układu dedykowanych linii zasilających, dwugniazdkowego modelu Cyclops), system ten odzwierciadla szczytowe osiągnięcie w kwestii zasilania elektrycznego. Dodanie przewodów Python lub Cobra do kondycjonerów Hydra Talos, Triton lub Cyclops, spowoduje dalszą poprawę już i tak doskonałego systemu. Dodanie kolejnych przewodów Anaconda lub Python do wzmacniaczy lub źródeł dźwięku wywinduje system do poziomu ekstremalnego. Nasza sugestia jest jednakże rozpoczęcie od okablowania Cobra z odpowiednim modelem referencyjnego kondycjonera Hydra. Być może nigdy nie będzie potrzeby rozważania bardziej kosztownych alternatyw, bez względu na to jak dużym dysponujemy budżetem i jak krytycznie podchodzimy do jakości brzmienia posiadanego systemu.

Ceny

Hydra-α Modele 2,4,6 - odpowiednio: 5530, 8840, 11050 zł
Hydra CYCLOPS, TALOS, TRITON - odpowiednio: 9950, 15470, 24310 zł
ZITORN Cobra, Python, Anaconda - odpowiednio: 5530, 9950, 14370 zł

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.