kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Nowe monofoniczne końcówki mocy Audio Research

2012-03-06

Audio Reserch przedstawia dwie nowe referencyjne lampowe wzmacniacze mocy REF250 i REF750 o mocach odpowiednio 250 i 750 Watów. Wzmacniacze w stosunku do swoich poprzedników REF210 i REF610T charakteryzują się licznymi udoskonaleniami zarówno wewnątrz obudowy jak i zmianami dotyczącymi estetyki zewnętrznej. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to nowy monochromatyczny design, w skład którego wchodzi nowy panel czołowy wyposażony w mały aluminiowy przycisk zasilania. Urządzenia wykonane w kolorze srebrnym otrzymały srebrne uchwyty oraz tego samego koloru pokrywę górną. Z kolei modele wykonane w kolorze czarnym, dostarczane są z czarnymi uchwytami i czarnymi pokrywami górnymi.

Cyfrowe wyświetlacze fluorescencyjne zostały zastąpione miernikami analogowymi. Są one podświetlane i informują o poziomie oddawanej mocy, napięciu zasilania oraz służą do ustawiania biasu lamp mocy. Potencjometry służące do ustawiania biasu umieszczono tuż poniżej mierników. Podświetlenie mierników jest trójstopniowe, z możliwością całkowitego wygaszenia. Zastosowanie nowych mierników analogowych sprawiło, że pilot zdalnego sterowania stał się zbędny.

Odłączalny przewód zasilający podłączany jest do gniazda IEC 20A. Dwa gniazda 12V służą do zdalnego włączania i wyłączania wzmacniaczy. Wzmacniacze wyposażono w terminale głośnikowe o impedancjach 4, 8 i 16 omów.

Wszyscy, którzy mieli okazję usłyszeć dramatyczną różnicę w jakości brzmienia pomiędzy nowym modelem wzmacniacza stereofonicznego REF150, a jego poprzednikiem REF110, będą wiedzieli jakiego rodzaju poprawy można oczekiwać od monobloków REF250 i REF750 – z tym, że skala zmian może być jeszcze większa. Nowy transformator zasilający i znacznie większa wydajność energetyczna zasilacza, w połączeniu z nowymi lampami mocy KT120, przyczyniły się do poprawy uderzenia dźwięku, szybkości basu, kontroli i definicji dźwięku. Dodatkowo nowe kondensatory Teflonowe przyczyniają się do poprawy rozdzielczości i ogniskowania dla każdego rodzaju muzyki.

Pod względem brzmieniowym, REF250 i REF750 to najbardziej zapierające dech w piersiach wzmacniacze mocy, kiedykolwiek wyprodukowany przez Audio Research. Poczucie płynności brzmieniowej, spójności w obrębie całego pasma i nieograniczonej dynamiki jest słyszalne natychmiast – skala zmian w porównaniu do REF210 i REF610T jest ogromna. Jeśli mieliście okazje usłyszeć różnicę pomiędzy REF150 a REF110, macie cień informacji czego możecie spodziewać się po REF250 i REF750. Jest do doświadczenie soniczne na długo zapadające w pamięć i natychmiast przykuwające do fotela, z chwilą włączenia zasilania we wzmacniaczach. REF250 i REF750 to najlepsze wzmacniacze jakie kiedykolwiek opuściły mury fabryki Audio Research.

Monobloki Audio Research, to wzmacniacze dla tych melomanów, którzy oczekują absolutnie najwyższego poziomu referencji w kwestii reprodukcji dźwięku. Wzmacniacze są duże, ciężkie i kosztowne. Potrafią jednak wywindować muzykę na nowy poziom prawdziwości i pasji, przenosząc uczestnika w wir wydarzeń.

Ceny nowych modeli wzmacniaczy Audio Research są następujące:
Ref 250 : 54000 zł
Ref 750 : 114400 zł

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.