kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Nowe przedwzmacniacze Signature Edition firmy Audio Research.

2012-03-06

Przedwzmacniacz Audio Research Reference 40th Anniversary ustanowił nowy standard jakości brzmienia dla przedwzmacniaczy. Był on jednak dostępny tylko przez ograniczony okres czasu dla uczczenia 40-lecia istnienia Audio Research. Wykorzystując wiedzę i doświadczenia nabyte podczas pracy nad Anniversary Edition odświeżono istniejące modele Reference 5, Reference Phono 2 oraz LS17 aby tchnąć w nie nieco magii topowego modelu.

Przedwzmacniacze REF5, REF Phono 2 oraz LS 17 uzyskały obecnie status SE i odznaczają się zmianami zarówno w brzmieniu jak i wyglądzie zewnętrznym. Model LS 27 zawiera już właściwe rozwiązania i nie wymaga aktualizacji.

Najbardziej zauważalną zmianą jest nowy panel czołowy: czarne przyciski sterujące zostały zastąpione okrągłymi przyciskami aluminiowymi, obecnymi w pozostałych aktualnie produkowanych modelach. Uchwyty czołowe są oczywiście srebrne a płyta górna jest standardowo wykonana z pleksi (wersja metalowa dostępna jest na zamówienie).

Również wewnątrz urządzeń dokonano szeregu zmian i ulepszeń. Dodano dodatkową płytkę z kondensatorami, zwiększając niemal dwukrotnie zdolność magazynowania energii zasilacza, zastosowano nowe kondensatory Teflonowe ® oraz nowe kondensatory sprzęgające i bocznikujące, nowe jest także okablowanie wewnętrzne.

Pod względem brzmieniowym, zmiany są słyszalne natychmiast i nie są małe. Zdecydowanej poprawie uległa rozdzielczość brzmienia, zminimalizowano piaszczystość i ziarnistość, większa jest ilość otaczającego instrumenty i wokale „powietrza”. Równowaga tonalna i rozpiętość dynamiki zaskoczą słuchacza natychmiast. Zmiany można porównać do użycia nowego, potężnego wzmacniacza mocy, który charakteryzuje się większą swobodą i kontrolą brzmienia.

Ceny nowych modeli Audio Research są następujące:
LS17 SE : 17600 zł
Ref5 SE : 57400 zł
Ref Phono 2 SE : 57400 zł

Ceny wykonania uaktualnień za pośrednictwem audiofast - dystrybutora Audio Research w Polsce:
Upgrade LS17 SE : 3400 zł
Upgrade Ref5 SE : 10400 zł
Upgrade Ref Phono 2 SE : 8300 zł

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.