kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Nowy stereofoniczny wzmacniacz mocy
Audio Research DS450

2010-05-26

Stereofoniczny wzmacniacz mocy DS450 to drugi, po DSi200, członek rodziny “Definition Series” marki Audio Research. Odznaczając się potężną mocą 450 W na kanał przy 8 omach oraz znakomitymi walorami brzmieniowymi, DS450 oferuje wysokie osiągi, wysoką wydajność oraz reprezentuje najwyższą wartość użytkową.

Zaprojektowany całkowicie na miejscu, przez własna kadrę inżynierską, DS450 jest konstrukcją w pełni symetryczną, pozbawioną globalnego sprzężenia zwrotnego. Do budowy wykorzystano wiele podzespołów własnej produkcji, włączając w to własnego projektu transformatory które wytwarzana są na terenie Stanów Zjednoczonych, własne okablowanie wewnętrzne o strukturze „litz” oraz filtry które nawijane są ręcznie w fabryce ARC. Każda sztuka wzmacniacza DS450 jest całkowicie od podstaw ręcznie budowana w zakładach Audio Research w Minnesocie, gdzie są one następnie testowane, wygrzewane i oceniane w referencyjnym systemie odsłuchowym przed wysyłką do nowego miejsca przeznaczenia.

DS450 to połączenie dwóch strategii projektowania: analogowej i impulsowej.

Zasilacz wzmacniacza to klasyczny, liniowy układ analogowy, odznaczający się wydajną stabilizacją i skalowalny w celu zagwarantowania wybuchowej dynamiki i uderzenia dźwięku. Wydajność energetyczna na poziomie 1239 dżuli jest dwukrotnie większa od tej która odznacza się zintegrowany model DSi200. Moc dynamiczna wynosi 900W przy 8 omach, 1800 przy 4 omach i 2800 przy 2 omach, co oznacza, że DS450 jest w stanie bez problemów kontrolować i wysterować nawet najbardziej wymagające systemy głośnikowe.

Stopień wyjściowy to własnej konstrukcji, całkowicie nowatorski układ przełączający o dużej szybkości z modulacją szerokości impulsu (analogowy), podobny jak w DSi200, odznaczający się jednak podwójną ilością tranzystorów mocy typu MOSFET o łącznej mocy 500W na kanał. Przy częstotliwości przełączającej wynoszącej 400 kHz, stopień wyjściowy pozostaje chłodny nawet przy najbardziej wymagających obciążeniach. Odznaczając się wydajności na poziomie 93%, DS450 jest urządzeniem „zielonym” i otrzymał certyfikat ENERGY STAR.

Potrzebujecie referencyjnego wzmacniacza mocy, które bezpiecznie moglibyście umieścić w szafce, nie martwiąc się o odprowadzanie ciepła? DS450 stanowi rozwiązanie. Jako że pobiera on w stanie jałowym jedynie 55W może być pozostawiony cały czas pod napięciem, aby zagwarantować pełnię możliwości brzmieniowych.

DS450 posiada taką samą srebrną obudowę jak cała seria Definition a jego obsługa nie może być już prostsza. Poza umieszczonym na ściance przedniej wyłącznikiem sieciowym, DS450 został wyposażony w gniazdo wyzwalania 12V, tak więc może być uruchamiany zdalnie. Przy pełni zbalansowanej konstrukcji, został wyposażony zarówno w gniazda wejściowe XLR jak i RCA. Na ściance tylnej znajdują się także podwójne zaciski głośnikowe Cardas® gwarantujące pewne i bezpieczne podłączenie nawet ciężkich przewodów głośnikowych bez konieczności używania klucza - i gwarantują znakomite brzmienie. Solidny przewód zasilający i gniazdo 20A IEC znajdują się w standardzie.

Pod względem brzmieniowym DS450 naprawdę zaskoczy. Niesamowita dynamika potrafi poderwać na równe nogi. Bas jest głęboki, bogaty harmonicznie i silnie kontrolowany. Średnica jest otwarta, precyzyjnie ogniskowana i nieskazitelnie przezroczysta. Tony wysokie są rozciągnięte, detaliczne i całkowicie pozbawione ziarna, ponadto DS450 odznacza się niższym przesłuchem międzykanałowym, większą ilością powietrza i nawet jeszcze lepszą sceną dźwiękową niż jego mniejszy kuzyn. Trzeba go posłuchać osobiście by docenić jego niezwykłą muzykalność.

DS450 jest uwodzicielskim wzmacniaczem, łączącym w sobie najlepsze cechy tranzystorów i lamp w opakowaniu, które jest atrakcyjne dla oczu, z którym miło żyć i które można pokochać. Zostawcie swe uprzedzenia w progu i zanurzcie się w doświadczaniu wspaniałej muzyki.

Cena Audio Research DS450 wynosi 33200 zł.

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.