kontakt
audiofast na AudioShow
cennik
okazje
promocje
dealerzy
mapa serwisu

Audio-Show 2003
2004-01-06

Tegoroczna, siódma już edycja wystawy Audio, która odbywała się w dniach 8.9.11.2003, była zarazem pierwszą w której braliśmy udział.

Jako nowy dystrybutor na krajowym rynku audio, staraliśmy się zaprezentować jak najszersze spektrum produktów znajdujących się w naszej ofercie, firm które jak dotąd były w Polsce niedostępne.

Zorganizowany przez nas pokaz odbywał się w sali Moniuszko hotelu Bristol. W ciągu dwóch dni wystawy naszą salę odwiedziła liczna rzesza melomanów. Zdecydowaliśmy się na otwartą formułę prezentacji produktów, bez organizowania pokazów zamkniętych dla wąskiej grupy „szczęśliwców”. Każdy mógł więc posłuchać brzmienia systemu w oparciu o zarówno o nasze jak i własne płyty.

Elektronika towarzysząca w pełnej krasie, prezentowana na specjalistycznych meblach audio marki Soundations z Południowej Afryki.

Jako źródła dźwięku wykorzystywane były alternatywnie: szczytowy model gramofonu Dais wraz z ramieniem Anna firmy Nottingham Analogue współpracujący z japońską wkładką Shelter MC 901, lub trzyczęściowy odtwarzacz dCS złożony z przetwornika SACD Elgar Plus, upsamplera Purcell oraz transportu CD/SACD Verdi. Na dole przedwzmacniacz Halcro dm10 klasy super-fidelity, wyposażony w stopień MM/MC.

Na pierwszym planie dwa inne gramofony autorstwa Toma Fletchera. Po lewej model Space Deck wraz z ramieniem Space Arm, gramofon który na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat sprzedany został w ilości ok. 15 tys. egzemplarzy. Po prawej stronie drugi od dołu w ofercie firmy Nottingham Analogue, model Interspace z ramieniem Interspace. Uwagę zwraca nowy grubszy i masywniejszy talerz.

Elektronika Ushera: przedwzmacniacz P-303 z oddzielnym zasilaczem, na półce dolnej referencyjna stereofoniczna końcówka mocy R-1.5, pracująca w czystej klasie A. Obok najtańszy gramofon Nottingham Analogue, model Horizon z ramieniem Rega RB250 i wkładką MM Nottingham Tracer.

Prezentacje prowadziliśmy w oparciu o trzy modele zestawów głośnikowych. Jednym z nich był trzeci od góry w ofercie producenta, zestaw Andra II marki Eggleston Works z Memphis.

Eggleston Works Andra II w całej okazałości.


Zrozumiały zachwyt u zwiedzających budziły nie tylko dobrze brzmiące, ale odznaczające się niebanalnym wzornictwem zestawy Usher Dancer CP-8571.

Obudowa zestawów Dancer wykonywana jest z litego drewna orzechowego.

Niemałym zainteresowaniem u zwiedzających, z uwagi na bardzo dobre walory brzmieniowe oraz przystępną cenę, cieszyły się monitory X-718 Ushera.

Seria głośników podstawkowych Usher. Pierwsze od prawej to ekskluzywne zestawy RW-729. Następnie kolumny X-718 w trzech wersjach kolorystycznych obudowy: czarnej matowej, czarnej pokrytej lakierem fortepianowym oraz srebrnej.

Oprócz referencyjnych monobloków dm68 można było zobaczyć najnowszy produkt Halcro: stereofoniczną końcówkę mocy d38 pracującą w klasie super-fidelity. Na zdjęciu w sąsiedztwie Ushera X-718.

Na frekwencje nie mogliśmy narzekać. Momentami sala „pękała w szwach”.

Wszystkie miejsca siedzące zajęte. Chwilami również dla nas brakowało miejsca...

 
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.