2012-10-03

Audio Research Reference 750 w całej okazałości


Październik 2012 to pierwszy miesiąc z blogiem audiofast. Witamy wszystkich.

Audio Research Reference 750

 

 

Niedawno trafił do nas taki oto nabytek : zestaw referencyjnych monobloków Audio Reearch Ref 750. Wzmacniacze wprowadzono do sprzedaży w zeszłym roku, ale to pierwsza para jaka przyjechała do Polski, i jedna z niewielu w Europie.

Odpakowywanie tak ekskluzywnego i potężnego zarazem sprzętu to nie lada przeżycie. Pięknie zapakowany w podwójny karton, wyściełany styropianem od wewnątrz, a konstrukcja kartonów umożliwia wielokrotne pakowanie i rozpakowywanie.

Na pierwszy rzut oka widać, że jakość i solidność wykonania jest poza konkurencją.

Audio Research Reference 750

 

 

 

Waga netto tego cuda (ponad 77kG netto sztuka) wyklucza przenoszenie w pojedynkę, na szczęście każdy monoblok jest wyposażony w 2 pary masywnych aluminiowych rączek: po jednej z przodu i z tyłu wzmacniacza. A i tak dwie osobymają kłopot z przemieszczeniem tego kolosa.

Po obsadzeniu wszystkich lamp prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Wygląda jak klejnot, tyle że duży.

Audio Research Reference 750

 

Jest absolutnie cicho, ponieważ wzmacniacze nie mają żadnych wentylatorów. Duża zaleta w porównaniu z Reference 250.

Jeżeli komuś przeszkadza duża emisja ciepła (800 Watów w stanie spoczynku), moc można ograniczyć poprzez rezygnację z obsadzenia jednego lub dwóch z czterech bloków lamp mocy. Wówczas moc ograniczymy proporcjonalnie o 25% lub 50%. Rozwiązanie nie jest zalecane przez producenta, ale całkowicie bezpieczne.

A jak to gra ? Delikatność brzmienia Ref150, precyzja i przestrzeń znacznie lepsza, a autorytet i kontrola nieporównywalna. Do tego moc niczym nieograniczona.

Całość robi fantastyczne wrażenie.

Szukaliśmy odpowiedniego przedwzmacniacza do tych monobloków, a tu proszę: za tydzień lub dwa trafi do nas właściwy partner. Już niedługo na blogu wzmianka o nowym Audio Research Reference 10.
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)